Okulary 3d

letomw

New member
Witam,
czy na tym telewizorze będzie możliwość oglądania filmów w 3d? tzn. takich do których są potrzebne okulary niebiesko-czerwone. Bo np mam film bluray w 3d i tam są one wymagane, ale do oglądania na zwykłym telewizorze, czy uzyskam obraz 3d w tych specjalnych okularach od samsunga?
 

seba_27

New member
saamsung led70003d + okulary 3d samsung+bluray 3dsamsung = dobry seans 3d
samsung 70003d + okulary 3d analog( zwykle jak w kinie) = nie bedzie efektu
do tego telewizora musisz miec wlasnie te specjalne okularki bo one zadzialaja dopiero wtedy kiedy w tv wlaczysz tryb 3d ( tv i okularki maja taki czujnik)
to działa na troche innej zasadzie niz 3d w kinie
 

letomw

New member
może tak:
mam film, w 3d, napisane jest na nim że można go oglądać na zwykłym tv w okularach niebiesko-czerwonych i będzie efekt 3d.
I mam pytanie czy ten sam film można włączyć na telewizorze 3d c7000 i oglądać go z specjalnymi okularami 3d samsung?
Pytam ponieważ w markecie na wystawie był ten telewizor samsung 3d i puszczali jakiś film w 3d i gdy go oglądałem bez okularów to obraz był prawie normalny i troche rozmyty,
a ten film co ja mam wygląda tak:
dobrekino.pl/foto/dobre_kino_3d_anaglify.jpg
 

seba_27

New member
No własnie to jest ta różnica pomiędzy 3d samsunga a 3d innych firm
Telewizory Samsunga jak większość produktów 3D jakie pojawią się na rynku, do odbioru obrazu trójwymiarowego wymagają użycia aktywnych okularów dysponujących dynamicznie przysłanianymi panelami naprzemiennie odkrywającymi obraz dla lewego i prawego oka.
 

letomw

New member
Spróbuję w ten sposób:

Czy ktoś z Was oglądał film w 3d na telewizorze samsung 3d?

Jeśli tak to czy po zdjęciu okularów (tych od samsunga) obraz był normalny gdzie nie gdzie rozmyty czy taki jak na obrazku z niebiesko-czerwonymi konturami?

dobrekino.pl/foto/dobre_kino_3d_anaglify.jpg
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Spróbuję w ten sposób:

Czy ktoś z Was oglądał film w 3d na telewizorze samsung 3d?

Jeśli tak to czy po zdjęciu okularów (tych od samsunga) obraz był normalny gdzie nie gdzie rozmyty czy taki jak na obrazku z niebiesko-czerwonymi konturami?

dobrekino.pl/foto/dobre_kino_3d_anaglify.jpg

Jest rozmyty, ale w inny sposób (nie ma osobnych kolorów, za to są dwie pełne klatki rozmyte przy nałożeniu przez nasz mózg). Zarówno w przypadku Samsunga jak i Panasonica filmy 3D wymagają dwa razy szybszego odświeżania - po jednej klatce dla każdego oka - po szybkim nałożeniu dwóch klatek na siebie obraz będzie rozmyty. W przypadku obrazu anaglifowego wystarczy zwykły telewizor, bo tam jedna klatka przechowuje dane dla obu oczu (nieco prymitywny sposób), ale cierpi na tym kolorystyka, bo w okularach są zwykłe kolorowe filtry, które usuwają odpowiednie kolory. W niektórych kinach wykorzystywane są okulary polaryzacyjne, które filtrują dwa odbite w nieco inny sposób obrazy - ale do tego potrzebny jest specjalny ekran i dwa projektory. Poza tym nie da się oglądać takiego obrazu ze zbyt dużego kąta...
 

letomw

New member
Dzięki za odpowiedź :)

Mam następne pytanie:
czy uzyskam obraz 3d na telewizorze samsung 3d gdy:

-odtworzę obraz/film anaglifowy (z czerwono-niebieskimi konturami- dobrekino.pl/foto/dobre_kino_3d_anaglify.jpg)

i założę okulary 3d samsung?
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Dzięki za odpowiedź :)

Mam następne pytanie:
czy uzyskam obraz 3d na telewizorze samsung 3d gdy:

-odtworzę obraz/film anaglifowy (z czerwono-niebieskimi konturami- dobrekino.pl/foto/dobre_kino_3d_anaglify.jpg)

i założę okulary 3d samsung?

Nie. Okulary samsunga są migawkowe (czyli w sumie czarne, albo też bezbarwne - zależy od czasu otwarcia lub zamknięcia migawki, przy czym musi być to zsynchronizowane z pojawieniem się obrazu dla odpowiedniego oka). Obraz z filmu anaglifowego musi przejść przez odpowiednie filtry barwne - zatem trzeba je dokupić (albo zrobić samemu - w końcu to tylko dwa kawałki barwnej półprzezroczystej folii).
 

letomw

New member
Dzięki wielkie o to właśnie mi chodziło.

A można gdzieś w sieci pobrać jakąś próbkę filmu w 3d? taką na telewizor samsung 3d.
 
Do góry