filmy 3d z komputera problem

rycho84

New member
witam
niedawno kupilem telewizor Samsung PS 50 c6970 i wszystko jest ok tylko chcialem obejrzec film w 3d i tu zaczely sie problemy
nie mam odtwarzacza blu ray tylko odtwarzam z kompa wszystko idzie tylko nie ma efektu 3d niestety
zmienilem juz kabel na hdmi 1.4 ale dalej nic
w karcie graficzenej mam tylko dvi i podlaczam przez przejsciowke moze to powodowac problem?
karta tez nie jest juz nowa to radeon hd 2600 moze ona jest za slaba?
mial moze ktos taki problem?
 

bubu54142

New member
W tej konfiguracji to tylko konwersja z 2D na 3D.Zakładam że masz okularki.Pełne 3D to z odpowiedniego odtwarzacza blu-ray (np.Playstation) i źródło w postaci filmu w wersji 3D.
 

rycho84

New member
czyli nie ma mozliwosci odtwarzania filmow 3d na kompie i ogladania na tv czy moj sprzet jest za slaby?
a jak slaby to co trzeba wymienic?
 

stiko

New member
musisz zmienić kartę grafiki na taką z wyjściem HDMI v1.4 np: GEFORCE GTS450 i posiadać odtwarzacz np:Cyberlink PowerDVD 10.0.1714.51 Ultra.
Kabel widzę posiadasz,TV także , okulary do 3D i film 3D zapewne też.Także jeśli chcesz oglądać 3D z kompa czeka cię trochę wydatków na wymianę komponentów
 

ederlezi

New member
Wybaczcie pytanie laika w tym temacie , nie bawiłem się jeszcze w odtwarzanie w 3D , zastanawiam się jedynie co w przypadku filmów 3D w zakodowanych w kodeku x264 , w kontenerze mkv ?

Ściągnąłem sobie trailer 3D ze strony www.biohemmet.se , odpaliłem na komputerze , obraz wyświetliłem na TV ( PS50C7000 ). Następnie włączyłem w telewizorze funkcję 3D ( wybrałem opcję "2 obrazy obok siebie" ) i obraz wyglądał na 3D ( nie mam okularów żeby sprawdzić ). Czy w przypadku Blu Ray 3D jest inaczej , niż w przypadku mkv w 3D ?
 

Andrew150

New member
MKV 3D ściągane z netu są w formie side by side, czyli wyświetlane są dwa obrazy obok siebie albo jeden nad drugim, a telewizor je na siebie nakłada.
Filmu z Blu-Raya są wyświetlane już nałożone.
Efekty szczerze mówiąc według moich dotychczasowych doświadczeń są porównywalne.
Jeżeli chodzi o odtwarzanie tych filmów z netu to nie rozumiem po co sobie komplikujecie tak bardzo życie próbując to odtwarzać z komputera. Lepiej zgrać taki film na przenośny HDD, albo Pendrive, podłączyć do wejścia USB w telewizorze i już!
 

rav10

New member
Witam serdecznie

Dlaczego twierdzicie, że nie da się oglądać filmów 3D z kompa (stara karta graficzna)?

Ja mam kartę GeForce 8800GT i kabel z DVI --> HDMI i wszystkie filmy śmigają mi w 3D SideBySide bez najmniejszego problemu, więc na Radeonie HD2600 też nie powinno być problemu.
Tv Samsung PS50c7000. Musze tylko przełączyć w kompie rozdzielczość 1920X1080 i wszystko śmiga super.

pozdrawiam
Rav10
 

rostan242

New member
wystarczy podłaczyc kablem dvi to hdmi i w tv zmienic ustawienia w source np hdmi 1 - ustawic PC i wtedy pojawia sie dodatkowe opcej w 3d.i wybieramy szachownice i z powerdvd bez problemu idzie full hd 3d.
 

rav10

New member
wystarczy podłaczyc kablem dvi to hdmi i w tv zmienic ustawienia w source np hdmi 1 - ustawic PC i wtedy pojawia sie dodatkowe opcej w 3d.i wybieramy szachownice i z powerdvd bez problemu idzie full hd 3d.
cze
Ktoś podzieli się info czym różnią się wszystkie tryby 3D przy HDMI z kompa?
1. 2D-->3D chyba nie trzeba wyjaśniać :)
2. SideBySide pionowy
3. SideBySide poziomy
Mam jeszcze, "gęste paski pionowe" i "kratkę", ale nie zawsze.
Nie wiem od czego to zależy. Czasem tych trybów jest 5 czasem tylko 3?
Na Filmach SBS przy tych dwóch ostatnich trybach 3D nie działa.
Czy można jakoś zmusić TV Samsung PS50c700 do oglądania filmów Anaglyph 3d, aby uzyskać efekt 3D w okularach polaryzowanych?

Używam bestplayera 2 do odtwarzania filmów z kompa.

pozdrawiam
rav10
 

johan666666

New member
MKV 3D ściągane z netu są w formie side by side, czyli wyświetlane są dwa obrazy obok siebie albo jeden nad drugim, a telewizor je na siebie nakłada.
Filmu z Blu-Raya są wyświetlane już nałożone.
Efekty szczerze mówiąc według moich dotychczasowych doświadczeń są porównywalne.
Jeżeli chodzi o odtwarzanie tych filmów z netu to nie rozumiem po co sobie komplikujecie tak bardzo życie próbując to odtwarzać z komputera. Lepiej zgrać taki film na przenośny HDD, albo Pendrive, podłączyć do wejścia USB w telewizorze i już!

Witam-jestem świeżak więc proszę o wyrozumiałośc.
Sciagnałem parę filmików w 3d side by side-3D śmiga bez problemów. Sciagnąłem również avatara 3d, ale to już nie jest side by side ani góra dół(nie kumam jakie są formaty).Odtwarzałem na telewizorze po wifi(all share) oraz przez usb-te filmiki w formacie sbs chodzą pięknie, ale ten avatar już nie. W opcjach obrazu 3D przy włączeniu na pilocie 3D i odtwarzaniu z usb lub po wifi jest tylko 2D-3D, sbs i góra dół. Kiedy chce wejść w opcje obrazu 3D z menu, to tv przełacza się na odbiór TV i tam jest więcej opcji 3D, ale zaznaczyć można tylko 2D-3D?
Co takiego robię źle próbując odtwarzać inny format niż sbs lub góra dół i nie mając więcej tych opcji 3D przy odtwarzaniu z usb???
Zgóry dzieki za odpowiedź.
Pozdrawiam.
 

anfel

New member
Witam, posiadam komputer z kartą graficzną GF 540M obsługującą 3D, oraz telewizor Samsung serii 7000. I powstał problem przy podłączeniu telewizora do komputera poprzez HDMI, generalnie wszystko działa oprócz materiałów 3D. Próbowałem różnych ustawień 3D i niestety wyświetlany obraz jest podwójny zielono czerwony. Sprawdzałem na materiałach 3D o wielkości od 4GB do 40GB, próbowałem również odtworzyć materiał 3D bezpośrednio z pendriva, również bez efektu 3D. Zastanawiałem się czy problem nie leży w starszym kablu HDMI, lecz co z odtwarzaniem z pendriva ?
 

anfel

New member
Jeden plik ten mniejszy mam w formatach .vob .ifo i .bup., natomiast ten większy jest to obraz płyty BR zainstalowany w wirtualnym napędzie. Filmy normalnie się odtwarzają, ale niestety bez obrazu 3D.
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Do odtwarzania 3D z Blu-Ray przez kabel HDMI potrzebne jest złącze HDMI w wersji 1.4. Myślę że tu leży problem. Możesz konkretniej napisać co to za materiał 3D? Jaki tytuł Blu-Ray 3D posiadasz w postaci obrazu ISO? Jaki media player ładuje Ci ten obraz z pendrive i go odtwarza w 3D? Z tego co piszesz, masz na ekranie anaglify. Kompletne pomieszanie z poplątaniem.
 

anfel

New member
Z tego co podaje Nvidia to moja karta obsługuje 3D, więc ma 1.4. Rozumiem, że aby odtworzyć BR 3D z PS3 również trzeba mieć kabel 1.4 ? Posiadam Bitwę Warszawską w postaci obrazu ISO o roziarze ok 32GB. Używam Cyber LINK Power DVD. Próbowałem również odpalić Resident Evil 3D (ok 4GB) bezpośrednio z pen driva podłączonego do telewizora i efekt był taki sam, w przypadku tego 2 mam folder VIDEO_TS czyli wygląda jak DVD.
 

kuba78

New member
Witam, posiadam komputer z kartą graficzną GF 540M obsługującą 3D, oraz telewizor Samsung serii 7000. I powstał problem przy podłączeniu telewizora do komputera poprzez HDMI, generalnie wszystko działa oprócz materiałów 3D. Próbowałem różnych ustawień 3D i niestety wyświetlany obraz jest podwójny zielono czerwony. Sprawdzałem na materiałach 3D o wielkości od 4GB do 40GB, próbowałem również odtworzyć materiał 3D bezpośrednio z pendriva, również bez efektu 3D. Zastanawiałem się czy problem nie leży w starszym kablu HDMI, lecz co z odtwarzaniem z pendriva ?


Typowe efekt smyrania w meni serwisowym.

Ludzie piszcie całymi zdaniami, nie wiem o jaką serie chodzi
"telewizor Samsung serii 7000" - takiej serii samsung nie miał.

Materiały 3D zrzućcie na pena i telewizor Wam odtworzy bez problemu, chyba że to nie są materiały 3D.
 
Ostatnia edycja:
Do góry