Ghosting (rozdwajanie obrazu)

enimgp

New member
Witam.
Czy u was też występuje rozdwajanie obrazu(tzw. croostalk lub ghosting) w filmach 3D?
U mnie na PS50C7000 widać głębie w filmach lecz wszystko co ma "wyjść" z tv się rozdwaja, widać to szczególnie w ciemnych scenach lub na czarnym tle
Mam jedne okulary na bateryjke(były z tv) i kupiłem drugie na akumulator lecz na nich jest tak samo
Czasem też zdarza się że przy zmianie scen okulary się na chwileczkę tak jakby rozłaczają (czy też macie tak samo?)
Te objawy i ghosting w tym tv są normalne czy mam coś uszkodzone?
Kupiłem plazmę bo podobno reakcja piksela jest dużo szybsza niż w LCD i myślałem że ghosting tam nie występuje.

Znalazłem sposób jak sprawdzić ghosting w tv:
Download this side by side L-R video and play it to your 3D tv.
3D_crosstalk_test_1080p_SBS_L-R.mp4
You must choose in 3D tv the option side by side and open 3D glasses.
In the middle of video press pause.
First close your right eye and write the smaller number witch is visible on the top half screen and after write the smaller number witch is visible on the bottom half screen
Do the same procedure after with the left eye closed.
Example how you can answer:
3D tv model: samsung UE46C8000
Left eye open/right closed -> top half screen smaller visible number -> 4
Left eye open/right closed -> bottom half screen smaller visible number -> 9
Right eye open/left closed -> top half screen smaller visible number -> 9
Right eye open/left closed -> bottom half screen smaller visible number -> 5

With this crosstalk test we can measure how good performs each set 3d tv/3d glasses.

The best possible results for crosstalk are:
Left eye open/right closed -> top half screen smaller visible number -> 1
Left eye open/right closed -> bottom half screen smaller visible number -> NOTHING
Right eye open/left closed -> top half screen smaller visible number -> NOTHING
Right eye open/left closed -> bottom half screen smaller visible number -> 1

U mnie wyszło 1-3, 5-1
Proszę przetestować i wpisać wasze wyniki.
I jeszcze jedno pytanko, czy podczas słuchania mp3 z USB da się jakoś wyłączyć ekran?
Pozdrawiam
 

olseno

New member
Witam rozdwajanie obrazu występuje u mnie ale tylko w grach na ps3. Nie wiem czy to wina gier czy telewizora 40c7000 soft najnowszy.
 
Ostatnia edycja:

Xano

New member
Oglądałem już kilka filmów 3D oraz dema ściągnięte z netu. Wniosek? Praktycznie każdy film i demo wymaga indywidualnego ustawienia parametru 3D od -5 do +5. Dopiero wtedy efekt był zadowalający bez ghostingu . Pewnie każdy producent materiału 3D stosuje własne parametry (odległość patrzenia, głębia itd) stąd te różnice.
Pozdrawiam.
 

pulsedriver

New member
crosstalk mozesz jedynie zredukowac pod warunkiem , ze bedziesz mial mozliwosc manualnego dostrojenia , niestety wiekszosc materialow 3d takiej opcji nie ma
 
Do góry