Czy cierpisz na choroby 3D ?

Czy cierpisz na choroby 3D ?


  • Total voters
    0

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przechodzi kolejna fala informacji na wpływu obrazów 3 D na zdrowie użytkownika:
Dlaczego 3D nie działa i nigdy nie będzie.Sprawa zamknięta. - HDforum
Oprócz wysokich kosztów okularów z aktywną migawką jedną z największych skarg 3D TV jest to że oglądanie może wywoływać różne niepożądane skutki złego samopoczucia .
A niektóre osoby odczuwają fizyczne zmęczenie oczu, bóle głowy, zawroty głowy, nudności, a nawet drgawki.
Zjawisko to skłoniło producentów takich jak Samsung , Sony, Panasonic do wydania ostrzeżenia o oglądaniu zawartości 3D szczególnie jeśli jesteś pijany, w ciąży ( oby nie w tym samym czasie!) czy małym dzieckiem. Jedno z możliwych wyjaśnień jest to, że stereoskopowego 3D nie jest takie samo jak to, co widzimy w świecie rzeczywistym, a ludzki mózg reaguje inaczej. Dużym problemem jest większa aktywność migawki okularów, które otwierają i zamykają na przemian 60 razy na sekundę.Nie ma takiego problemu przy pasywnych okularach, które są używane w większości komercyjnych kinach.
Mimo to nie wiemy jak często "3D choroby" występują ?
Więc proszę was o odpowiedź na pytania czy kiedykolwiek wystąpiły objawy z niżej podanych podczas oglądania 3D, a jeśli tak, w jakich okolicznościach?
Napisz i zostaw swój komentarz .

Czy cierpisz na 3D choroby?
 
Ostatnia edycja:

beginner_pl

New member
Odwrotny stroboskop na moich oczach to jest to :eek:k:
Zmieńce sobie odświeżanie w swoich laptopach na 50 Hz i jak nie macie podświetlanie na led, cudnie doświadczycie efektu używania okularów migawkowych tylko że zsynchronizowanych .
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Odwrotny stroboskop na moich oczach to jest to :eek:k:
Zmieńce sobie odświeżanie w swoich laptopach na 50 Hz i jak nie macie podświetlanie na led, cudnie doświadczycie efektu używania okularów migawkowych tylko że zsynchronizowanych .

No ja mam nawet 24hz i nadal pojęcia nie mam jaki związek ma wg. Ciebie odświeżanie na lcd z rodzajem podświetlenia i wynikającym (według Ciebie) z tego "stroboskopem". To nie ma żadnego związku - ani odświeżanie ani rodzaj podświetlenia, to nie kineskop czy plazma żeby migał a w laptopach nie montuje się ani pdp ani tym bardziej kineskopów.
 

mario1969

New member
W mojej rodzinie 2 na 8 osób czują dyskomfort przy oglądaniu w okularach migawkowych na TV .
 
Ostatnia edycja:

Huntersfan

New member
Słuchajcie, a jeśli nie mam tv 3d i zastanawiam się nad kupnem, czy fakt, że w kinie 3d nie czuję dyskomfortu wystarczy, aby bezstresowo kupić tv? Jak to ma się do epilepsji? Sam nie mam na szczęście, ale mój ojciec cierpi na to, a jak wiadomo, jest to choroba dziedziczna.
 

hursamir

New member
..... czy fakt, że w kinie 3d nie czuję dyskomfortu wystarczy, aby bezstresowo kupić tv?

3D w np. Samsung C680 to technologia wykorzystujaca inny typ okularow tzw. aktywne niz te w kinie tzw. pasywne. Ja np. nie odczuwam dyskomfortu w kinie ale juz w domu na poczatku ogladania nie jestem szczesliwy. Oczywiscie po chwili sie przyzwyczajam ale jednak odczucie jest inne niz w kinie.

Jak to ma się do epilepsji?
Tego to nie wiem ale chetnie sie dowiem wiec jak juz sprawdzisz - na twoim miejscu sprawdzilbym koniecznie - to daj znac. Pozdro
 

belek

New member
mnie po 10 godzinach nawalanki w killzona 3d nic nie boli. po filmach to samo. kumpel twierdzil ze w sklepach bola go oczy a u mnie jest ok. starzy tez nie narzekali po avatarze na tv. jakies 2m od 50 calowej plazmy vt20. ogladalem tez z 5m ale mimo lepszej ostrosci efekt to juz nie to samo...
 

diabel1

New member
u mnie przy oglądaniu 3d wszystko ma się dobrze,chyba że przy oglądaniu 3d side by side czasami pszy złej jakości czuje lekki dyskomfort
 

poloneza

New member
nie cierpię

Nie cierpię takich tematów.3D staje się powoli czymś powszednim i nasze opinie o nim nic nie zmienią ,mogą jedynie kogoś tam zachęcić do kupna,a inną osobę odwieść od takiego zamiaru.Czy to coś zmieni -oczywiście nic.Ja mam od końca czerwca telewizor 3D i odtwarzacz 3D.,no i od jakiegoś czasu parę płyt w 3D.Jedni w domu coś tam oglądają inni w ogóle,ale czy to znaczy że zakup był przedwczesny?.Mam swoje wnioski i uważam że obraz mniejszy niż 2x3m. nie ma sensu w 3D.Ale jak ktoś lubi aby mu po pokoju biegały krasnoludki to oczywiście wybierze 50 cali.
 

beginner_pl

New member
No ja mam nawet 24hz i nadal pojęcia nie mam jaki związek ma wg. Ciebie odświeżanie na lcd z rodzajem podświetlenia i wynikającym (według Ciebie) z tego "stroboskopem". To nie ma żadnego związku - ani odświeżanie ani rodzaj podświetlenia, to nie kineskop czy plazma żeby migał a w laptopach nie montuje się ani pdp ani tym bardziej kineskopów.
bo zapewne komputera tylko używasz jako dużej maszyny do pisania,
więc ja tobie nie będę tłumaczył co to jest smuga i miganie, bo i tak się nie dogadamy.
Gracza i ta nie zrozumiesz, boś ... za słaby w wybrzydzaniu ;P :razz:.
 

belek

New member
uważam że obraz mniejszy niż 2x3m. nie ma sensu w 3D.Ale jak ktoś lubi aby mu po pokoju biegały krasnoludki to oczywiście wybierze 50 cali.
a jaka roznica jest twoim zdaniem pomiedzy wielkoscia ekranu w 2d i 3d? zadna. pierwsza i podstawowa sprawa to jak daleko ktos siedzi od tv. jak ktos ma 10m salon to 50tka wyglada inaczej niz jak ktos ma kanape 4m od tv. ja w kinie lubie siadac w polowie sali. niektorzy siadaja na koncu a niektorzy w pierwszych rzedach - tak ludzie beda zadowoleni z 3d na 50calach. nie przekonasz mnie ze mozna usiasc blizej niz 2m od 50cali 3D. tracisz ostrosc a przede wszystkim ruszasz glowa zeby zobaczyc co sie dzieje w katach ekranu! jak chcesz miec minimum 2mx3m to chcesz powrotu do divixow i jakosci youtube? pomysl najpierw zanim cos chlapniesz. do ekranu 2x3m albo wiekszych 3x4m itd trzeba ultra hd.

osobiscie moge sie zgodzic ze z 4m 3d bedzie genialnie wygladac dopiero na 100calach i KONIECZNIE ultra HD... wieksze ekrany juz duzo nie zmienia, chyba ze w gre wejda wieksze odleglosci. fullHD na 65calach panasonica vt20 z bliskiej odleglosci wyglada tragicznie, a ty chcesz 150cali trzymac w domach w odleglosci srednio 3-6m od widza z rozdzialka 1920x1080 - porazka
 

Carexpert

New member
Nie cierpię takich tematów.3D staje się powoli czymś powszednim i nasze opinie o nim nic nie zmienią ,mogą jedynie kogoś tam zachęcić do kupna,a inną osobę odwieść od takiego zamiaru.Czy to coś zmieni -oczywiście nic.Ja mam od końca czerwca telewizor 3D i odtwarzacz 3D.,no i od jakiegoś czasu parę płyt w 3D.Jedni w domu coś tam oglądają inni w ogóle,ale czy to znaczy że zakup był przedwczesny?.Mam swoje wnioski i uważam że obraz mniejszy niż 2x3m. nie ma sensu w 3D.Ale jak ktoś lubi aby mu po pokoju biegały krasnoludki to oczywiście wybierze 50 cali.

A gdzie sa te krasnoludki?
Ja mam 50 cali 3D i nie widziałem krasnoludków. Oszukano mnie?
Powinny być w zestawie z TV czy kinem BD?
 

zico74

New member
Ja z poczatku czulem sie dziwnie przy ogladaniu 3d ale teraz jest juz ok ,szczegolnie fajnie gdy ogladalem AVATARA lub gram w CALL OF DUTY BLACK OOPS,dla mnie bomba i tylko czekam az bedzie na rynku wiecej pozycji w wersji 3d.
 

Antałek

New member
Ja wiele razy oglądałem 3D w domu (w kinie nie byłem to nie wiem). Natomiast ani ja, ani osoby oglądające ze mną obraz 3D nigdy nie odczuwały żadnych dolegliwości.

Może warto wyjaśnić, że może następować efekt stroboskopowy prowadzący nawet do zmęczenia jak masz włączoną w domu żarówkę energoszczędną czy inną (typu wyładowacza czyli jarzeniówka). Stroboskop pewny i zmęczenie oczu także prawie pewne.
Ale to nie wina obrazu 3D tylko otoczenia.
Zatem przy 3D (dla pewności) nie włączaj żadnych dziwnych oświetelniowych wymalazków oszczędnościowych, a nie odczujesz żadnych dolegliwości.
 

redlum

New member
Bez reklam
potwierdzam - zaś najgorsze są prezentacje 3D w marketach - gdzie się patrzy na TV w tych okularach - a z boku i za TV stoi pełno innych telewizorów oraz różnego rodzaju oświetlenie świeci ci po oczach
 

bandi

New member
Ja sie cieszę, że nawet w sklepie przez okulary 3D widzę obraz i mi nie dokucza oświetlenie. Ale to nie ważne. Dzisiaj byłem w pewnym sklepie i popatrzyłem na najnowszą konsolę nintendo 3DS, która wyświetla obraz 3D bez okularów i bardzo mnie ucieszyło, że przez szybe bez regulacji konsoli od razu zobaczyłem 3D i to bez większego skupienia

Panowie - jeśli 3D to tylko bez okularów - to co teraz jest to są zabytki z przed około 10 lat bo wtedy opracowano technologie migawkowe i podobne
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
bo zapewne komputera tylko używasz jako dużej maszyny do pisania,
więc ja tobie nie będę tłumaczył co to jest smuga i miganie, bo i tak się nie dogadamy.
Gracza i ta nie zrozumiesz, boś ... za słaby w wybrzydzaniu ;P :razz:.

Akurat "gorzej nie mogłeś trafić" bo kompa używam od jakichś 6 lat do filmów hd, neta i ogólnie wszystkiego (do gier także ale głównie gram na xklocu) - podpięty mam pod pc chyba z 20sty tv lcd (jak nie lepiej) i nadal pojęcia nie mam jaki związek ma według Ciebie odświeżanie Lcd z miganiem. Otóż tv Lcd nie migają WCALE (bo to już taka technologia wyświetlania obrazu). Jeśli widzisz miganie na Lcd (jak nie jest uszkodzony to nie istnieje taka możliwość) to może to oznaczać że podświetlenie miga (problem z uzyskaniem maksymalnego napięcia lampy-katody) a to się akurat zdarza ale jest wyłącznie wynikiem wady-uszkodzenia. Smugi natomiast to już temat tak oklepany że chyba każdy wie że mamy albo smużenie na lcd albo false contouring czy green ghosting na plazmach (nie ma obecnie chyba tv lcd-plazma które nie smużą).I tak zle i tak niedobrze. Tak więc moim zdaniem wybrzydzasz dla samej sztuki ale luz - to nie jest karalne:mrgreen:.

p.s. Jak widzisz miganie na Lcd (a nie jest uszkodzony) to albo tv jest zwalony albo masz coś nie tak ze wzrokiem (no offence). Jeżeli jakieś 80% ludzi na świecie nie widzi migania plazm (a te migają zajebiście) a Ty widzisz na Lcd to któraś z tych opcji jest na 99.999999% (ufoludki to ten ułamek) prawdziwa.

p.s.2 Opcja trzecia to taka że jestem głupi i Cię nie zrozumiałem - jeśli chodzi Ci o 3d i aktywne okulary na Lcd to tak - miga to zajebiście i "smuży" (crosstalk się to zdaje się nazywa).
 
Do góry