PC i TV 3D

pike

New member
Witam serdecznie. Zakupilem ostatnio TV wraz ze stosownymi okularami i postanowilem wytestowac to cudenko. Pobralem kilka filmow (obrazow .iso ) BD 3D z sieci i postanowilem uruchomic z komputera stacjonarnego . Komputer podpiety do TV kablem DVI-HDMI. Podmontowany obraz uruchamialem najnowszymi wersjami WinDVD i PowerDVD majacymi wsparcie dla BD 3D. Niestety zarówno jeden jak i drugi odtwarzacz krzyczy przy probie uruchomienia 3D ze moj player nie ma wsparcia. Uruchamiam IMAX_UNDER_THE_SEA_3D i lipa ....Czy udalo sie komus z poziomu PC uruchomic taka płytkę z obrazem blueray 3D? Czy tylko potrafi to zrobić stosowny odtwarzacz z pełnym wsparciem dla opcji 3D?

W preferencjach 3d windvd ustawiłem
układ który najlepiej odpowiada posiadanemu plikowi :wyłączony
urządzenie wyświetlające obraz: odbiornik TV Full HD 3D
 
Ostatnia edycja:

Mrówka33

New member
Pomiejając problem playera, problem może leżeć w konwersji DVI-HDMI i elektronice oraz sterownikach karty graficznej. Raczej będzie wymagane wsparcie sprzetowe dla 3D, mi np poprzez PS3 nieudało się zaobserwować poprawnego 3D, ale to może była kwestia ustawień. Sprawdź w specyfikacji karty czy obsługuje HDMI 1.4.
 

pike

New member
Mam demka np astra 3D , ktore uruchamiam nawet z kmplayera , na tv pojawiają się dwa takie same obrazy , kto re TV , łączy i pokazuje poprawny obraz 3D. Ale to może faktycznie brak wsparcia bo jeśli włączam odtwarzacz z filmem BD 3D to TV już powinien sam wykryć ze dostaje obraz 3D. Pozdrawiam
 

pike

New member
Witam ponownie ...chciałbym powrócić do tematu i prosić o pomoc.
wiec tak:
zakupiłem kabel hdmi 1.4
kartę graficzna zotac GT 430 ze wsparciem HDMI 1.4
Podłączyłem to wszystko do TV i ten sam efekt co na starej grafice ( Zotac 8800 GT) czyli na tv pokazuje domyślnie nvision 120 hz i lipa...Ciągle nie wykrywa 3d. kabel podłączyłem pod HDMI 1 w Samsungu czyli DVI/HDMI gdzie mam największy wybór trybów 3d. Aplikacja poverDVD 10 powinna sama wykryć TV 3D ...Pomocy...wydalem już tyle kasy i ciągle lipa.Pozdrawiam
 

pike

New member
Dobra sam sobie odpowiem ....Moze jeszcze komu się przyda i nie będzie się niepotrzebnie dołował.
1. Ustawić TV jako ekran główny i odłączyć monitor komputera w ustawieniach karty.
2. W ustawieniach karty włączyć tryb stereoskopowy i uruchomić wizarda konfiguracji.
3. Karta wykryje złącze HDMI 1.4 i przystąpi do konfiguracji.
4. TV poprosi o uruchomienie okularów 3D
5. Testy dla lewego i prawego oka , wybrać odpowiednie obrazki , które widzimy na ekranie,
6. Koniec konfiguracji
7 Odpalamy jakikolwiek player BD 3D , pojawia się piękna informacja "włącz okularki " i cieszymy się pięknym 3D w każdym filmie zrobionym w tej technologii.
Pozdrawiam
 

_sad

New member
witam, możesz powiedzieć czy karta którą masz czyli zotac GT 430 przepuszcza dzwięk dtshs i truehd, bo gdzieś widziałem w sieci że chyba tak. Z góry dzięki
 

pike

New member
Tak karta przepuszcza te dźwięki ....przyznaje ze do gier kiepska (ale od czego konsole) do BD spoko wszystko bez zaciec. Pozdrawiam
 

Andrew150

New member
pike - napisz jeszcze proszę skąd pociągasz te filmy 3D. Jakoś nic do tej pory oprócz krótkich dem na youtube nie mogę znaleźć...
 

_sad

New member
Dzięki za informację, w takim razie chyba się na nią skuszę, do gier jak napisałeś, służy i mi konsola więc to nie problem. Dzięki i pozdrawiam.
 

Mars_2000

New member
To i ja się podepnę w temacie...
Od kilku dni walczę również z uzyskaniem obrazu 3D na moim Panasie z komputera.
Mam najnowsze sterowniki NVIDII dla kart GeForce wraz z obsługą NVIDIA 3D Vision (wersja 266.58 ).
Podłączam TV jako ekran główny, ekran laptopa wyłączam i wówczas w panelu kontrolnym NVIDII pojawia się dodatkowe menu "Stereoscopic 3D", czyli jak dotąd wygląda że wszystko jest OK.
Po czym, jak próbuję włączyć tę funkcję, to wówczas uruchamia się instalator NVIDIA 3D Vision , gdzie program prosi o włączenie urządzeń NVIDII, których oczywiście nie mam i d....pa. Tutaj stoję...
Z kolei jak omijam powyższe i po prostu odpalam w PowerDVD10 (lub TotalMedia Theatre 5) film 3D z pliku ISO , to na ekranie obraz "rozjeżdża się" jak powinien, ale TV traktuje ten sygnał ciągle jako 2D i okulary nie chcą się załączyć :(.
Po sprawdzeniu w Setup 3D w PowerDVD widzę, że program nie wykrywa monitora(ekranu) przystosowanego do 3D...
Co robię nie tak ? Ma ktoś jakieś sugestie ?
 
Do góry