TV 3D i zwykły Blue ray

kniaziu

New member
Witam.
Kupiłem Tv 3d Sony KDL-40hx800, mam pytanie czy do filmów 3d na Blue ray muszę mieć odtwarzacz Blue ray 3d czy wystarczy zwykły Blue ray?
 

kniaziu

New member
ok.dzięki.
1. Mam jeszcze jeden problem pobrałem trailer filmu z tej strony ww://stereoscopic3d.wordpress.com/ po ściągnięciu jest to plik .avi po przeniesieniu go na pena i wpięciu do tv widzi go jest dzwięk ale nie ma obrazu.
2. Ściągnołem jeszcze parę filmików 3d z youtube są w formacie .mp4 one działają ale są to filmiki side by side i po włączeniu 3d na moim tv nie moge włączyć funkcji side by side pisze że usługa niedostepna.
3. Tak samo nie widzi mi filmów na penie w formacie .mkv
 
D

Deleted member 141725

Guest
A jaki masz Blu-Ray? Czy pendrive'a podłączyłeś do TV?
jak odtwarza dźwięk bez obrazu to nie ma kodeka odpowiedniego i zostaje tylko jeżeli to możliwe zaktualizowanie softu. (to samo z .mkv)
Co do filmów z youtube side by side to są raczej pokazy, a nie prawdziwe filmy w tym formacie, ale do końca nie jestem pewien.
 

kniaziu

New member
A jaki masz Blu-Ray? Czy pendrive'a podłączyłeś do TV?
jak odtwarza dźwięk bez obrazu to nie ma kodeka odpowiedniego i zostaje tylko jeżeli to możliwe zaktualizowanie softu. (to samo z .mkv)
Co do filmów z youtube side by side to są raczej pokazy, a nie prawdziwe filmy w tym formacie, ale do końca nie jestem pewien.
Blu-raya na razie nie mam jestem przed zakupem, a pendrivera podłączałem bezposrednio pod tv.
 

bomba_art7

New member
Witam serdecznie wszystkich
nie wiem czy dobrze trafiłem ale chce się zapytać was czy jak mam samsunga UE46B7000 czy mogę to podłączyć odtwarzacz Blu-ray 3D BD-C6900 czy to będzie chodziło?
czy muszę mec też telewizor 3D
Pozdrawiam
 
D

Deleted member 141725

Guest
Będzie chodziło ale bez 3D. A jak chcesz 3D to musisz mieć i BD i TV z funkcją 3D.
 

tomi3215

New member
wie ktoś skąd pobrać kodek blueray 3d żeby wgrać na zwyklego blueraya ?bo zwykly blueray a blueray 3d to jedno a to samo tylko ten drugi ma wgrany kodek.
 
Ostatnia edycja:

Vaderus

New member
Bez reklam
A w wikipedii można znalkeźć KLIK, że HDMI ver1.3 wystarczy do 3D.
Wg zamieszczonej tam tabelki wynika że hdmi w wersji 1.4 w porównaniu do v1.3 posiada dodatkowo:
- kanał Ethernet
- zwrotny kanał audio
- Obsługa rozdzielczości 4096x2160
http://pl.wikipedia.org/wiki/HDMI
Więc jak to jest w praktyce?

Dokładnie tak jak wyczytales w Wiki.
Jedyna mała poprawka to, ze do 3D trzeba HDMI 1.3c aby mieć pewność, ze kabel ma odpowiednia jakość do przeniesienia szerszego pasma sygnału wymaganego przez większa ilośc danych dla obrazu 3D.
 

redlum

New member
Bez reklam
tu nie chodzi o standard ale o rozdzielczości tego 3D - fullHD 3D będziesz miał w BD 3D - ale gdy puścisz film z PS3 - to już obraz będzie obcięty o połowę i temu PS3 pomimo tego, że ma HDMI 1.3 - to obsługuje te właśnie okrojone 3D. Tak samo jest z satelitą - np na nce - ten ich program 3D - to jest SBS 1080i - czyli na jedno oko masz rozdzielczość 540*1080 z przeplotem. A taki bitrate obrazu może zostać obsłużony przez HDMI 1.3 jaki jest w dekoderze nki.
 

JackS.

New member
Bez reklam
A w wikipedii można znalkeźć KLIK, że HDMI ver1.3 wystarczy do 3D.
Wg zamieszczonej tam tabelki wynika że hdmi w wersji 1.4 w porównaniu do v1.3 posiada dodatkowo:
- kanał Ethernet
- zwrotny kanał audio
- Obsługa rozdzielczości 4096x2160

Więc jak to jest w praktyce?
To, że nowe funkcje zostały zdefiniowane w specyfikacji 1.4 wcale nie oznacza, że nie będą działały z kablami powstałymi w czasie obowiązywania specyfikacji 1.3, ani też nie oznacza, że będą działały z każdym kablem zgodnym ze specyfikacją 1.4.

ARC (zwrotny kanał audio) - działa ze wszystkimi kablami HDMI, również tymi zgodnymi z HDMI 1.3.

Rozdzielczość 4096x2160 jest przenoszona przez kable HDMI 1.3 kategorii 2, i przez kable High-Speed HDMI 1.4. Nie jest przenoszona przez kable HDMI 1.3 kategorii 1, ani przez kable Standard HDMI 1.4.

Oficjalnie Ethernet funkcjonuje tylko z tymi kablami HDMI 1.4, które w oznaczeniu mają słowo Ethernet. jednak w przypadku bardzo krótkich kabli (zgodnych z dowolną specyfikacją HDMI) - ethernet również może działać.
 

mlx

New member
dołączę sie do tematu z zapytaniem - mając tv3d samsunga d7000 jest 3D w wersji klatka obok klatki i tu transfer z PC nie robi problemów ale jak spróbowałem Total Media Theater 5.01 odtwarzać Bluray 3D to mimo różnych ustawień TMT TV wyświetla jakby 3D ale okulary nie dają obrazu 3D - w czym może być problem - kabel to hdmi 1.3 wersja nieznana


edit
doszedłem częściowo w czym problem - albo hdmi jest niewłaściwe albo wzmacniacz blokuje jakiś sygnał
 
Ostatnia edycja:

tomi3215

New member
a jaki masz konkretnie hdmi bo ja kupiłem już drugi i nie chce
mi chodzić chciałem przyoszczędzić :)
nie pamiętam ale wziąłem najtańszy w sklepie ,
kupilem odtwarzacz blueray 3d samsunga i do tego podpiąłem kabel za 40 zl i chodzilo, bo nigdzie nie mogłem znależć kodeka do zwyklego blueraya .
Ryby z telewizora wypływały na odległośc w polowie między stolikiem w pokoju a telewizorem, tak jak w imax, ale na razie w wypożyczalniach jest tylko jeden film
 

AgaiRafal

New member
wystarczy do 3D - ale nie do full HD 3D - tylko do takiego nadawanego z satelity lub PS3

tu nie chodzi o standard ale o rozdzielczości tego 3D - fullHD 3D będziesz miał w BD 3D - ale gdy puścisz film z PS3 - to już obraz będzie obcięty o połowę i temu PS3 pomimo tego, że ma HDMI 1.3 - to obsługuje te właśnie okrojone 3D. Tak samo jest z satelitą - np na nce - ten ich program 3D - to jest SBS 1080i - czyli na jedno oko masz rozdzielczość 540*1080 z przeplotem. A taki bitrate obrazu może zostać obsłużony przez HDMI 1.3 jaki jest w dekoderze nki.

Nie wiem jak jest w PS3 ale z wydaje mi się, że z satelity nadawany jest tryb side by side pewnie ze względu na przepustowość transponderów, a nie na ograniczenia HDMI.
Przepustowość video w HDMI1.3 jest taka sama jak w HDMI1.4 czyli 8,16Gbit/s. Specyfikacja HDMI1.4 standaryzuje pewne funkcje, które są obsługiwane również przez HDMI1.3.
Poza tym kolega @JackS. ma rację odnośnie kabelków, HDMI1.4 wprowadza dodatkowe oznaczenia kabli i rodzaj zarówno kabelka jak i gniazda ma znaczenie. Z tym, że gniazdo HDMI1.4 nie jest wymogiem dla wysłania obrazu 3D. Specyfikacja HDMI powstała chyba 2 lata temu, a BD-3D pojawiły się stosunkowo nie dawno, więc po prostu gniazda oznaczane są zgodnie z najnowszą specyfikacją i tyle- tak mi się wydaje.
Znalazłem jeszcze kilka opisów specyfikacji HDMI, np. TUTAJ można sobie poczytać. Tam jest fajna tabelka pokazująca wymagania dotyczące standardu kabelka w zależności od formatu video. Wynika z niej że HDMI1.3 wystarczy do przesłania obrazu Full HD 3D.
 
Do góry