jaki model powyżej 60" będzie najlepszy

stiko

New member
Witam,zamierzam zakupić nowy TV ,wybór padł na 3D ze względu na to iż za "chwilę" mam nadzieję spowszednieje to źródło sygnału i będzie więcej dostępnych materiałów w 3D ,a wolałbym za rok nie kupować znów nowego TV. Wybór mam pomiędzy Panasem TX-P65VT20E, Sharp LC60LE925, Samsung PS63C7000, ewentualnie mniejszy Sony KDL-55NX810 ,w każdym bądź razie w kwocie do 15 tys. Sygnał 3D z HTCP ,pozostały materiał z HTCP, cyfra+HD ,XBOX360 . Co polecacie ,co odradzacie i dlaczego.[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]
[/FONT]
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
masz taki problem .
Jeśli kierunek tylko na 3 D - to za mało softu do takich oczekiwań .Jeśli jeszcze sporo do 2 D to musisz podać wiele informacji :
podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu ?
jak słońce świeci w pokoju ?
Jak duży jest pokój ?
jaki masz obecnie telewizor?
jakie programy najczęściej oglądasz?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
preferowana wielkość telewizora?
preferowana marka ?
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ?
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ?
Czy ważne jest wifi ?
czy USB ma mieć czytanie filmów ?
jakimi złączami ?
jaki masz sygnał ?
ile programów HD ?
ma stać czy wisieć ?
jaka klasa cenowa ?
No i na koniec prezentacja w domu.
 

stiko

New member
a więc tak:
odległość od ekranu 5m. pokój 30m2,okno od wschodu z prawej strony TV, ale oglądamy Tv raczej wieczorami,obecnie posiadam Panasa TH-42PV700P,większość materiału jaki oglądamy to c+ SD/HD z Tunera GI-980 HD po HDMI, sporo Avi i Mkv z HTCP, czasami gry z XBOXA. Preferowanej marki nie mam -liczy się jakość obrazu. Podłączony będzie pod Tv: HTCP, Tuner DREAMBOX 800HD ,XBOX360,wszystko po HDMI . 60%-tv, 30%-HTCP, 10%-Xbox. Najbardziej w TV razi mnie pikseloza, smużenie, ogólnie brak płynności obrazu w scenach z szybkim ruchem kamery. TV oglądamy na wprost. WiFi jeśli by było, to fajny gadżet ale nic na siłę. USB +filmy-niekoniecznie. Kanałów HD -14. TV ma wisieć.Cena do 15tys.
 

mazawada

New member
Biedny stiko, nie może doczekać się odpowiedzi. A szkoda, bo ja wytypowałem dla siebie DOKŁADNIE takie same modele. Gdy w innym poście pytałem o możliwość równoległego i jednoczesnego (dla porównania) podłączenia telewizorów, to właśnie o takie dwa TV mi chodziło.
Stiko, idź do sklepu i poproś o podłączenie tych TV pod jedno źródło. A potem napisz, jak do tego zmusiłeś sprzedawcę. I o Twoim wyborze.
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Biedny stiko, nie może doczekać się odpowiedzi. A szkoda, bo ja wytypowałem dla siebie DOKŁADNIE takie same modele. Gdy w innym poście pytałem o możliwość równoległego i jednoczesnego (dla porównania) podłączenia telewizorów, to właśnie o takie dwa TV mi chodziło.
Stiko, idź do sklepu i poproś o podłączenie tych TV pod jedno źródło. A potem napisz, jak do tego zmusiłeś sprzedawcę. I o Twoim wyborze.


Flaszka czasami załatwia sprawę, to taniej niż zamawiać pokaz w domu. Chociaż skoro mowa o takich kwotach to pewnie kasa na pokaz tez jest. Bo najbardziej wiarygodne będzie podłączenie pod nasz sygnał w domu. :)
 

Deimos

Banned
Kolego stiko, póki co masz na czym oglądać i nie podpalaj się na to 3D w okularach. sprawdzałem jak to się ma w rzeczywistości. Obraz 3D masz przyzwoity tylko wówczas jak siedzisz idealnie na wprost TV.
Poczekaj na TV 3D bez okularów, a może warto jeszcze dłużej odczekać, ale już na Oled-owe odbiorniki 3D.:hmm:
 

slawko_23

New member
Bez reklam
W 3D bez okularów to dopiero będziesz musiał siedzieć na wprost tv. No przecież przy 63 calach czy tych 65 kąty nie powinny być problemem. Są wieszaki regulowane, uchylne, obrotowe, czy nawet na pilota.
A co do oledów... to jeszcze chwila upłynie zanim zostaniemy nimi uszczęśliwieni.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
poproś o prezentację w domu. W tej klasie to obowiązkowy pokaz. I wybór jest bardzo prosty.
 

mazawada

New member
Aby podtrzymać temat. Wczoraj wróciłem z wyjazdu "w Polskę". W jednym ze sklepów stały koło siebie Panas TX-P65VT20, Sharp LC47LE925 (niestety był to 47"). Na kazdym obraz był znakomity. Pomimo większego ekranu Panas wydawał się naturalniejszy. Ale dyskwalifikuje go przedpotopowa, potężna ramka (RAMA!), jak w obrazie Matejki. Za takie pieniądze należy się nam ładny widok także po wyłączeniu TV.
 
Do góry