Bardzo prosze o pomoc w wyborze telewizora z funkcja 2D na 3D do max.6 kPLN

adamNET

New member
Dzien dobry,
Jestem osoba zupelnie "zielona" jesli chodzi o sprzet telewizyjny, prawdopodobnie wynika to z tego ze niezwykle zadko zmieniam swoj sprzet rtv. Staram sie zawsze kupowac "dobry" sprzet w srednim przedziale cenowym. Mam nadzieje ze pomozecie jakos "staruszkowi" w doborze odpowiedniego telewizora.

P.S. Staralem sie sprawdzic forum do 3-4 miesiecy wstecz (wiecej chyba nie ma sensu ze wzgl. na zmiane oferty sprzetowo-cenowej) ale nie znalazlem podobnego tematu, wiec pozwolilem sobie zalozyc nowy.

Za wszystkie sugestie i rady bardzo serdecznie dziekuje i pozdrawiam cale froum hdtv.

adamNET

podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu ? ok. 3,5 m
jak słońce świeci w pokoju ? polozenie pokoju zapewnia raczej brak odbic promieni slonecznych (nie , nie mieszkam w piwnicy :)
Jak duży jest pokój ? pokoj ma ksztalt litery L, natomiast jego wielkosc to ok. 40m2
jaki masz obecnie telewizor? Philips lampowy 32" zakupiony z 8 lat temu niestey nie pamietam jego symbolu (koszstowal wtedy niemalo cos ok. 7 kPLN), ale obraz do teraz jest naprawde rewelacyjny
jakie programy najczęściej oglądasz? filmy, programy dokumentalne i naukowe, bajki (oczywiscie nie ja tylko moje brzdace)
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? dzieci w dzien, ja z zona w nocy
preferowana wielkość telewizora? 46-55 "
preferowana marka ? pomyslalem o modelu SAMSUNG PS50C7000 (mozna go juz dostac za ok. 4600 PLN)
czego nie lubisz w telewizorach? zlej jakosci obrazu (mam tu na mysli zle parametry telewizora widoczne czesto nawet dla takiego laika jak ja w telewizrach tanich)
jakie urządzenia będą podłączone ? BR, komputer i pewno konsola do gier dla maluchow, istotny jest rowniez dostep do internetu poprzez WiFi
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 70-80/30-20
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? niestey ale rowniez z katow bocznych (naroznik)
Czy ważne jest wifi ? tak
czy USB ma mieć czytanie filmów ? tak
jakimi złączami ? ...hm ?
jaki masz sygnał ? cyfra + tuner hd
ile programów HD ? w sumie to nie wiem (chyba tyle co na platformie c+)
ma stać czy wisieć ? poczatkowo stac a pozniej (po wymianie gratow) wisiec
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Witam moja propozycja to 3 -TV.dwie plazmy i 1 LCD.Rozne technologie-rzecz gustu,co kto lubi?Mysle,ze kazdy z nich spelni Twoje oczekiwania;
Samsung-PS50C7000
Samsung-LE46C750
Panasonic-P46VT20
 

Mrówka33

New member
Proponuję Samsunga seria C8000, ale nie wiem czy w zakładanej cenie się znajdzie. Jeśli nie to modele z serii C7000, obydwa LED-owe, wyższy model ma pełne podświetlanie LED, a niższy tylko krawędziowe. Do efektów 3D im więksy tym lepiej widać, Jeśli miejsce i finanse pozwalają brac większy. Odnośnie plazmy, dają lepszy obraz tj. nasycenie barw, kolor czarny , ale oglądam i LDE-owe, i LCD, i plazmy i niema różnicy przy normalnym użytkowaniu. Jak ktoś che oglądać zdjęcia wykonane w bardzo dobrej jakości, lub filmy, może coś zauwży. Przy normalnym TV jest to mało zauważlne. Proponuje wybrać taki model taki który będzie się podobał z wyglądu, wkomponuje się w salon, a parametry teczniczne typu mega kontrast itp. i tak 95 % z nich się niewykożysta. Usb to raczej standart w tych TV, sieć LAN również (do wlan potrzebny osobny adapter) Takie żeczy jak nagrywanie na dysk zewnętrzny czy inne zaawansowane funkcje działają tylko z sygnałem cyfrowym, przy podpięcu zwykłej kablówki, czy anteny analogowej i tak tego niewykożystamy.
Różnice typu czy dzień czy noc - niema znaczenia TV sam dobierze jasność i kontrast w zaleśności od oświtlenia (bynajmniej samsung), odległość - jak mamy mieć TV 1 m przed oczami to 46 cali będzie dużo - tu trzeba z rozsądkiem. ale już 2,5 - 3 m to idelanie dla 46". Przy metrażu 40m2 50 cali bedzie ok może nawet większy byłby ok. W samsungu z każdego kąta widać obraz, z boku dołu, z góry niesprawdzałem :) bo stoi wyżej. Ledowe są fajne bo cienkie, zawiesisz na scianie schowasz kable i będzie ładnie wyglądał - jak obraz.
 
Do góry