Sony KDL46HX800 3D - Panasonic TX-P50VT20E 3D

VRIL

New member
Witam

Bardzo proszę o poradę w wyborze telewizora.
Pokój w którym będzie telewizor jest dość duży około 25m2 a odległość od której będę
oglądał tv od 3-4 m .Wybór padł na tv o przekątnej 46-50 cali do wydania mam około 7,5 tys.
W ofercie Euro Agd zainteresowały mnie dwa modele tv
Panasonic TX-50vt20E w cenie 7100 a co dziwne w tym samym sklepie jest w ofercie
ten sam Panas w zestawie z okularami +odtwarzacz blurey3d +Awatar 3D w tej samej cenie !!!!.
Drugim telewizorem jest także w promocji Sony 46HX800 -sam tv w cenie 5990.
Dodam że w przypadku technologii 3D to mi się nie spieszy i poczekałbym z pół roku i gdybym
wybrał Sony to wtedy bym go dozbroił w niezbędne osprzęt do oglądania obrazu 3D.

Z którego telewizora z tych dwóch byłbym bardziej zadowolony jeśli chodzi o odbiór telewizji
analogowej ,"N-ki" oraz 3D.

Z góry dziękuje z porady.

 

NickSon

Member
Jak Ci zależy na dobrym 3d i jednocześnie prefruejsz zalety LCD względem plazmy to bierz SONY.
Ogólnie ciężko jest całościowo porównywać plazme z LCD nie ma co ukrywać więcej fanów jest za techniką LCD.
Ciiekawą propozycją jest także LG 47LX9500 jest w cenie 7990 ale dostajesz do niego 2 pary okularów aparat fuji 3d o wartosci 1500zł i nadajnik bezprzewodowy tez warty okolo 1000zł wiec jesli sprzedasz te gratisy to sam tv z okularami będzie w cenie około 6000 :) Ten LG ma gorsze 3D ale bardzo dobre 2D świetna czerń i idealne kolory po kalibracji a i nastawy fabryczne nie są złe.
Problem to Twoja odległośc od tv 4m do dużo i lepszym wyborem są ekrany powyżej 50cali
 

VRIL

New member
Dzięki :)

Tak wiem wybór ciężki .Panasonic większy i w pełnym wyposażeniu a z drugiej strony Sony
do którego mam sentyment .
No dobrze ja się na tym nie znam ale mówi się że plazmy więcej prądu zjadają no i się "podobno"
szybciej wypalają .
To są mity czy prawda .Jakie są ogólnie plusy i minusy.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,dlaczego ciezki?podepnij te dwa TV do jednego sygnału i po kłopocie?Widziały gały co brały.powodzenia.pozdr.
 

VRIL

New member
Tak tyle że w moich okolicznych sklepach ,marketach to albo nie ma jednego albo drugiego a nie zależnie od tego to wielka łaska albo nie chęć jak chcesz zobaczyć coś na ekranie innego jak
wspólny sygnał albo demo .
 

doniu79

New member
Dokladnie mam ten sam dylemat z tym ze w moim przypadku dochodzi jeszcze Samsung 46C8000 odleglosc od telewizora podobna pokoj rowniez poprzednim telewizorkiem byl Samsung 46A856 niestety poszla matryca :( technologie 3D traktuje jako dodatek i nie jest to zbyt wazna rzecz przy doborze telewizora nie mialem nigdy plazmy wiec nie wiem jakie roznice beda w obrazie w porownaniu do LCD a telewizor w glownej mierze bedzie sluzyl tak jak i poprzedni do grania na PS3 ogladanie filmow , pilka ,kolarstwo ,F1 ,NBA czyli glownie programy sportowe na Cyfra+
 

lukaswars

New member
sorki nie wiem nad czym się zastanawiasz, dla mnie tylko plazma czyli panas żaden soniak ledowy ani samsung, być może ja tez mam sentyment ale do pionka.....porownywałem je w sklepach, jak sprzdawca usłyszał ze ogladam na codzień pionka to powiedział , że nie mam ...co pana oszukiwać , led 3D jest krokiem do tyłu vs. panas 50 VT

pzdr lukasz
 

VRIL

New member
No właśnie sam nie wiem :) .Opinie mogę otrzymać tylko od Was bo tak jak pisałem nie mam
możliwości a nie zdrowia użerać się z panami sprzedawcami co by mi puścili normalny sygnał
HD a nie te spreparowane demka nie licząc zwykłego sygnału analogowego.
A jak tam się mają mity i plotki o potężnym nagrzewaniu się plazmy ,szybkiemu wypalaniu się i
bardzo dużemu poborowi prądu.

Dlaczego uważasz że Sony Led 3D seri HX800 to krok w tył w porównaniu z Panasem 50VT
 

kriswas

Member
Bez reklam
Sam chyba za bardzo nie wierzysz, że jest ktoś w stanie w miarę obiektywnie doradzić Ci w wyborze. Całe forum HDTV to jedno wielkie pole bitwy pomiędzy zwolennikami LCD, a plazmami i nawet gdybyś poświęcił cały wolny czas na przestudiowanie tych tematów, to nie będziesz po lekturze wiele mądrzejszy :razz:. Moja rada, to nie marnuj czasu tylko szukaj możliwości dla porównania w domu lub w sklepie Twoich faworytów. Przetestuj te egzemplarze dostarczając im różnych sygnałów / antena naziemna, TV Sat, DVD, BD czy laptop /. Tylko Twoje subiektywne odczucia pozwolą Ci w miarę podjąć właściwą decyzję... a i tak po pewnym czasie będziesz miał kaca moralnego, że wybrałeś nie tak jak powinieneś. TAK TO JUŻ JEST W TYM TEMACIE! :bober:
 

lukaswars

New member
TAK to prawda co kriswas pisze ,ale ja zaczynałem 3 lata temu od kupna pierwszego tv, rok testowałem w różnych sklepach, najpierw tylko LCD tak mi sie wydawało , A POTEM po pół roku zaczłaem szukac tylko w plazmach , i za nic nie zmieniłbym plazmy pionka , być moze na jakis tv za 30-40 tys. ale na taki raczej mnie nie stać, dlatego jakies bzdety na temat wypalenia itd włozyłem miedzy bajki , teraz szukam drugiego tv juz w 3D ( dla dzieciaka ) i zastanawiam sie nad wyborem panas 42 GT vs VT , bo nie wiem na ile warto dopłacić do VT...i nie moge doczekac sie odp. na forum , prawdopodbnie wezmę VT.
tez przez chwilę mysłaem o kupnie tego soniaka ale dałem sobie spokój po opiniach na forum i opiniach w sklepach z TV gdzie sami sprzedawcy w sklepiach najpierw mówili mi o ledach 3D a potem jak napomknłaem o pionku w domu to od razu zmianiali front i mówili tylko o VT , ciekawe prawda ?
 

VRIL

New member
Nie chcę spamować ale ponawiam pytanie :
Jak tam się mają mity i plotki o potężnym nagrzewaniu się plazmy ,szybkiemu wypalaniu się i
bardzo dużemu poborowi prądu ?

Lukaswars dlaczego uważasz że Sony Led 3D seri HX800 to krok w tył w porównaniu z Panasem 50VT
 

lukaswars

New member
nie napisałem że uważam tak, tylko taką opinię usłysząłem w kilku sklepach w Wwie saturnie mediamarkt, czyli tam gdzie sprzedawca głównie zalezy na sprzedaży "nowych "technologii w postaci ledów , co bardziej mnie utwierdziło w przekonaniu , że cos jest na rzeczy..
co do wypaleń nic nie stwierdzam ( to mit ) jak dla mnie po okresie uzytkowania około 30 m-cy, co do poboru energii to prawdopodobnie prawda ( nie sprawdzałem tego ale czytałem na forum )
co do x800 to czytałem ze modele samasunga są lepsze a poza tym chyba pojawił sie nastepca
ps. ja po prostu wkładam miedzy bajki to co pisza producenci o poszeczególnych parametrach , których co najmniej połowe nie jestes w stanie sam sprawdzić naocznie w domu,( przekonałem sie na plazmowym pionku , ze plazmowa technologia nie taka straszna zwłaszcza tam gdzie masz sygnał gorszej jakości )
oczywiście trudno kogos przekonać jesli nie ogladałeś i nie porównywałes modeli w sklepach, nastepna osoba napisze pewnie ze bierz sony albo samsunga
zwróc jeszcze jedną uwage na forum: ile osób jest zadowolonych po zakupie led .lcd( nie chodzi o 3D ) a ile plazm i jak to sie ma do ich oczekiwań vs. odbiór w domowej rzeczywistości , oczywiscie róznice zacieraja sie gdyz coraz wiecej programów jest w HD ....
 

VRIL

New member
Zrobiłem przemeblowanie i teraz odległość to 3 m :)

Czy mam przez to rozumieć że z ekranami led jest coś nie chalo skoro sprzedawcy namawiają
an ledy a biorą pod uwagę tego 46HX800 to jeśli pamiętam to chyba w ciągu 2-3 tygodni cena
spadła z 1500 zł wiec może coś w tym jest. Ciekawe jest to że Panasonic tkwi w technologi
plazmowej z dalej ją rozwija .
Naprawdę sam już nie wiem ,muszę przejrzeć dział LCD na forum .
 

kwant

New member
W kwestii poboru prądu:
Kiedyś plazmy zużywały średnio 400W, dzisiaj 50" przyjmij że zużywa 250W choć jeden z forumowiczów pisze, że średnia na jego mierniku wychodzi 180 W. Jeśli założymy kolejną średnią - dziennego używania tv na poziomie 6 godzin (dzieci, żona, sobota, niedziela itd) to dzienne zużycie wynosi 1,5 kWh co przy cenie oscylującej około 0,30 zł/kWh daje 45 gr za dzień.
Ja wybrałem plazmę.
 

VRIL

New member
Tylko że już pisałem że albo nie ma jednego albo drugiego to raz a dwa to panowie
sprzedawcy robią wielką łaskę że się w ogóle odzywam.
Jeszcze jedna sprawa.Gdzieś w sieci ktoś się wypowiadał że tan Panasonic słabiutko
wyświetla sygnał HD emitowany z "N-ki".Jeśli to prawda to niestety go dyskwalifikuje.
 

koczic1

New member
Ja się cieszę panasem 42gt20e z 3d i jak dla mnie to obraz jest jakbym okno otworzył ja oglądał co się dzieje na zewnatrz model vt jak czytałem daje jeszcze lepszy obraz oglądałem w media zanim kupiłem gt no tez super ale jak dla mnie ten co mam jest zaj..... y co do pradu to juz nie ma takich róznic duzych zrobie test z kolega on ma 40 soniaka lcd nie pamietam modelu jakas zetka i popatrzymy ile pobiera Ale mnie sie nasówa jeszcze jedno dzis juz nie ma jakiegos tam tv czyt takiej marki czy takiej kupujemy urzadzenie multimedialne jak z telefonami nie wystarcza juz tylko zadzwon i odbierz jest net poczta hd etc etc jak dla mnie panas 42 gt20 spełnia oczekiwania juz 21 serwisów internetowych w tym ipla iplex i skype pendrive i jazda z filmami xboxa podłączyłem to szczena opada ja nie załuje zakupu na vt mnie nie było stac choc dawali 2 pary okularów
 

VRIL

New member
Dzisiaj miałem okazję oglądać te dwa telewizory w akcji .
Sony wszystko pięknie nie miałem zastrzeżeń .Panasonic również ,czerń powala,piękne barwy tylko
nie wiem czemu ale jak wskoczył jakiś biały obraz to nie był to biały tylko szary i teraz pytanie
czy to normalne czy może źle ustawiony telewizor.
Czy jest prawdą że z pośród wszelkich marek 3D Panasonic ma w okularach najciemniejszy obraz ?
 

spanker

New member
w panascanicu biel = szary, ogolnie w plazmach takjest
do tego w pensonicu utrata czerni!! nigdy wiecej osobiscie tego nie kupie, a mam 2 ..
 

VRIL

New member
Dziękuje wszystkim za porady .
Miałem silne parcie i wybrałem ten zestaw z promocji :
Panasonic Tx-P50VT20E +DMP-BDT100+okulary+Avatar3D
za 7190 z Euro rtv agd myślę że się ni zawiodę .
Szkoda tylko że mają nie zły kocioł przedświąteczny bo dostawa
niestety dopiero 22 grudnia.

Po transporcie ile taki sprzęt musi odstać przy takich mrozach zanim go odpalę.

 
Do góry