PS3 3d a zwykly LCD

kuniu

New member
Pytanko: Sony wprowadzilo 3d do konsoli - ok. Posiadam samsunga LCD zwyklego nie 3d. Czy kupujac okulary - nie wiem za 300-500zl i wlaczjac film 3d na ps3 bede mogl ogladac dany film w 3d czy nie. Koniecznie musze miec tv 3d? Tv3d po prostu przekonwertowuja sygnal 2d na 3d . jezeli konsola ma takie cudo to po co mi tv w technologii 3d. prosze mi wytlumaczyc.

KUNIU
 

JackS.

New member
Bez reklam
Pytanko: Sony wprowadzilo 3d do konsoli - ok. Posiadam samsunga LCD zwyklego nie 3d. Czy kupujac okulary - nie wiem za 300-500zl i wlaczjac film 3d na ps3 bede mogl ogladac dany film w 3d czy nie.
Nie.
Koniecznie musze miec tv 3d?
Tak.
Tv3d po prostu przekonwertowuja sygnal 2d na 3d . jezeli konsola ma takie cudo to po co mi tv w technologii 3d. prosze mi wytlumaczyc.
Cudo, cudem, ale aby to wszystko widzieć trzeba mieć i TV 3D, i oczy, i wykształconą zdolność widzenia stereoskopowego.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Hehe, technologia sprzed prawie stu lat i niewiele się zmieniła (ta bez okularów też tak już ma koło 50, ale również średnio popularna ze względu na wady). Wznawiana jest co dziesięć lat jako super hiper nowość i zapominana po roku...

Co do tv3d (z okularami): tv MUSI obsługiwać dwie rzeczy:
1) częstotliwość odświeżania (rzeczywistą, nie interpolowaną) na poziomie dwukrotności obrazu 2D (czyli 100-200Hz),
2) sprzężenie z okularami (zwykle podczerwień, albo ewentualnie radio - cokolwiek, co poda sygnał do synchronizacji okularów, wystarczy coś koło 1ms dokładności).
O ile pierwsze da się uzyskać z klasycznych TV, to najczęściej brakuje tego drugiego.
 
Do góry