Wybór TV 3D

Marioo162

New member
Wybieram TV 3D. Proszę o rady (typy).
Moje typy do pokoju 22m kwadratowe (światło nie problem):
1) Samsung PS50c680
2) Panasonic TX-P42GT20
3) Sony KDL 40HX800
Wszystkie mieszczą się w budżecie 4000zł. Wolę obraz z plazmy ale trochę boję się powidoków. Sony trochę mały nie wiem jak poradzi sobie z sygnałem SD choć moje główne źródło to Cyfra jeszcze krótko przez euro. 80%TV głównie filmy, bajki. 15% dysk. 5% PS3
 

pawlao

New member
Witam
radziłbym wziąść Samsunga, zdecydowanie najbardziej multimedialny, obraz z plazmy naturalniejszy niż z lcd, a powidoki - zawsze można je "przepalić".
Oglądałem obraz z wszystkich 3 egzemplarzy i ten podobał mi się najbardziej
 

Marioo162

New member
Samsung jest moim nr 1 choć mam ogromny sentyment do Panasonica. Wydaje mi się, że Panasonic i Sony to większe prawdopodobieństwo bezawaryjności.
Co znaczy "przepalić" powidoki?
 

Antałek

New member
Proponuję Panasonic 50VT20 sam posiadam taki telewizor i uważam że w 3D jest to obecnie najlepszy sprzęt.
Kupiłem także Bluray DMP-BDT100 z promocją w postaci filmu Avatar 3D. No i muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem. Nie widzę nic lepszego. Samsung jest dobry, ale ja po porównaniu tych telewizorów wybrałem Panasonica. Myślę że obecnie w 3D to Panasonic jest najlepszy. Ponieważ konkurencja w tym segmencie się zwiększa, kto wie co będzie za pół roku, ale teraz to tylko Panasonic.
 

Mars_2000

New member
poproś o prezentację w domu :
Panasonic VT 20
Samsung C8000
Sharp le 925


A dlaczego zabrakło w propozycjach SONY HX800?

Pytam , bowiem mój wybór padł właśnie na Sony, który w moim odczuciu miał najlepszy obraz 3D z trzech porównywanych przeze mnie telewizorów (Panasonic VT20 , Samsung C8000 i wspominany HX800) i który zamierzam kupić obecnie.
Jest coś , co go "eliminuje z gry" ?
 

Marioo162

New member
Czym różnią się modele Sony NX710 od HX800. Któryś jest lepszy/starszy..?
Przy podobnej cenie na który się lepiej zdecydować?
 
Ostatnia edycja:

kowalc

New member
Seria NX jest "3D ready", tzn musisz dokupić nadajnik i okulary osobno, HX ma to już w komplecie. Poza tym np wśród HX nie ma rozmiaru 55, jest za to 52. Poza tym model HX jest odrobinę lepiej wyposażony, ale przy okazji droższy. Ja mam 55NX810 i mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że spełnił moje oczekiwania.
 

Marioo162

New member
Czyli seria Sony HX nieco lepsza od NX?
Na dzień dzisiejszy wybieram między Panasonic GT a Sony. Matryce LCD nie przypadają mi do gustu tak jak plazmowe ale nie trzeba zawracać sobie głowy "ile gra, co gra..." itp.
 

kubotek

New member
Panasonic 3D

Witam wszystkich! Mam pytanie odnosnie roznic miedzy dwoma tv 3d Panasonica. Chodzi mianowicie o Panasonic Viera TX-P42VT20B i Panasonic TX-P42GT20B . Roznica w cenie to okolo 600 funtow wiec sporo. Z tego co wyczytalem z opisu to ten drozszy posiada w zestawie 2 pary okularow, wbudowany jeden glosnik wiecej i chyba jest gotowy do odbioru free sat HD. Zauwazylem jeszcze roznice zwiazana z chyba dostepem do internetu ale nie wiem o co tutaj chodzi. Czy sa jeszcze jakies inne roznice? Czy te tv roznia sie w jakims stopniu wyswietlanym obrazem? Mysle o tym tanszym ale nie wiem czy dobrze zrobie. Prosze o porady. Dziekuje!
 

marmiz86

New member
witam
oczywiście że Panasonic gt20
obecnie najlepszy TV 3d w cenie 4000zł
sam posiadam ten tv. Mam go już 2 msc i jest boski) obraz wymiata, a nie jakieś tam sony i samsung.
pozdrawiam
 

Marioo162

New member
Sony czy Panasonic?

U mnie na placu boju zostały:
Sony KDL 40HX800 i Panasonic TX42GT20E
Testowałem je na sygnał SD z kamery. W obu przypadkach obraz bardzo dobry. Zaskoczył mnie bardzo Sony - nie spodziewałem się tak dobrej jakości i bardzo naturalnych kolorów na słabym sygnale w TV Lcd/led.
Jutro mały test Samsunga 750 na sygnał SD ale po doświadczeniach z 650 nie spodziewam się tak dobrego obrazu jak w Sony.
Jeszcze jedno - w Sony NX710 widziałem wyraźnie powidoki - dziwne.
 

kaukaz

New member
Bez reklam
Witam wszystkich! Mam pytanie odnosnie roznic miedzy dwoma tv 3d Panasonica. Chodzi mianowicie o Panasonic Viera TX-P42VT20B i Panasonic TX-P42GT20B . Roznica w cenie to okolo 600 funtow wiec sporo. Z tego co wyczytalem z opisu to ten drozszy posiada w zestawie 2 pary okularow, wbudowany jeden glosnik wiecej i chyba jest gotowy do odbioru free sat HD. Zauwazylem jeszcze roznice zwiazana z chyba dostepem do internetu ale nie wiem o co tutaj chodzi. Czy sa jeszcze jakies inne roznice? Czy te tv roznia sie w jakims stopniu wyswietlanym obrazem? Mysle o tym tanszym ale nie wiem czy dobrze zrobie. Prosze o porady. Dziekuje!

Jeśli zależy ci na jakosći obrazu łap VT20 [lepsza czerń kolorystyka filtr ]funkcjonalność ta sama no ale w szkiełku liczy się PICTURES:razz:
 

Marioo162

New member
Chciałem kupić hx800 ale wybrałem opcję budżetową - Samsung ps50c490. 50 cali za mniej niż 3k z okularami w cenie. Obraz bardzo dobry, mnóstwo funkcji i zużycie prądu na przyzwoitym poziomie (jak na 50 cali). Czas pokaże na ile był to dobry wybór.
 

mlx

New member
może i dobrze - bo z różnych zestawień na necie wynika że czołówkę stawki mają panasoniki i samsungi - sony dopiero w tyle
ale czemu tak jest że w u nas ludzie w sklepach twierdzą o świetnej jakości sony to nie wiem - może to reklama albo jeszcze pozostałość po rewelacyjnych trynitronach z lat minionych
 
Do góry