panasonic TX-P50VT20 vs samsung PS-50C7000

crazyboy84

New member
Interesuje mnie tv 50 cali 3D, w cenie nie większej niż 5500-6000tys.;
z tv obecnych na rynku interesuje mnie tylko panasonic lub samsung...

No i co wybrać????????????

Krótko plusy i minusy wg. mnie:
PANA:
+niezły obraz 3d;
+znana i pewna firma
-drogi
-brak pseudo 3d (2d na 3d)
SAMS:
+tani
+pseudo 3d
-troszkę gorsza firma niż PANA
-chyba troszkę gorsza jakość 3D niż w pana.

Jeśli się mylę to sorki, proszę o porady.
 

crazyboy84

New member
Proszę o opinie wszystkich którzy mieli okazję porównać oba modele bezpośrednio, a nie tych co odsyłają do opłat za uczestnictwo na forum.
Warto opisać starcie obu TV na darmowych postach, to być może inni też będą mieć z tego pożytek.
Pozdrawiam.
 

don111

Banned
010_P1170431.JPG


011_P1170433.JPG



019_P1170451.JPG


Podsumowanie ogólna- dotyczy jakości.
Czerń w Panasonicu , głębia , płynność , nasycenie - po stronie Panasonica.
Test skośmy - zbliżony.
3D - Panasonic ma większą głębię obrazu i większą płynność obrazu.
 

redlum

New member
Bez reklam
w tym teście zastanawia mnie czemu przy rożnych testach były zmieniane ustawienia Samsunga i wg mnie to właśnie dyskwalifikuje ten test

008_P1170429.JPG
008_P1170505.JPG

 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jak czegoś nie kumasz to dopytaj.
Drugie zdjęcie jest w 3D i sprawdź jakie są ustawienia dla 3D.
 

mario1969

New member
Patrząc na zdjęcia pomidorów to proszę spojrzeć na szypułkę prawego w dolny rogu na panasie szczegóły są rozmyte. Nie jestem ortodoksą samsunga. Jak dla mnie tv nie były podobnie skalibrowane . Porównując Panasa do samsunga też uważam, że Pananasoniki mają lepszy obraz w moim przypadku rolę zagrała cena dla TV 3D tym bardziej że wymieniam je co 3 lata na większe modele.
 
Ostatnia edycja:

redlum

New member
Bez reklam
jak czegoś nie kumasz to dopytaj.
Drugie zdjęcie jest w 3D i sprawdź jakie są ustawienia dla 3D.

no i sprawa się wyjaśniła - zadałem te pytanie pod testem - ale nie otrzymałem odpowiedzi - czasami małe prowokacje się opłacają.

PS w tej chwili to bym chyba brał Panasonica - cena startowa poszło sporo w dół - a także najnowsze wypusty tego modelu już są poprawione, zaś samsung na którego byłem nastawiony od początku - cena mniej więcej taka sama - a ostatnie modele niczym się nie różnią od tych początkowych (czyli jak piszczały tak i piszczą dalej), a nawet ludzie piszą, że już nie dodają okularów :(

PS2 Jak masz czas - to poczekaj na nowe modele Samsunga i LG (ja tak robię bo TV mam zamiar kupić jakoś w środku Kwietnia). Szkoda tylko że nowe wypusty Panasonica to dopiero maj :( Zawsze byłby większy wybór.
 

crazyboy84

New member
Porównując zdjęcia, Panas ma super czerń, to chyba jest prawda bo już sporo takich opinii czytałem, natomiast zdjęcie z pomidorkami: moim zdaniem samsung wypada lepiej, wyraźniej, bardziej ostro. A ustawienia napewno nie były ustawione w podobny sposób w obu TV, podejrzewam że bardziej na niekorzyść samsunga.
I jeszcze jedno pytanie: czy Panas ma w końcu tą konwersję 2d na 3d?
 

kryss

New member
nie ma konwersji tą opcje ma model gt, natomiast ten element tv 3d można pominąć bo efekty są conajmniej miernew chyba ze dory sygnał przerabiamy ale to też nie to co prawdziwe 3d (hmm prawdziwe? :) ) panas ma lepszy obraz to fakt, samsung bardziej multimedialny, ładniejszy a obraz wcale nie dużo gorszy, jak już miałbyś go w domu byłbyś zadowolony. panasy też brzęczą :) tak na marginesie. pozdr
 

RoMi

New member
Modele Panasonica 42vt20 oraz 46vt20 pojawiły się na jesieni zeszłego roku. Są nowsze od 50vt20 - mają już konwersję 2d->3d oraz obsługę plików mkv.
 

crazyboy84

New member
Chyba zdecydowałem, biorąc pod uwagę cenę i jakość obrazu oraz kilka innych, to wygrywa moim zdaniem Sammsung i to bardzo.
Krótko podsumuje oba tv:
Samsung:
cena-4800zł (na dzień 19.02.11r allegro);
2d na 3d;
pobór mocy ok 150 W;
obraz 3 d - 8 pkt na 10 pkt;
obraz 2 d - 8 pkt na 10 pkt;
faktycznie trochę słychać bzyczenie bez dźwięku - ale kto ogląda tv bez dźwięku???
bardzo multimedialny - rewelacja:)

Panasonic
cena-62000zł (na dzień 19.02.11r allegro)-chyba troszkę za drogo;
brak 2d na 3d;
pobór mocy tryb średni/normalny -212 W/425-to jakieś neporozumienie;
obraz 3 d - 9 pkt na 10 pkt;
obraz 2 d - 9 pkt na 10 pkt;
nieco mniej multimedialny niż samsung (niewiele).

Zwycięzca moim zdanie jest jeden.
SAMSUNG
 

tomekw24

New member
czegoś tu nie rozumiem . na stronie panasonica jest podane ze w tym modelu jest konwersja z 2D na 3D wiec skad macie info ze jednak ten model tego nie posiada ?
 

redlum

New member
Bez reklam
model 50 calowy tego nie posiada - zaś mniejsze modele który wyszły później już tą konwersje posiadają
 

KrzysiekXX

New member
a jeśli mam model Panasonic TX-P50VT20EA to jak uruchomić konwersje z 2D na 3D? Czy również nie mam takiej możliwości?
 
Do góry