Nadszedł czas na zmiane plazmy na... napewno 3d

athcx

New member
Witam ostatnio naszło mnie na zmianę tv, obecnie na ścianie wisi plazma panasonic 37pv70-p chce kupić tv z 3d i większą przekątną oraz full hd, co nieco patrzę na filmy c+ prestiż hd z dreambox8000 (który to ma również dostać wsparcie dla 3d, zresztą niezły jest to kombajn prawie wszystkie formaty filmów mieli z wewnętrznego hdd) oraz pod tv również jest ps3, dużo grywam a że pokazało się parę fajnych gier z 3d oraz nadciągają hity ze wsparciem 3d jak gt5 czy nowy cod przyszedł czas na zmianę. Dawno nie tropiłem tematu związanego z zakupem tv wypadłem z obiegu, temat rzeka w sumie trzeba chyba z miesiąc poświecić na czytanie, goglowanie i oglądanie sprzętu aby mieć jako taki zarys. Ogólnie szukam tv co najmniej 40" max 50" z 3d + funkcją 2d=>3d i fullhd w cenie około 6 tyś. Z pewnością musi być wiekszy niż obecna plazma 37 cali do tego z miłą chęcią postawił bym na coś oszczędnego przy zużyciu prądu wiem o ile podskoczył mi rachunek po powieszeniu plazmy w pokoju w sumie to grzejnik elektryczny z wyświetlaczem :) latem potrafił mi podnieść temperaturę o paręnaście kresek nie szło wysiedzieć sorki za off topa. Jak by ktoś mnie nakierował na jakie modele zwrócić uwagę co warto obejrzeć przy wizycie w sklepie, nie mówię że plazma jest beee bo pobiera dużo z gniazdka o ile jest jakaś warta uwagi to też zapoznam się z takowym sprzętem.



Pozdrawiam
 

Marioo162

New member
Mam podobny problem. Wersja tego Sony w 40 calach jest znacznie tańsza. Nowe plazmy trochę obniżyły zużycie energii. Dla mnie ciekawą ofertą jest Samsung PS50C680 (ma średni pobór na poziomie 42 calowego Panasonica z serii G).
 

Pedro81

New member
Witam.
Podłączę się do tematu. Też szykuję się z zakupem nowego TV. Mam pytanie co do Panasa TX-P50VT20. Proszę o opinie od osób posiadających ten tv. Jak sie spisuje z telewizją cyfrową, x-em i jakimś odtwarzaczem hdd.
Co sądzicie o tym modelu?
Pozdrawiam Piotr
 

Pedro81

New member
Właśnie KIKI do wczoraj też tak myślałem. Poszedłem do MM i tam były trzy modele na wystawie 3D. Panas, Sams i jakiś Soniacz LED, może to kwestia wyświetlanej projekcji, może usytuowania TV ( Panasonic jako jedyny był pod kontem zwrócony delikatnie do góry). Do tego dochodzi oświetlenie robocze obiektu. Generalnie rzecz biorąc TX-P50VT20 wypadł gorzej niż reszta. Oczywiście to go nie dyskwalifikuje, bo mam Panasonica starszego i jestem zadowolony. Co prawda miałem z nim problem, bo po 1,5 roku musiałem wymienić matryce ( wada konstrukcyjna). Mam tylko jedno pytanie do Ciebie. Czy te okulary można regulować? Najwygodniejsze były w Samsungu, te od Panasonica były za duże i ni jak się nie dało dopasować do wielkości głowy?
 

athcx

New member
Jest jakaś różnica w wersji tv Sony 46 HX 800 a 40 HX 800 ? bo cenowa na pewno i to całe 2k, zastanawiam się nad tym tv w wersji 40" można już z 4 tyś kupić ale czy to te same matryce co polecana przez kiki wersja 46" czy jednak dużo okrojony i mniejszy tv.

Do tv sony trzeba widzę kupić transmiter 3d i okulary ok a jak wygląda sprawa z wifi w tym tv tez trzeba kupić dedykowany adapter SONY na usb, czy jakiś inny adapter wifi będzie współpracował?
Jeszcze jedno ten tv obsługuje konwersje 2d do 3d?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
model 46HX800 ma rewelacyjnie ustawiona paletę barw, trochę kłopotów z kątami bocznymi . Ale jeśli ktoś uwielbia ostry obraz to będzie extra.

Plazmy Panasonica nie należy oceniać w warunkach sklepowych , gdyż w domu masz zupełnie inne oświetlenie. Nie da się regulować okularów niestety.Ale wkrótce pojawią się nowe modele okularów i może Ci bardziej podpasują.
 

SATORO

New member
Najlepszy efekt 3D na rynku mają obecnie plazmy Panasonica więc jeśli już kupować TV 3D to tylko te. Natomiast najgorsze pod tym względem są LCD-ki Samsunga. Jakoś pośrodku są TV Sony i Philipsa.
Nie wiem jedynie jak radzą sobie w 3D telewizory firm LG oraz Toshiba.
 

mlx

New member
Najlepszy efekt 3D na rynku mają obecnie plazmy Panasonica więc jeśli już kupować TV 3D to tylko te. Natomiast najgorsze pod tym względem są LCD-ki Samsunga. Jakoś pośrodku są TV Sony i Philipsa.
Nie wiem jedynie jak radzą sobie w 3D telewizory firm LG oraz Toshiba.

dodałbym że na plazmach Panasonica najbardziej ze wszystkich 3D widać migotanie i to nie świateł obok a samego ekranu - ja bym nie kupił po tym co osobiście zaobserwowałem w sklepach


konwersja 2D do 3D to padaka na 10 minut - to właśnie po obejrzeniu czegoś w tym trybie ludzie marudzą że bardzo zrywa się obraz - to nie nadaje się do użytku
 

SATORO

New member
dodałbym że na plazmach Panasonica najbardziej ze wszystkich 3D widać migotanie i to nie świateł obok a samego ekranu - ja bym nie kupił po tym co osobiście zaobserwowałem w sklepach


konwersja 2D do 3D to padaka na 10 minut - to właśnie po obejrzeniu czegoś w tym trybie ludzie marudzą że bardzo zrywa się obraz - to nie nadaje się do użytku



Z tym migotaniem to oczywiście prawda jednak wielu osobom to nie przeszkadza, podobnie jak wielu osobom nie przeszkadza sztuczność obrazu oraz liche kąty oglądania LCD-ków... Natomiast konwersja 2D do 3D to padaka z samego założenia.
Jeśli obraz jest konwertowany to zwyczajnie nie może być dobry.
 

kwiatypolne

New member
Proszę o informację, czy prawdą jest, jakoby okulary polaryzacyjne przy 3D, męczyły nieco mniej oczy anizeli migawkowe ?
Zamierzam kupić projektor i jest to dla mnie istotna informacja... :)
 

SATORO

New member
Proszę o informację, czy prawdą jest, jakoby okulary polaryzacyjne przy 3D, męczyły nieco mniej oczy anizeli migawkowe ?
Zamierzam kupić projektor i jest to dla mnie istotna informacja... :)

W teorii tak ale czy w rzeczywistości tak jest to nie wiem :) Mnie osobiście też martwi to migotanie w okularach aktywnych...
to raczej nie jest zbyt zdrowe dla oczu. Ciekawe co na to okuliści :)
 
Ostatnia edycja:

Marioo162

New member
dodałbym że na plazmach Panasonica najbardziej ze wszystkich 3D widać migotanie i to nie świateł obok a samego ekranu - ja bym nie kupił po tym co osobiście zaobserwowałem w sklepach


konwersja 2D do 3D to padaka na 10 minut - to właśnie po obejrzeniu czegoś w tym trybie ludzie marudzą że bardzo zrywa się obraz - to nie nadaje się do użytku

Jedni twierdzą że najlepszy, inni odwrotnie. Trudno powiedzieć (nie wiem). W sklepach mają różny sygnał podpięty do różnych TV. Sony, Samsung, Panasonic mają często własny - firmowy i obraz jest całkiem dobry. Jeśli sprzedawca puszcza obraz np. z pena - często mruga lub rwie...Różnie to bywa.
 

Antałek

New member
dodałbym że na plazmach Panasonica najbardziej ze wszystkich 3D widać migotanie i to nie świateł obok a samego ekranu - ja bym nie kupił po tym co osobiście zaobserwowałem w sklepach


konwersja 2D do 3D to padaka na 10 minut - to właśnie po obejrzeniu czegoś w tym trybie ludzie marudzą że bardzo zrywa się obraz - to nie nadaje się do użytku

Nie wiem skąd czerpiesz wiedzę, ale nic to. Powiem tak mam pansonica 50VT20E czyli 3D. Nie widzę żadnego migotania. Nie wiem o co tobie chodzi, jakieś bzdury. Nigdy nie widziałem migotania.
Oglądałem 3D ale migotania nie było. Skąd to dziwne spostrzeżenie. Chyba że telewizor miał program w wersji USA z częstotliwością 60Hz, nie wiem cop myśleć.
 

hursamir

New member
konwersja 2D do 3D to padaka na 10 minut - to właśnie po obejrzeniu czegoś w tym trybie ludzie marudzą że bardzo zrywa się obraz - to nie nadaje się do użytku

Nie wiem skad te przekonanie. Dla mnie konwersja 2D do 3D wyglada super. Oczy faktycznie bola poczatkowo ale idzie sie przyzwyczaic. Zalezy od filmu - Waleczne serce super do momentu walk Po prostu nie wiadomo co sie dzieje bo konwesja to tylko konwersja ale np. Street Dance to juz caly film miodzio. Ogladalem rowniez Tozsamosc Borna i poscig w miescie dla mnie rewelacja. A zatem jak widzisz konwesja jest OK ale duzo zalezy od filmu.
 
Do góry