Samsung PS50C680 - jak oglądać 3D?

Biedrona1

New member
Witam.
Posiadam TV 50 cali plazma Samsung PS50C680 z funkcją 3D, okulary aktywne Samsung oraz Blu-Ray 3D Samsung. Kupiłem też oryginalne filmy 3D („Podróż do wnętrza ziemi”, „Oszukać przeznaczenie 3-D”, „Spy Kids 3-D”) i qrcze nie wiem jak oglądać, żeby zobaczyć te efekty 3D. Sprzęt bardzo ładnie ze sobą współpracuje, używam kabla HDMI v1.4, ale chyba coś źle ustawiam, bo tylko oczy bolą i wszystko widzę „podwójnie”, czyli obrazy mają podwójne kontury i się nie nakładają. Pewnie coś źle robię…
Obeznanych w temacie proszę o pomoc – jak ustawić wszystkie urządzenia, z jakiej odległości oglądać (a może pod jakim kątem..), by zobaczyć efekty 3D.
Z góry dziękuję za wszelkie konstruktywne maile.
 

testi

New member
Wydaje mi się, że te filmy są na kartonowe kolorowe okularki. Jeśli chcesz prawdziwe 3D to polecam "Alicję w krainie czarów", "Monster House in 3D" "Monsters vs Aliens 3D". Jest jeszcze parę innych filmów, ale tytułów nie pamiętam.
 

Biedrona1

New member
Zawsze włączam okulary i tryb 3D w TV oraz Blu-ray.
A czy odległość oraz kąt widzenia są ważne? Którą opcję wybrać: góra/dół czy bok/bok?
Jest też tam opcja 2D-3D i do tej pory efekty 3D zawsze mam takie same niezależnie od trybu.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Zawsze włączam okulary i tryb 3D w TV oraz Blu-ray.
A czy odległość oraz kąt widzenia są ważne? Którą opcję wybrać: góra/dół czy bok/bok?
Jest też tam opcja 2D-3D i do tej pory efekty 3D zawsze mam takie same niezależnie od trybu.

Zaden z tych filmow z tego co pamietam nie jest w prawdziwym 3D omijaj z daleka takie filmy gdzie masz kolorowe okularki.Zobacz Potwory kontra Obcy,Avatar tam masz prawdziwy obraz 3D .Ja sam sie ostatnio nabralem bo kupilem b.r CORALINA z napisem 2D I 3D a okazalo sie ze to zwykly film na kolorowe okularki za 3 zl.
 

Biedrona1

New member
Wprawdzie ktoś inny właśnie Coralinę wymieniał również wśród tytułów w "prawdziwym 3D", ale OK. Za chwilkę lecę do sklepów i postaram się poszukać Avatar 3D.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Wprawdzie ktoś inny właśnie Coralinę wymieniał również wśród tytułów w "prawdziwym 3D", ale OK. Za chwilkę lecę do sklepów i postaram się poszukać Avatar 3D.

Poszukaj cos z tego z logo 3D

-Rekiny
-IMAX wild ocean
-IMAX perła oceanów
-IMAX delfiny i wieloryby
-IMAX dinosaurus alive
-IMAX królestwo owadów
-IMAX Grand canion adventure

Tylko ze te plyty tanie nie sa.Pozdrawiam
 

Biedrona1

New member
Cureman, dzięki za tytuły. Już prawie wszystkie mam i faktycznie efekty 3D są!!! Filmy anaglifowe (na plastikowe okularki zielono/niebiesko-czerwone) są do bani.
 
Do góry