Film 3d SBS dodawanie napisów Bluray

matiso18

New member
Mam problem ponieważ jak odpalam film SBS 3d w bluray to po włączeniu w telewizorze opcji 3d napisy są poprzestawiane część po prawej stronie i po lewej , i filmu raczej nie można oglądać. Jak mogę wstawić napisy jednocześnie z prawej i lewej strony. Proszę o jakieś info.
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
ja do filmy SbS wsrawiam zwykle napisy 2d w srt i jak przelaczam, aby tv polaczyl 2 obrazy to obraz staje sie jeden i napisy sa ok (otwieram via dlna lub usb prosto z tv samsung)
 

kast6

New member
powinno byc tak samo, bo samsung robi wszedzie jednakowe rozwiazania

Niestety nie jest tak samo. TV Samsunga dobrze odczytuje napisy po przerobieniu obrazu na 3D, BlueRay niestety NIE :( Napisy są "rozdzielone", "rozmazane" po przełączeniu obrazu na 3D zarówno w formacie txt jak i srt. :( ;(

Czy jest jakieś lekarstwo na to? Czy już musze filmy 3d oglądać przez telewizor rezygnując z dźwięku przestrzennego?
 

Mars_2000

New member
Opcją jest przerobienie napisów (format SRT) za pomocą programu 3D Subtitler (http://84.27.10.123/3DSubtitler/ ) na format nadający się dla filmów 3D
Jakby co, to jest tam tutorial.

Potem wklejasz takie wygenerowane napis w posiadany plik SBS MKV za pomocą np. MKVToolnix'a i odpalasz w TV. Powinno zadziałać.

Ja przetestowałem na kilku tytułach i jest OK.
 

erzlot

New member
Opcją jest przerobienie napisów (format SRT) za pomocą programu 3D Subtitler (http://84.27.10.123/3DSubtitler/ ) na format nadający się dla filmów 3D
Jakby co, to jest tam tutorial.

Potem wklejasz takie wygenerowane napis w posiadany plik SBS MKV za pomocą np. MKVToolnix'a i odpalasz w TV. Powinno zadziałać.

Ja przetestowałem na kilku tytułach i jest OK.
A u mnie coś nie wychodzi: robię dokładnie tak jak piszesz i napisów nie ma wogóle. Mam tv 3D LG47LW650S i dvd LG660, puszczam film SANCTUM 3D z HDD poprzez we USB w dvd.
 

mietka

New member
Niestety nie jest tak samo. TV Samsunga dobrze odczytuje napisy po przerobieniu obrazu na 3D, BlueRay niestety NIE :( Napisy są "rozdzielone", "rozmazane" po przełączeniu obrazu na 3D zarówno w formacie txt jak i srt. :( ;(

Czy jest jakieś lekarstwo na to? Czy już musze filmy 3d oglądać przez telewizor rezygnując z dźwięku przestrzennego?
z dzwięku nie zawsze morzesz podłączyć napęd do amplitudera przez przewód optyczny lub cyfrowy
 

mietka

New member
No to ja mam z tym problem bo 3D subtiter źle konwertuje mi napisy
Nie chodzi mi o czcionkę tylko o to że po odpaleniu pliku sub i idx napisy nie nachodzą na siebie lub w filmie avatar thor źle oba filmy 1080 w 3D też tak ustawione
w filmie jak wytrenować smoka - o dziwo dobrze
we wszystkich przypadkach użyłem tej samej czcionki i tych samych ustawień,więc co jest grane?
Czy ktoś z Was ma ten sam problem?
PS.filmy odtwarzam z manta C200
 

Trezor

New member
Kolego ja mam ten sam problem ale na TV Panasonic P42VT20E film bajka w 3d ale napisy porażka i nie wiem jak sobie z tym poradzić a film odtwarzam przez PS3 MEDIA SERVER.
 

mietka

New member
Ja to rozwiązałem tak skoro napisy są złe po przerobieniu to odpalam film bezpośrednio z tv a tam starczy plik srt.Fakt lepsze są te przerobione
 

mietka

New member
Niestety nie jest tak samo. TV Samsunga dobrze odczytuje napisy po przerobieniu obrazu na 3D, BlueRay niestety NIE :( Napisy są "rozdzielone", "rozmazane" po przełączeniu obrazu na 3D zarówno w formacie txt jak i srt. :( ;(

Czy jest jakieś lekarstwo na to? Czy już musze filmy 3d oglądać przez telewizor rezygnując z dźwięku przestrzennego?
Wpadłem na taki pomysł wyślij z bluraya obraz sbs i przerób go na 3D w tv oczywiście jak się da na pewno plik SBS .mkv tak pójdzie
 

radish

New member
Mam problem ponieważ jak odpalam film SBS 3d w bluray to po włączeniu w telewizorze opcji 3d napisy są poprzestawiane część po prawej stronie i po lewej , i filmu raczej nie można oglądać. Jak mogę wstawić napisy jednocześnie z prawej i lewej strony. Proszę o jakieś info.

Witam,
Czy rozwiązałeś swój problem?
więcej na ten temat napisałem tutaj, jeśli ktoś wie w jaki sposób rozwiązać problem, proszę o info.

http://www.hdtv.com.pl/forum/3d-tv/...asonica-podzielone-napisy-srt.html#post884648
 
Do góry