Czy można z 2D zrobić 3D??

vdjfoxon

New member
Witam Wszystkich
Czy istnieje możliwość zmiana formatu 2D na 3D, powiedzmy, że mam teledysk i chciałbym z niego zrobić 3D??. Wyznaje zasadę, że z niczego nie mozna zrobić czegoś, ale może się myle. Jestem Video Dj i mam parę pomysłów na wykorzystanie 3D np w klubach i na pokazach.
Dzięki
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Dzieki za atykuł, ale wciaz nie wiem czy jest taka mozliwosc, moze zle patrze i zle czytam....

Odpowiedź nie wprost.

Czy z filmu czarno białego mozna zrobić kolorowy.
Czy z muzyki stereo można zrobić 5.1
Czy z obrazu niskiej jakości SD, mozna zrobić HD.

Są programy, które to potrafią. Na ile wiernie, to juz inna sprawa.

Niektóre telewizory, amplitunery maja wbudowany UpScaler. Czy to dżwięku czy też obrazu w tym UpScaller do 3D.

Lepsze pytanie jest takie.

Czy to co dzisiaj rozumiemy pod terminem 3D, jest tym o co wszystkim chodzi, czy też to chwilowa ciekawostka, efemeryda, prawdziwe 3D dopiero nadejdzie, być moze za 40lat.

Płyty kompaktowe, stereo, potrzebowały kilkadziesiąt lat by na DVD odtwarzano 5.1
MOzna, mając ogromne pieniadze kupić wszystko, za wyjatkiem czasu.
 

vdjfoxon

New member
Widzę kolego Gucio50, że bardzo sceptycznie podchodzisz do technologii 3D, ja nie chce Cie do niej przekonywać. potrzebuje tylko informacji o tej technologii od osób, które wiedzą więcej niż ja. Są takie programy i urządzenia, ze potrafili Krzyżaków zrobić w kolorze. Wiem różnie to można oceniać, ale w zamyśle zrobili to. Tak samo jest ze zmiana z SD na HD, wiem różnie to wygląda i różnie można to oceniać, ale najważniejsze, że wygląda lepiej niż pierwowzór. Ze stereo można zrobić 5.1 , jak to oceniać.... gusta. Bardzo jednak dziękuje za chęć komentowania.
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Co do Krzyżaków to puszczałem wersje z GW pierwszą płytę na 40Hx800 w konwersji n a 3D..... szkoda gadać. Może gdyby hd to lepiej by było...
 

vdjfoxon

New member
Jeszcze tak zapytam:
Szukając możliwości cyfrowej zmiany 2D na 3D, natknąłem się na wzmiankę, że na targach IFA w zeszłym roku JVC pokazało konwerter do takiej zmiany??
Ktoś może coś wie w tym temacie, czy istnieje coś takiego może inny z producentów coś takiego zrobił??
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Pamiętaj o tym, że to co w necie nie musi być dostępne dla konsumentów. TV (kineskopowe) 3D na okulary aktywne były już w roku 1996 (sanyo) a nośnikiem były "taśmy wizyjne" a nie BR 3D, teraz po prostu zdziera się z ludzi kasę. Karty do kompa też z okularami 3D były już w 2001, i kosztowały ok 1800 zł, i robiły to co chcesz. Zaraz podam linka......

http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2010-10/31c9da04/3d 2.jpg.html


http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2010-10/2e1b7d13/3d sanyo.jpg.html

http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2010-10/06e697a7/karty graf.jpg.html
 
Ostatnia edycja:

vdjfoxon

New member
Wiem kolego, pytam tylko czy ktos moze ma wiecej informacji na ten temat.
Tak jest z kazda technologia, ze probuje wyprzedzic swoje czasy. Musi jednak przyjsc jej czas. Pomysły ogranicza tylko technologia. W przypadku wspomnianego konwertera był on pokazany w zeszłym roku na targach w Berlinie.
 

pkomp

New member
ależ można - to tylko przesunięcie tej samej klatki względem siebie z tymze juz na etapie "klikania" tej klatki co rzutuje na płaszczyzny boczne

to nie jest 3D - to zwykłe pseudo 3D ze zwykłych płaskich obrazów a głębia pozorna uzyskiwana jest sztucznie
3D to będzie jak będziesz mógł prawidłowo skupić wzrok na dalszym planie


kolego vdjfoxon - czasy wyprzedziły ta technologię a nie technologia czasy - przeciez to staroć który juz raz umarł
 

Hal9000

New member
Cześ.ć telewizorów 3D ma taką opcję konwersji w locie z 2D do 3D. Widziałem to np w telewizorze Samsunga i ogólnie nie było to tak samo dobre jak natywny sygnał 3D, ale faktycznie dawało trójwymiarowy efekt.
 

r65

New member
Na stronie TriDef jest jakiś software do konwersji 2D-3D ale nie testowałem więc nie wiem czy do czegoś się przyda.
 
Do góry