Czy cierpisz na choroby 3D ?

Czy cierpisz na choroby 3D ?


  • Total voters
    0

lukpep

New member
ja staram sie nie oglac wiecej niz jednego filmu dziennie w 3D. Z racji wykonywanej pracy spedzam czasem po 8-10h przed komputerem, jezeli w taki dzien dodatkowo obejrze film w 3D to bywa ze odczuwam zmeczenie oczu, bol glowy - staram sie nie przesadzac.

Nosze okulary korekcyjne i nakladanie na nie dodatkowo drugiej pary nie jest super wygodne ale tez nie przeszkadza - akurat okulary od Toshiby sa sensownej wielkosci.
 

kuba78

New member
Ja nie wytrzymuję dłużej niż 20minut, chyba że się nawalę mogę siedzieć i siedzieć i to bez okularów widzę 3D, puki nie zasnę :)
 

fortunately

New member
Jeśli ktoś ma problemy z oglądaniem 3D niech po prostu nie ogląda! Cały czas jest do wybory możliwość oglądania w 2 d.

Kiedyś była podobna sprawa z odcinkiem pokemonów, gdzie w pewnym momencie migały przez 5 sekund swiatla czerwon i niebieskie i wiele dzieci dostalo ataku epilepsji.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja spoko mogę oglądać nic się nie dzieje zarowno pasywne jak i aktywne, jedynie na hobbicie w 48 klatkach w 3d przez pierwsze 15 min jakos nie moglem się przyzwyczaić ale pozniej już było ok... aczkolwiek wole chyba tradycyjne 3d...
lolek
 

RafMat

New member
Mam aktywne 3D i na samym początku po pierwszych 5min. miałem problem z oczami, ale już po 15 min. przestało mnie boleć.Tak że teraz jest wszystko dobrze,przy zaciemnionym pokoju oglądane filmy 3D w systemie aktywnym jest super.Co do pasywnego mam złe wspomnienia zanim kupiłem aktywne, oglądałem film u znajomego w tech.pasywnej.widziałem czarne paski na ekranie.dla mnie to było irytujące.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 
Ostatnia edycja:

barteknowack

New member
Bez reklam
lolek126, jeśli oglądałeś Hobbita 48fps w kinie sieci CinemaCity, to przez te 15 minut mogłeś czuć dyskomfort bo geniusze puszczali film z zamienionymi klatkami lewo/prawo...nie we wszystkich ale tak było, gdzieniegdzie nawet cały film tak puścili ;)
 

4djmc

New member
Ja spoko nie mam żadnej choroby. Mam w domu Philipsa 47 3d ale mało ogladam 3d w ogóle mi to nie przeszkadza nic nie boli nie czuje różnicy.
 
I

irek6311

Guest
Brat ma LG 3D i szczerze to okulary średnio mi pasują przy oglądaniu 3D ,
jakiś negatywnych odczuć nie mam i jakość obrazu w okularach jest ok ale jest dyskomfort (okulary) ,
jakbym kupował TV to jedynie taki co bez okularów wyświetla 3D .
 

szewi1

Member
technologia aktywna / migawkowa 3d bol glowy i oczu po ok 5-10 minutach ogladania.
3d pasywna / polaryzacyjna brak dolegliwosci.
 

lesterek

New member
Nosze sie z zamiarem kupna 3d i mam dylemat co wybrac ale po przeczytaniu ze po kilkunastu minutach zaczyna bolec glowa to sam nie wiem czy dalej chce..:)
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Mnie nic nie boli. A jedno i drugie 3D to lipa ;P Znaczy może nie lipa ogólnie, ale na pewno gorszy obraz, niż przy 2D.
 

stanelk

Member
Nosze sie z zamiarem kupna 3d i mam dylemat co wybrac ale po przeczytaniu ze po kilkunastu minutach zaczyna bolec glowa to sam nie wiem czy dalej chce..:)

Witam,najlepiej ocenisz jaki rodzaj wybrać będąc w sklepie.Ostatnio 3D jest traktowany jako dodatkowy bajer do TV.Żaden z rodzajów 3D nie jest optymalny bo jest jeszcze dużo do poprawienia.Najlepszy byłby ten bez okularów ale obecnie zależnie od położenia widza widzimy pionowe pasy na TV.Ja wybrałem w 2011 roku TV z 3D pasywnym i obecnie bym to bezwzględnie powtórzył.

Pozdrawiam.
 

Made_Guy

New member
Nie wiem czy cierpię czy nie bo nigdy nie oglądałem 3d filmów dłużej niż kilkanaście minut jednorazowo (skacząc po scenach).

Jak dla mnie 3d w takiej formie jest nie do przyjęcia. Aktywne czy pasywne, bez znaczenia. Oba dają tragicznej jakości obraz.

Tylko 2d. 3d albo niech dopracują, nawet zniosę okulary. Ale niech będzie jakość i brak mankamentów obecnych do tej pory.

Inaczej 3d niech umiera. Bo i tak nie warto na to tracić oczu.
 

collider

New member
Bez reklam
3D to fajna odmiana dla technologii 2D i mimo swoich wad od czasu do czasu smialo mozna obejrzec sobie jakas produkcje. Oczywiscie najlepiej gdy w domu bedzie mozliwie jak najwiekszy tv nie wspominajac o projektorze. Aktywna odmiana 3D bije pasywna jakoscia ogladanego obrazu. Co do bolu glowy czy oczu to sprawa indywidualna a czasem nawet zalezna od samopoczucia w danym dniu. Ja jak na razie u siebie nie zauwazylem objawow, kyore moglyby mnie wykluczyc z ogladania.
 
Do góry