Samsung PS50C7000 i odtwarzanie filmów 3d

Majestiq

New member
Witam,

Mam jakiś dziwny problem. Ściągnąłem kilka filmów w formacie 3d, jednak nie mogę za chiny
uzyskać takiego efektu jak widziałem w sklepie (film potwory .. 3d).
Tam miałem wrażenie, że wszystko wyłazi z ekranu, a tutaj lipa, wszystko jakieś rozmazane,
a jaki taki efekt 3d uzyskuje tylko za pomoca opcji 2D->3D , ale to mija się z celem w przypadku prawdziwych filmów w 3D.

Co prawda mam ten film na blue ray 3d ale nie mam tego odtwarzacza więc próbuje ściągnąć coś z internetu, jednak nie mogę uzyskać 3d takiego jak trzeba.

W tv są 3 podstawowe opcje wyswietlania 3d:

2D->3D (to powiedzmy jest ok, ale nie ma az takiego efektu)
Potem to chyba sie nazywa side by side w 2 opcjach, obraz kolo obrazu
i obraz nad obrazem. Więc do uzyskania prawdziwego 3d nalezaloby wybrac ktoras z tych 2 opcji (prawdopodobnie obraz kolo obrazu) ale jak wlaczam film w 3d i wybieram jedna z tych opcji to obraz poprostu sie dziwnie rozmywa a zakladajac okulary mozna dostac oczopląsu, tak jakby film nie byl nagrany w odpowiednim formacie 3d.

Jak to więc jest z tymi filmami?
Czy je trzeba jakoś dodatkowo przerabiać żeby uzyskać efekt 3d czy o co chodzi ?

Tak w ogóle to te filmy 3d musze odpalać za pomocą Media Play w tv za pomocą pen drive lub usb, czy mogę normalnie przesłać sygnał z kompa za pomoca kabla DVI -> HDMI ?

A może ktoś ma lub wie gdzie są chociażby jakieś demonstracje 3d, które na pewno
będą zgodne i pokaża na tym tv prawdziwą głębie 3d ?

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam
 

mlx

New member
pozwól że zgadnę - nie włączyłeś okularów
demonstracje są na HDbits ale czy działają prawidłowo i jak to nie wiem
 

ok0nek

New member
Witam,

Posiadam ten telewizor i po wlaczeniu okularow telewizor automatycznie pyta sie o wlaczenie trybu 3D.
Ja osobiscie zakupilem b-ray'a 3D. Jednak testowalem zwykle filmy 2D przerabiane przez Tv na 3D i efekt byl zadowalajacy. Glebia byla zauwazalna a czasami naprawde robiła wrazenie. Proponuje przetestowac czy 3 D u ciebie w ogole działa(pozyczenie od kogos na chwile b-ray'a z 3 D). Ja mialem wymieniana plytke gdyz po 5 minutach odtwarzania w 3D robily sie krzaki. obecnie jest wszystko ok. Co do puszczania po kablu to pamietaj o HDMI w standardzie 1.4a i tutaj upatrywalbym problemu z Twoim brakiem 3D

PzdRo
 

bionix

New member
Witam. Borykam sie z tym wlasnie problemem.. jak odpalic film 3D z komputera na tv. Mam juz pewne sukcesy w tej spawie. Tak wiec.
Po pierwsze trzeba miec material w 3D. sciagnalem z internetu film ktory nagrany byl w dwoch plikach pierwszy left, drugi right. Analogicznie dla lewego oka i dla prawego oka. Do odtworzenia tych plikow potrzebny jest playerek, ja uzywam Stereoscopic Player. Po zaladowaniu oddzielnie plikow dla lewego i prawgo oka zaczynamy odtwarzac. W ustawieniach playera mozemy podac do tv rozne sposoby tworzenia obrazu 3D. I tu pierwszy zonk...

Podlaczylem komputer do TV kablem DVI/HDMI i okazuje sie ze dla roznych rozdzielczosci, TV udostepnia nam rozne mozliwosci tworzenia obrazu 3D. A chodzi tu o to zeby po wlaczeniu odpowiedniego trybu 3D w TV i ten sam tryb w playerze na komputerze, TV wysylal sygnal do okularow aby sie wlaczyly i zsynchronizowaly co pozwoli na uzyskac prawdziwe 3D. Nie jest to proste poniewaz tak jak pisalem wczesniej TV udostepnie nam rozne tryby dla roznych rozdzielczosci. Czyli w natywnej 1920x1080 udostepnia nam tylko 3 z 6 trybow gdzie pierwszy to konwersja 2>3 co nas nie interesuje a pozostale dwa to tryby 3D i tutaj pierwszy to obraz jeden obok drugiego a drugi obraz jeden nad drugim. Po wlaczeniu tej samej opcji w playerze i w TV mamy obraz w 3D ale jest male ale niestety z uwagi na to ze obrazy te zajmuja duzo miejsca na ekranie (jeden obok drugiego) efekt 3D wyswietlany jest odpowiednio maly nie w full oknie..

Probowalem na rozne sposoby aby uzyskac pelny ekran w 3D ale zawsze cos jest nie tak. Jak przestawie rozdzielczosc w komputerze pojawiaja sie inne funkcje tworzenia obrazu 3D. Po wlaczeniu filmu, TV robi jakas taka dziwna ramke, czasem naprawde duza, nie wiem jak sobie z tym poradzic efekt 3D jest super jak na prezentacjach w sklepie ale tylko brak tego pelnego okna. Moze ktos juz poradzil sobie z tym problem...
Jak uda mi sie z tym uporac napisze co i jak.
 

Witke

New member
Witam. Borykam sie z tym wlasnie problemem.. jak odpalic film 3D z komputera na tv. Mam juz pewne sukcesy w tej spawie. Tak wiec.
Po pierwsze trzeba miec material w 3D. sciagnalem z internetu film ktory nagrany byl w dwoch plikach pierwszy left, drugi right. Analogicznie dla lewego oka i dla prawego oka. Do odtworzenia tych plikow potrzebny jest playerek, ja uzywam Stereoscopic Player. Po zaladowaniu oddzielnie plikow dla lewego i prawgo oka zaczynamy odtwarzac. W ustawieniach playera mozemy podac do tv rozne sposoby tworzenia obrazu 3D. I tu pierwszy zonk...

Podlaczylem komputer do TV kablem DVI/HDMI i okazuje sie ze dla roznych rozdzielczosci, TV udostepnia nam rozne mozliwosci tworzenia obrazu 3D. A chodzi tu o to zeby po wlaczeniu odpowiedniego trybu 3D w TV i ten sam tryb w playerze na komputerze, TV wysylal sygnal do okularow aby sie wlaczyly i zsynchronizowaly co pozwoli na uzyskac prawdziwe 3D. Nie jest to proste poniewaz tak jak pisalem wczesniej TV udostepnie nam rozne tryby dla roznych rozdzielczosci. Czyli w natywnej 1920x1080 udostepnia nam tylko 3 z 6 trybow gdzie pierwszy to konwersja 2>3 co nas nie interesuje a pozostale dwa to tryby 3D i tutaj pierwszy to obraz jeden obok drugiego a drugi obraz jeden nad drugim. Po wlaczeniu tej samej opcji w playerze i w TV mamy obraz w 3D ale jest male ale niestety z uwagi na to ze obrazy te zajmuja duzo miejsca na ekranie (jeden obok drugiego) efekt 3D wyswietlany jest odpowiednio maly nie w full oknie..

Probowalem na rozne sposoby aby uzyskac pelny ekran w 3D ale zawsze cos jest nie tak. Jak przestawie rozdzielczosc w komputerze pojawiaja sie inne funkcje tworzenia obrazu 3D. Po wlaczeniu filmu, TV robi jakas taka dziwna ramke, czasem naprawde duza, nie wiem jak sobie z tym poradzic efekt 3D jest super jak na prezentacjach w sklepie ale tylko brak tego pelnego okna. Moze ktos juz poradzil sobie z tym problem...
Jak uda mi sie z tym uporac napisze co i jak.

Posiadam telewizor z tej samej serii 63c7000 - wszystkie tryby 3d posiada on przy odświerzaniu 60hz, przy 50hz są tylko 3. Niestety w przypadku karty Nvidia odpowiednie odświerzanie można dodać tylko ręcznie w panelu sterowania Nvidii, definiując własną nową rozdzielczość i głębię kolorów. Odnośnie filmów 3d nagranych w trybie "obok siebie" wystarczy w dowolnym odtwarzaczu włączyć opcję skalowania do pełnego ekranu albo wybrać odpowienie proporcje. Mnie udało się odtwarzać filmy 3d na VLC media playerze.
 

bionix

New member
Karte mam cieniutka. Filmy odpalam z lapka a karta to intel 945GM wiec ledwo dziala to moje 3D. chcialem najpierw przetestowac wszystko zeby juz docelowo zmienic sprzet na taki jak trzeba.
Wlasciwie to raczej karta jest za cienka i nie daje takiego sygnalu do tv jak trzeba. Niby TV pokazuje w info ze dostaje sygnal 1920x1080 60Hz a w 3D do wyboru mam tylko te trzy glowne opcje. ale jak tylko zmienie o jeden zabek rozdzielczosc, TV odrazu pokazuje mi wszystkie opcje 3D.

Dziwne tez to przelaczanie do okna przez TV po wlaczniu 3D nawet na pulpicie. Pozdrawiam
 

Witke

New member
Możliwe, że karta nie posiada tego TV w swoich sterownikach i stąd problemy. W każdym razie do HTPC polecam karty Nvidii - wszystko przetestowane i działają dobrze z tym panelem. Odtwarzanie blu-ray 3d także działa bezproblemowo.
 

violinka

New member
Hej, to ja się podłączę pod ten temat :) Również mam Samsunga PS50C7000 + okulary Samsung SSG-2100 AB+ PS3 z nowym softem 3.50, który zmienia konsole w odtwarzacz 3d :) Już chciałam kupić na Allegro 3-4 (czyli wszystkie obecnie dostępne filmu BD 3D) ale przeczytałam to:cyt.:

Film "Potwory kontra Obcy 3D" można obejrzeć tylko na tv Samsunga. "Avatar 3D", który wyjdzie w październiku tylko na tv Panasonica.

Teraz obawiam się wydać 100zł za film np. BD 3D "Straszny dom", bo nie wiem czy bez problemów odtworzę na konsoli i tv Samsunga. :fool: Na Allegro znalazłam 3-4 filmy BD 3D (oszukać przeznaczenie 4, straszny dom, potwory kontra obcy, sea monsters itp.). Chcę chociaż jeden kupić na początek i w 100% oglądać 3D. Który z nich? :???:
 

Witke

New member
Posiadam "straszny dom" oraz "potwory kontra obcy" i działają bez problemu. To chyba jakaś ściema, że dany film działa z konkretnym modelem TV. Piszę oczywiście o kompie, ale konsola też powinna odtwarzać.
 
Ostatnia edycja:

damian820927

New member
Bez reklam
Nie ma znaczenia firma odtwarzacza 3D ( czy to ps3, sam, panas, sony ) każda płyta blue ray 3D
będzie odtwarzana w każdym odtwarzaczu 3D.
U mnie wszystko chodzi na PS3
Pozdrawiam
 

violinka

New member
A u mnie dramat! :( wyć mi się chce. Kupiłam "straszny dom" i pełno białych plam podczas oglądania, jakbym patrzyła na wyniki prześwietlenia na kliszy :( to samo było na filmikach ściąganych z neta, ale pomyślałam, że może kiepska jakość itp. DRAMAT. Owszem jest 3D ale np. pnie drzew, cienie i setki innych rzeczy źle wyświetla. Wgrałam najnowszy soft, dalej to samo. Także nie wina kabla, bo bardzo dobry, zresztą na filmikach 3d z neta odtwarzanych z pendriva było to samo. Czasem jak się uda trafić na scenę i dać pauzę pięknie widać 3D. PS3 z najnowszym softem 3.50, tv NOWY samsunga i ich okulary, film nówka, wybieram w menu odtwarzanie 3D i...NIC pełno plam....
 

Witke

New member
Spróbuj nagrać plik 3d na pendriva i odtworzyć z telewizora. Jeśli będzie ok, oznacza to jakiś problem z konsolą. Nie za bardzo mogę pomóc, gdyż odtwarzam filmy 3d z kompa.
 

damian820927

New member
Bez reklam
violinka a jakiego ty kabla używasz, i mógłbyś opisać bardziej obrazowo problem ?
Masz cały czas plamy na tv po włączeniu BD 3D jak to wygląda i czy w ogóle czasem jest 3D a czasem plamy ?
 

violinka

New member
Postaram się jak najjaśniej opisać. Ogólnie tv pięknie "pracuje", tylko w trybie 3D kicha. Te plamy występują na każdym filmie/filmiku bez różnicy czy odtwarzam go z PS3 czy z pendriva podłączonego bezpośrednio do usb w tv. Dlatego mniemam, że to nie wina kabla skoro z usb tv to samo. Kabel kosztował ok 200zł ponoć świetnej jakości (1080 pozłacane końcówki, pudełko wyściełane suknem, lux). Te białe plamy ciężko opisać. Przykład: Oglądam film BD 3d " straszny dom" odtwarzany z PS3. Są sceny gdzie 90% obrazu jest ok, ale są takie gdzie prawie NIC nie widac, tylko białe plamy, i non stop te 2 paski (góra i dół panoramiczne) zamiast być czarne są właśnie białe/srebrne/ziarniste (ciężko opisać efekt). Ściągam filmik z neta w 3d, wrzucam na pendriva i podłączam go do usb w tv - to samo. Podmorskie sceny, piękne 3d, ławica ryb i część łusek na nich to plamy. Na 90% czarny kolor jest źle wyświetlany, bo w bajce postać ma czarne oczy w oryginale a mi je w 3d wyświetla jako te plamy, reszta postaci super, albo drzewa...ich konary to plamy, a góra, liście już ok. Taki sam efekt gdy obraz full hd z tunera nki oglądam i dam konwersję z 2d do 3d. Ogólnie 3D jest widziane i działa, tylko te cholerne plamy. To na 100% nie kabel i nie PS3, bo filmiki z neta i konwersja z 2d do 3d bez ich udziału i nadal to samo. Wygląda to na efekt zdjęcia rentgenowskiego tylko tam zamiast czerni na foto to kolory fajne w tv, a reszta to właśnie te białe plamy. Ryczeć mi się chce, tyle odkładania i nadziei. Oczywiście zgłosiłam do samsunga, kazali aktualizację softu ale skoro nie pomogło i te plamy są przy odtwarzaniu ze wszystkich źródeł - to chyba tv i przyślą techników. Nie wiedzą kiedy. 6500zł za tv i ps3 (jako odtwarzacz 3d),a radości zero...wiem, wiem muszą naprawić i pewnie z czasem będzie ok, ale sami wiecie jak to jest, sporo odkładania, zakup i chęć radochy, zabawy, testów itp. a tu taki pech...załamka :(
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
testowałem C 7000 z BD 3D Samsunga i Panasonica i nic takiego nie występowało.
Raczej jest problem z konfiguracją.
Ale sprawdzisz prosto - pożycz gdzieś BD 3D i będziesz miał gotową odpowiedź.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,nic nie pomoge bo nic z Twojego wywodu nie rozumiem? skoro w 2D jest dobrze to musi byc ok w 3D.Moim zdaniem masz cos zle poustawiane w TV to 3D,tam jest pare opcji co musi byc poprawnie ustawione!!! bo moze byc tak,ze serwis powie TV jest OK,a problem dalej bedzie.Postaraj sie to pokazac jak przyjada do Ciebie na miejscu w domu.Mam nadzieje,ze to kwestia ustawienia TV.powodzenia.pozdr.
 
Do góry