Avatar 3D - 2 lata

Gucio50

New member
Bez reklam
Niedługo minie 2 lata od premiery Avatar-a 3D.

I nic się po tym nie stało. To znaczy stało jezeli chodzi o telewizory. Są w sklepach i kosztuja tyle co 2 lata temu telewizory "bez 3d"

Stan jest taki, jak kilka lat temu, po wprowadzeniu do sprzedaży telewizorów 16:9 nie było filmów na DVD w tym formacie, a telewizje(naziemne i satelitarne) nie nadawały, a jak już to w SD.

Około 5-lat, mój sąsiad szczycił sie swoim 27" telewizorem 16:9, a najbardziej czarnym,i pasami z po bokach.

Jak wreszcie "nastała" n-ka, to jego Tv nie umiał odtworzyć obrazu HD, bo nie miał HDMI i czegostam jeszcze.


Nie uważam, ze nie nalezy kupować Tv 3D, jak jakiś model nam pasuje i ma do tego 3D to czemu nie.

Jak telewizory 60" będą w cenie dzisiejszych 40", pewnie kazdy będzie maił 3D "na pokładzie".
Wtedy ruszy produkcja filmów w Hollywood. Wtedy powstana filmy 3D, psychologiczne, spokojna sensacja.

Telewizory 60" będą kosztować około 4000zł-5000, wtredy i ja kupię. Bo mam ogromną chęć wymienić moje Sony Brawia 52" na 60-65. No ale nie za dzisiejszą cenę 20000. Jak będę kupował, to jak Tv będzie miał 3D to nie bedzie mnie to odstraszało. Najwyżej wyłączę, syn pewnie tylko w 3D będzie ogladał, UpScalowane z 2D do 3D takie perełki kina jak np Szkalna pułapka. :confused:

Teraz nalezy przez najblizsze lata oczekiwać raczej bollywood, kung-fu i Dr House.
Pewnie przesadzam, ale nie za wiele.

A więc tylko rozmiar i cene, cenas, cena , tylko to sie liczy.
Jak mawiał klasyk ekonomii, prezydent Bush "cena głupcze", no moze nie do konca to własnie mówił, ale na to zawsze wychodzi.

Wtedy 40" 2D będzie dla przeciwników za 1200zł.

Jeżeli, wcześniej jednak, pojawią się na Blu-Ray koncerty 3D ( ale prawdziwe nie UpScalowane z 2D) takich jak Cher, Clapton, Dylan, to kupie natychmiast, nie bacząc na cene.
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
To właśnie pokazuje jak wyciągają z nasz kasę.

Co do koncertów 3D, Gucio a jak Oni ich nakręcą, te czasy mineły.

Masz 52 cale, nie lepiej projektor 120cali :)
 

Gucio50

New member
Bez reklam
To właśnie pokazuje jak wyciągają z nasz kasę.

Co do koncertów 3D, Gucio a jak Oni ich nakręcą, te czasy mineły.

Masz 52 cale, nie lepiej projektor 120cali :)

Sąsiad ma projektor(tylny) 70".
Ma wszystkie zalety i pewna mała wadę. Obraz do kitu.

To dla abnegatów, którzy toleruja niska jakosć, byle by tylko było duze,
Taniejace LCD, pojawią sie , tak myslę, w wielkości 60-70" za 2-3 lata w cenie do przyjecia.
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
takie dwa lata, jak wyjscie avatara dwa lata temu haha

dziadku, niecaly rok minal od premiery :)

Drogi kolego to trick.

Na forach, dla programistów, jestem bowiem z zawodu księgowym/programistą, jak chcę naprawdę zwrócić na coś uwage, to piszę tak jak o Awatarze, lub cos takiego.

Zgodnie z twierdzeniem Coschy'ego dla wartosci sredniej, niejakiego Newtona, ... ... ...

Mam zawsze więcej zainteresowanych niz inne tematy i posty.

Czasem, jakt to w zyciu btwa, jakis matołek przyczepi sie że Newton nie pisał o Wartościach średnich.

Nic bardziej mylnego. Pisał a nawet publikował.

Pytanie moje jest takie.
Kto napisał powieść "Krzyżacy", bo ja, sprawdziałem w Wikipedii, twięrdzę że Józef Ignacy Kraszewski.:blagam:





Po drugie wnuczku, jeszcze nie, minie w grudniu. Haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahahahahahah. :p:D
Światowa premiera odbyła się 18 grudnia 2009.
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Gucio co do tego obrazu to nie jest tak zle, moze zobacz gdzies gdzie jest dobrze, moze nie jest to LCD, ale obraz moze byc rownie dobry. Pozostawiam to do Twojej oceny.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Gucio co do tego obrazu to nie jest tak zle, moze zobacz gdzies gdzie jest dobrze, moze nie jest to LCD, ale obraz moze byc rownie dobry. Pozostawiam to do Twojej oceny.


To jak z kobietami, jeden woli blondynki(ja) inny brunetki a jeszcze inny wszystkie. Dalej nie będę wyliczał ... ... ... :p


Jeżeli chodzi o telewizory, to ja wolę LCD lub LCD diodowe od innych (plazmowe, tylna projekcja i projektory). OLED nie widziałem nigdy(raz w salonie Sony o wymiarach pocztówki, ale to sie nie liczy), więc OLED-ów ani lubie ani nie.
Napewno są zwolennicy Tv plazmowych, czy projektorow.
Na codzień posługuje sie projektorem HP za 12000zł, nie mam wyboru duze audytorium, ale nie chcę go do domu. W domu (pokój 6*6) chcę 70" lub więcej LCD. Jak będzie 3D to tez to przeboleję.

Moze mam coś z oczami?
 
Ostatnia edycja:

lysy25

New member
Za 5 lat avatar bedzie klasykiem 3d ktore kupisz to tak jak 16:9 teraz
16:9 ogladalem w 1990 made in Thomson wazyl ze 150 kg
Ja tam IDE na 3d przed bozym narodzeniem tylko problem polega na tym ze napalilem się na 65 cali a to kosztuje niestety
Co do programów 3d to angielski skay zaczyna nadawać w tym formacie w tym miesiącu także nie jest złe
Pozdro
 

Xano

New member
Jak kupować to tylko LED po co inwestować w starą technologię !
Przecież LED to też stara technologia LCD, a różni się tylko podświetleniem. Jak już to chyba OLED, ale ta technologia jeszcze w powijakach jest. Taki np. Panasonic w ciemię bity raczej nie jest, a nie produkuje telewizorów 3D z matrycą LCD, tylko plazmy. Starsza technologia nie znaczy gorsza. W tym przypadku jest po prostu lepiej dopracowana.
Pozdrawiam.
 
Do góry