Sony KDL 40 HX800 czy Samsung UE 40 C8000?

jarektv

New member
Jeden i drugi ma oczywiście swoje za i przeciw. Nie mogę jednak znaleźć cechy, która by dawała przewagę lub dyskwalifikowała. Proszę Szanownych Użytkowników o pomoc i podpowiedź, który lepszy - chodzi o całokształt. Zastosowanie:
- cyfrowa kablówka UPC (tuner CISCO),
- materiały 3D (w miarę ich upowszechniania się :lol:)
- PS3 (tutaj mam dodatkowe pytanko: Czy ten Samsung będzie współpracował z konsolą w zakresie filmów 3D i gier 3D?)
Dzięki za wskazówki!
 

WuMike

New member
Bez reklam
- kabel - status quo (SD i HD)
- 3D - lekka przewaga Sony (mniejszy crosstalk)
- PS3 - jeden pilot, jedna firma, podobny input lag - lekka przewaga Sony
 

Selbstverstand

New member
Oczywiście, że Sony.
W 3d samsunga dyskwalifikują przesłuchy między kanałami (crosstalk). W momencie gdy zdołasz je zauważyć skończy się satysfakcja z oglądania, ponieważ występują nagminnie przez cały czas. Sony pod tym względem jest jak z innej bajki - ogląda się komfortowo.
Poza tym w 2d ten Smasung również wypada średnio. Powinien wręcz kosztować o połowę mniej. Odsyłam Cię do testów (poszukaj, jest ich dużo). W sklepach ciężko będzie Ci zauważyć jego wady. W domu, szczególnie po południu, przekonasz się że "czepialstwo" recenzentów ma sens.
 

feromann

Member
Tylko,że użytkownicy Samsunga są jakoś z 3D zadowoleni.
Testy to nie wszystko,sam w necie czytałem różne rzeczy i wiele teorii spiskowych.
Radziłbym osobiście sprawdzić ,dotknąć i porównać.(może uda się namówić Kikiego na taką prezentacje w domu)
Uważam,że obecnie nie opłaca się kupować wymienionych modeli,bo za pół roku wyjdą nowe modele,z dużo lepiej dopracowaną technologią 3D.I zabawa zacznie się od nowa,a pozostanie duża strata watości.
Radziłbym przemyśleć kupno Samsunga C750--jest on tani i dobrze wypada w testach--jeśli kolega daje testom wiare.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,masz racje kolego na dzis C750,to jest dobry TV,ale C 8000 to jest klasa sama w sobie,pod warunkiem profesjonalnej kalibracji...Sonego zjada na sniadanie.pozdr.
 

feromann

Member
Wiadomo,że Sony KDL 40 HX800 czy Samsung UE 40 C8000 to telewizory z najwyższej półki i obydwa są znakomite-ale niestety bardzo drogie.
Tak sobie myśle,że technologia 3D jest rozwojowa i w przyszłych modelach będzie udoskonalona,bo już taka tendencja że co roku producenci muszą nas czymś nowym zaskoczyć-ale to tylko moje spekulacje.Jak ktoś nie może żyć bez TV 3D,to chyba najlepiej ten okres przeczekać z tanim,choć dobrym c750 i nie stracić zbyt wiele kasy przy wymianie na ten dopracowany i odpowiedni TV.
W Samsungu przesłuchów między kanałami,nie zdołałem jeszcze zauważyć może dlatego,że mam tylko jeden film i jeden koncert w 3D.
 

Selbstverstand

New member
feromann,
ależ te przesłuchy są i naprawdę przeszkadzają. Każdy "badziew" znajdzie nabywców, a nawet fanów. Nie dziwi mnie zatem, że niektórym jakość 3d z C8000 odpowiada. Tym bardziej, że nie jest on taki najgorszy - jest poprostu za drogi.
Sony jest moim zdaniem lepszy.
Jeśli chodzi o 3d jest pewien problem: nie ma za bardzo okazji obejrzeć różnych tv z tego samego źródła i płyt. To co prezentuje samsung swoimi materiałami pokazowymi na swoich urządzeniach jest okropne, mnóstwo szumów, widoczne przesłuchy, brak płynności w ruchu. Sony nie ma tych problemów. O dziwo w testach faktycznie wypada lepiej - przypadek?

Jeszcze co do samych testów. Zapewne wiele osób uważa, że kłamią. Na moje oko spowodowane jest to tym co widzą w sklepach. A porównywanie tv w sklepowych warunkach to jak odsłuchiwanie sprzętu audio w hali z ogromnym pogłosem - po prostu w domu jest inaczej. Naprawdę wiele osób zauważa, że w domu ich tv wyświetla obraz w sposób zupełnie inny - i wtedy pojawia się myśl: a może jednak w testach napisana jest prawda? Jeśli ktoś ma co do tego wątpliwości niech się uda do kogoś posiadającego tv, który można aktualnie zobaczyć w sklepach, albo na Audio Show - tam co roku Sony wystawia parę tv w zaciemnionym pomieszczeniu.
 

feromann

Member
Selbstverstand
nie chce sie wypowiadać na temat wyżej wymienionych modeli Tv,ponieważ widziałem je tylko w sklepie i moim skromnym zdaniem oba są znakomite- jedne z najlepszych na rynku.
Niestety obydwa są zbyt drogie--i nie opłaca się pakować w jeszcze niedopracowaną technologie 3D.
Ide o zakład,że w przyszłorocznych modelach obudwu firm, 3D bedzie bardziej dopracowane.
Dlatego radziłbym poczekać pół roku lub kupić znacznie tańszy C750.
Wiem co piszę bo kiedyś dałem się skusić na Tv z górnej półki tz Sony X3500 i szczęka mi opadła jak po kilku miesiącach stracił na wartości 5000zł.
Co do testów-każda firma ma inną strategie--Sony opłaca się,żeby wyjątkowo dobrze wypadać w testach na tle konkurencji,z kolei TV Samsunga wiszą zawsze w najlepiej oświetlonym i eksponowanym miejscu, no i sprzedawcy przeważnie zachwalają Samsungi.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,też popieram prezentacje w domu.Dopasujesz sobie pod własny gust.Po drugie TV ma BYĆ dobry w 2D,a 3D traktowac na razie jako ciekawostke.(jeszcze jest to niedopracowane.......)pozdr.
 

jarektv

New member
Zapoznałem się z Waszymi opiniami (dzięki za wszystkie), trochę jeszcze poczytałem zagraniczne testy, trochę pogadałem z technikami (nie sprzedawcami!) u autoryzowanych przedstawicieli i w końcu wybór padł na Soniacza. Zgadzam się z wypowiedziami, że za kilka-kilkanaście miesięcy ceny pójdą w dół, a technologia w górę. Cóż przepłaciłem za nowość, ale zwyczajnie mój stary Thomson Scenium padł i musiałem dokonać zakupu. Póki co jestem zadowolony z wyboru :)
Nie mogę się nazwać znawcą tematu, jednak dla mnie obraz jak żyleta, 3d równiez OK (testowałem z gierkami i wszystko płynnie odtwarzane bez rozjazdów). TV fajnie współpracuje z netem oraz z PS3, który też otrzymał już nowy firmware i można już oglądać filmy w trójwymiarze. Jedyny mankament dla tych, którzy chcą wieszać na ścianę - większość złącz z tyłu i może być utrudniony dostęp.
 

pestek

New member
Podpinam się pod temat. Po ostatniej wizycie w sklepie gdzie sprzedawcy zachwalali mi sony, mam dylemat. Obraz 3D faktycznie był lepszy na hX800. Czy upgrade softu lub kalibracja może spowodować że w samsungu obraz w trójwymiarowy nie będzie tak migotał? Czy to tylko ja widzę to mruganie czy to wina oświetlenia w markecie? Co do płynności tez nie bylem pewien czy tak powinno być? Może to wina materialów albo zlej kalibracji ale w HX wydawał się płynniejszy.
A jak wygląda porównanie 2D? Chodzi mi głownie o sygnał z kablówki Aster (90% oglądania), czy tu któryś ma wyraźną przewagę?
 

Marioo162

New member
Aktualnie Sony w jednej sieci sklepów jest w tej samej cenie co Samsung c750.
Do oglądania 3d w Sony trzeba mieć prawdopodobnie nadajnik 3D. Dziwne.
Wie ktoś jak Sony 800 radzi sobie z sygnałem SD?
 
Ostatnia edycja:
Do góry