Czy cierpisz na choroby 3D ?

Czy cierpisz na choroby 3D ?


  • Total voters
    0

ALICJA S

New member
Ja póki co nie miałam żadnych przykrych doświadczeń podczas oglądania obrazów trójwymiarowych. Także jestem przychylnie nastawiona do nowej technologii. Jeśli zachowamy we wszystkim umiar to powinno być ok. Obawiam się, że bardziej szkodliwa w połączeniu może być mega duża cola i tłusty popcorn :popcorn:
 
Niestety mam wzrok mocno czuły na okulary migawkowe, już po kilkudziesięciu sekundach zaczynają mnie delikatnie piec oczy. Nie wiem czy byłbym w stanie się "przyzwyczaić" po dłuższym seansie bo nie próbowałem a tylko sprawdzałem 3D w molochu z RTV. Pasywne OCZYwiście zerowy problem no ale to OCZYwista OCZYwistość.
 

bluray

Banned
Piszę pnownie:
Na SMSUNG 46C8000 próbowałem obejżeć w 3D film, wydanie BluRay "Wojna 1920".
Wytrzymałem 25 minut. Aktywne 3D jest do duuuuuuuuuupy !
Film do szuflady.

Objawy:
- wymóg maxymalnej koncentracji zmysłu wzroku przez kontrolę gałek ocznych !
Każdy brak koncentracji umysłu na 3D to bolesna procedura porządkowania oczy i percepcji.
Także utrzymanie dyscypliny pozycji głowy, jako statywu gałek ocznych to totalny SYFF i dyskomfort.

Jak można chwalić aktywne 3D od Panasa / SONY / Samsunga ?
Żal mi dzieci, którym to zapewne się podoba.
Na ile godzin skażecie te biedne dzieci na mordowanie się z tym plugawym standardem.
Ludzie !!!
Trochę trzeźwości w sprawie.

Piszcie więc:
Niech nasze dzieci mają do czynienia ( od dziecka) z pełną rozdzielczością Full HD 3D.
Przetrwają biedaczki jakoś.
W końcu to nie nasze oczy.
 
Ostatnia edycja:

tojamarcin

New member
Mam D7000 i naprawde nie mam zadnego dyskomfortu ogladania - ba powiem wiecej jest to naprawde duza frajda i przyjemnosc - wszystko zalezy chyba od czlowieka - sprzedaje soczewki - u jednych soczewki kontaktowe nie powodują zadnego dyskomfortu, pieczenia a u innych oczy pieką i są mocno zaczerwienione - gałka oczna nie akceptuje - wiec aktywne nie dla wszystkich - ale chyba nie ma rzeczy na swiecie ktora przypadła by do gustu całej populacji ;)
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Napisz i zostaw swój komentarz .

Czy cierpisz na 3D choroby?

Pamietam czasy, gdy w latach 70tych 20 wieku zaczynały sie pojawiać płyty i gramofony stereo.
Wtedy też były nudnosci, bóle głowy i wszystkie te negatywne efekty tajie jak przy 3D.

Nie neguje ich wystepowania, bywaja uszkodzenia organiczne wykluczające telewizję kolorową, stereo czy DTS 7.2 czy obraz 3d zwłaszcza przy osobowosci histerycznej.:razz:

Paręnaście lat temu klimatyzacja w aucie bywała przyczyną alergii, zagrzybienia dróg oddechowych czy zaziebienia nerek.
Przypadłosci te najczęściej dyskutowali, nie twierdzę że z zawisci, właściciele aut bez klimatyzacji.
Dzisiaj, kazde nowe auto ma klimatyzację, którą jak ktos chce mozna wyłączyć, podobnie jak obraz Tv w 3D.
 
Ostatnia edycja:

rybka1975

New member
Witam czy mając wadę wzroku i astygmatyzm odczuwacie duży dyskomfort ,czy jest sens myśleć o 3D przy korzystaniu z okularów korekcyjnych
 

eM!

New member
Ja noszę okulary korekcyjne i przyznam, że nie miałem żadnych dodatkowych efektów specjalnych jak bóle głowy, nudności etc. Nie mam ich w kinie, na pasywnym i aktywnym 3D. Jedyne co mnie trochę denerwuje, że zamiast jednej pary okularów mam na twarzy dwie. Nie zawsze jest wygodnie oglądać. Moja wada -0,5.
 

rybka1975

New member
@eM! dzięki za informację ,ale rozumiem ,że odczuwasz dyskomfort z racji dwóch par na sobie - co rzeczywiście może być kłopotliwe .
 
Częste bóle głowy miewam, zapalenia spojówek i wadę wzroku, a okularów nie chcę! Napadów epilepsji ciężkich już nie miewam! Seans Avatar'a w kinie przetrwałem dawno temu kilka lat temu. Teraz czekam na Texas Chainsaw Massacre 3-D (2012). Nie ciągnie mnie do filmów już zbytnio, lecz muszę zobaczyć co Leatherface zdziała tym razem. NOFTES 5 miało okularki kiedyś tandetne bodajże. Ominęło mnie to_O Freddy'ego 5 chodzi jakbyśta nie wiedzieli.
 
Do góry