SAMSUNG LE46C750 46" Full HD 3D Ready LCD TV potrzebuje opini.

krzysklin

New member
Czesc wszystkim niedlugo bede mial okazje kupic w/w telewizor. Czy 3D ready to telewizor umozliwiajacy ogladanie filmow i orogramow w 3D?? Pytam bo cena troszeczke niska za niego. Jakie sa wady i zalety tego telewizorka. Wszystkim kumatym bardzo z gory dziekuje i czekam na odpowiedzi.
Pozdrawiam
 

pulsedriver

New member
od okolo miesiaca posiadam ten tv ,jesli chcesz to nabyc to smialo , obraz jest naprawde dobry .Moj tv wspolpracuje z playstation 3 i xbox360. Jedyna wada ktora sie jak do tej pory pojawila to wejscia hdmi,poprostu co pewien czas przestawaly dzialac.Jak sie okazalo nie byl to tylko moj problem , wiele innych osob doswiadczylo tego powiedzny sobie dyskomfortu.Oczywiscie nie jest to wada samego sprzetu, mozna temu latwo zaradzic .Po telefonie do serwisu poinformowano mnie , ze jest to wina wadliwego oprogramowania.Ze strony samsunga zaladowalem nowa wersje oprogramowania (nie pamietam w tej chwili numeru) i od tej pory wszystko jest ok. Nalezy przy tym pamietac aby to zaladowac na usb stick i przed rozpoczeciem aktualizacji plik "rozpakowac", po tych kilku prostych czynnosciach tv zachowuje sie tak przystalo na dobry telewizor
 

mlx

New member
oglądałem dzisiaj w MM 46cali - pomijając ich cenę dla idiotów wyższą o tysiaka od ceny z ceneo dopytałem się przedstawiciela samsunga o szczegóły i ma podświetlenie krawędziowe nie led - i generalnie między nim a serią c7000 różnica leży w poborze prądu i kontraście - reszta jest nieistotna
 

ural

New member
Niska cena jest efektem tylko i wyłącznie dwóch rzeczy 1) jest to LCD, a nie plazma, 2) podświetlenie jest CCFL, a nie LED - i bardzo dobrze, bo choć przekłada się to na większą grubość telewizora, to jakość obrazu jest znacznie lepsza, a i cena niższa. TV bdb wypada w testach i w praktyce również, bo jako posiadacz wersji 40-calowej z pełną odpowiedzialnością mogę go polecić.
 

robcio

Klub HDTV.com.pl
VIP
W wersji 40 calowej okulary 3D są!!!!! - 2 dni temu kupowałem go dla kolegi i sie zdziwiłem ze są :) i przyznam, że jakością obrazu i możliwościami 3D jestem zaskoczony :)
 

argento73

New member
Witam.Ja w zasadzie to nie potrzebuje opinii tylko pomocy.Otóż kupiłem niedawno w/w Samsunga 3d oraz odtwarzacz Blue-ray i powiem szczerze że mam mały problem.Chodzi konkretnie o odtwarzanie filmów blue ray niby wszystko jest super i pięknie,ale bardzo często podczas oglądania zauważam jakby smużenie szczególnie dotyczy to twarzy aktorów.Nie mam zielonego pojęcia czy tak poprostu jest czy problem tkwi w ustawieniach czy jeszcze gdzieś indziej.To mój pierwszy taki tv i jak narazie mnie przerasta stąd moja prośba o pomoc.To że programy SD będą średniej jakosci tego się spodziewałem,ale te smużenie które teraz ciągle widze:) troszke mnie martwi.Oczywiscie po pierwszej próbie zaraz pobiegłem po nowy kabel HDMI w wersji 1,4,ale to nic nie pomogło.Pozdrawiam
 

qkaracza

New member
Witam Wszystkich Forumowiczów.
Po około miesiącu zdecydowałem się zakupić Samsunga LE46C750
W starciu jakie przeprowadziłem z onymi modelami oraz innymi markami z systemem 3D wypadł najlepiej, w komplecie z 46" w paczce znajdowały się okularki. przyznam i dam innym drobna radę. Z 2D na 3D efekt jest widoczny.
Ale dopiero gdy dogrzebałem się przy włączonej opcji 3D do ustawień 3D jest tam taki suwak głębia 3D przyznam że podczas oglądania filmów miałem wrażenie że ktoś przebiega mi przed monitorem. to powala na kolana taki efekt gdzie obraz czasem pojawiał mi się miedzy ekranem a oczami widziałem tylko w kinie przez okulary IMAXA. Nie spodziewałem się że Telewizor tez potrafi takie cuda.
W odpowiedzi na pytania kolegów piszących na temat tego modelu, Z góry informuje że testowałem rożne ustawienia w innych markach i nie wypadły tak jak ten model, co do smużenia obrazu lub innych zjawisk należny pogrzebać w ustawieniach.

Osobiście jak wszyscy tu i ja mam pewien temat do zgryzienia, Może jest tu ktoś kto temat DLNA już lekko nadgryzł i ma coś do powiedzenia.

Mam problem z oglądaniem filmów po sieci LAN
Gdy otwieram film z dysku Przez USB istnieje możliwość zmiany głosu z Angielskiego na Polskiego lektora
Natomiast gdy odpalam film po sieci, w ustawieniach telewizora nie ma opcji zmiany lektora ktoś coś poradzi ??
Zainstalowałem oprogramowanie z strony samsunga a nawet Wild serwer ale bez skutku nadal telewizor nie radzi sobie z wyborem języku w filmach w MKV
Bardzo Proszę o pomoc lub jakieś informacje, Z góry dziękuję
 

daral7

New member
Witam Wszystkich Forumowiczów.
Po około miesiącu zdecydowałem się zakupić Samsunga LE46C750
W starciu jakie przeprowadziłem z onymi modelami oraz innymi markami z systemem 3D wypadł najlepiej, w komplecie z 46" w paczce znajdowały się okularki. przyznam i dam innym drobna radę. Z 2D na 3D efekt jest widoczny.
Ale dopiero gdy dogrzebałem się przy włączonej opcji 3D do ustawień 3D jest tam taki suwak głębia 3D przyznam że podczas oglądania filmów miałem wrażenie że ktoś przebiega mi przed monitorem. to powala na kolana taki efekt gdzie obraz czasem pojawiał mi się miedzy ekranem a oczami widziałem tylko w kinie przez okulary IMAXA. Nie spodziewałem się że Telewizor tez potrafi takie cuda.
W odpowiedzi na pytania kolegów piszących na temat tego modelu, Z góry informuje że testowałem rożne ustawienia w innych markach i nie wypadły tak jak ten model, co do smużenia obrazu lub innych zjawisk należny pogrzebać w ustawieniach.

Osobiście jak wszyscy tu i ja mam pewien temat do zgryzienia, Może jest tu ktoś kto temat DLNA już lekko nadgryzł i ma coś do powiedzenia.

Mam problem z oglądaniem filmów po sieci LAN
Gdy otwieram film z dysku Przez USB istnieje możliwość zmiany głosu z Angielskiego na Polskiego lektora
Natomiast gdy odpalam film po sieci, w ustawieniach telewizora nie ma opcji zmiany lektora ktoś coś poradzi ??
Zainstalowałem oprogramowanie z strony samsunga a nawet Wild serwer ale bez skutku nadal telewizor nie radzi sobie z wyborem języku w filmach w MKV
Bardzo Proszę o pomoc lub jakieś informacje, Z góry dziękuję


gdzie kupiles i za ile ? targowałes sie cos ? okulary były w paczce z tv , czy extra dodatkowo ?
 

qkaracza

New member
gdzie kupiles i za ile ? targowałes sie cos ? okulary były w paczce z tv , czy extra dodatkowo ?
Kupiłem przez firmę w której pracuję więc bez prowizji i nie w takiej powalonej cenie jak w Media.M gdzie ceny bija rekordy
zapłaciłem brutto 4,780
nie liczyłem na to że okulary będą w komplecie, nastawiałem się na zakup a tu proszę Niespodzianka.
Na pudełku drobna nakielka z informacją o okularkach w komplecie.
Moja rada jest taka jeśli ktoś się szykuje na zakup TV z 3D niech się dopytuje o wersję bandlowana z okularami. Słyszałem że były wcześniej takie promocje że dawali 2 pary, Ale osobiście nie widziałem.
Co do odbioru i jakości obrazu, Mnie zwala na kolana. Wczoraj wieczorem się pobawiłem w programowanie i znowu szok
mam rekorder z UPC ale odbiera tylko kanały SD a telewizor :D Hmm Udało mu się złapać nawet kilka HD Więc miło, zwłaszcza że płacę wyłącznie za 55 kanałów analogowych a TV łapie prucz tego standardu dodatkowo 184 kanały cyfrowe, z czego większość jest zakodowana ale jest i wiele nie kodowanych. Osobiście jestem zadowolony z zakupu więc i innym polecam.
 

jarkoswawa

New member
Jestem bardzo zadowolony z kupna.wybrałem 40 cali bo nie potrzebuje więcej a cena jest dużo niższa.3900zl zapłaciłem.Miałem okulary 3D o których nawet sprzedający nie wiedział lol.
Co do tv Kolory ma bardzo ładne.Motion plus czyli 200hz to chwyt reklamowy w rzeczywistości to jest coś pomiędzy 100 a 200.Puki co zawiodłem się na tym to wręcz psuje film!!Motion plus nadaje się tylko do filmów wysokiej jakości.Podczas zwykłych dvd rip albo 2012 dodatkowe klatki pokazują jak sztucznie jest robiony film.
Co do 3D
przeróbka tvn polsatu 2d na 3d jest beznadziejna.Film musi mieć odpowiednie sceny i być wysokiej jakości.DO testowania polecam film HOME w wersji 8gb(polecam go również do oglądania bez 3d świetne kolory.Głębia w niektórych scenach jest świetna około 30cm.Na torrentach nie jestem w stanie znaleźć filmów REAL 3D wiec żeby poznać pełne 3d kupujemy bluraya3D ponad 1000zl no i film ponad 100 będzie.
Co do okularów.bateria szybko sie wyczerpuje...ciężko sie wyłącza co jakiś czas przerywa 3d.
Polecam wyjąc zaślepkę na baterie i po skończeniu oglądania wyjąc baterie.Trochę oczy bolą po dłuższym oglądaniu ale daje rade.koniecznie kupcie sobie z kablem okulary .
Bardzo jestem zadowolony z obsługi pendrivow przenośnych dysków:).Nie trzeba targać kompa żeby coś obejrzeć.
Brak polskich znaków w napisach(polecam Grzegrzółkę) i nie odtwarza rmbv..

Ogólnie jakościowo jest świetny i nie jeden się będzie jarał.Posiada 3D które z tego co czytałem jest praktycznie takie same jak w innych tv.Główny argument to ze wart jest swojej ceny:)
Jesli nie masz 4000 to polecam niższy model c650.Nie ma 3d motion plus ale jest bardzo tani ,wart swojej ceny.
 

qkaracza

New member
Co do 3D
przeróbka tvn polsatu 2d na 3d jest beznadziejna.Film musi mieć odpowiednie sceny i być wysokiej jakości.DO testowania polecam film HOME w wersji 8gb(polecam go również do oglądania bez 3d świetne kolory.Głębia w niektórych scenach jest świetna około 30cm.Na torrentach nie jestem w stanie znaleźć filmów REAL 3D wiec żeby poznać pełne 3d kupujemy bluraya3D ponad 1000zl no i film ponad 100 będzie.
Co do okularów.bateria szybko sie wyczerpuje...ciężko sie wyłącza co jakiś czas przerywa 3d.
Polecam wyjąc zaślepkę na baterie i po skończeniu oglądania wyjąc baterie.Trochę oczy bolą po dłuższym oglądaniu ale daje rade.koniecznie kupcie sobie z kablem okulary .
Bardzo jestem zadowolony z obsługi pendrivow przenośnych dysków:).Nie trzeba targać kompa żeby coś obejrzeć.
Brak polskich znaków w napisach(polecam Grzegrzółkę) i nie odtwarza rmbv..


Jeszcze nie przeszkoliłeś się z obsługi
i stąd twoje uwagi ale każdy je ma norma.
Pokombinuj z ustawieniami. A odnośnie 3D no wybacz ale na zwykłym divixie nie osiągniesz cudów w 3D ja testuje nie na 8 GB ripach ale przynajmniej 12 GB to takie minimum
i potem drobna korekcja głębi w ustawieniach tam tez ą ustawienia głębi 3D
na torrencie jest kilka filmów w 3D sam pościągałem.
wracając do tematu odświeżania, z jakiego źródła masz sygnał ?? sprawdź jakość sygnału.
Potem odpal sobie dobrej jakości film może być nawet 720p byle jego waga nie spadła poniżej 10GB bo zawiera zbyt mało szczegółów odpowiadających procesorowi do przerobienia go na takie 3D by mogło zadowalać.

i bedzie :eek:k:
 

jarkoswawa

New member
źródło sygnału to usb.Mam przenośny dysk.(laptop niestety nie ma hdmi)
Co do ustawień 3D to ustawiłem głębie na maxa i nie widzę co tam jeszcze można ustawiać.Byłbym wdzięczny za wstawienie torrenta o których mówisz.Jeśli nie można to daj na pm.
 

jabbaa

New member
Wczoraj kupiłem 46C750 w MM (promocja bez wat) no i okulary były free . Wcześniej miałem mniejszego starszego brata 40F86 BD. Oj technika poszła do przodu, a na pewno dopracowano tzw. 100/200Hz . Co do techniki 3D to za namową kolegi z forum obejrzałem film HOME 1080p. Po prostu bajka. Kupując ten tv kompletnie nie brałem pod uwagę 3D, ale ten film zrobił na mnie takie wrażenie jak pierwszy przekaz HD z dekodera N parę lat temu. Jest taki moment gdy góry wystają z ekranu choć większość scen dzieje się w głąb telewizora. Zresztą tego się nie da opowiedzieć to trzeba zobaczyć. Jedynym mankamentem jest tylko nagrywarka bo nie nagrywa prawidłowo fonii. Mam nadzieję że samsung to szybko rozwiąże bo przez to też nie działa time shifting. Cieszy mnie to, że wewnętrzny odtwarzacz radzi sobie z filmami MKV i polskimi znakami w txt, oraz wspiera format NTFS co nie ogranicza wielkości plików. Jedynie czego nie sprawdzałem to co się dzieje na spdif podczas odtwarzania filmu np w DD DTS, mam nadzieję że jest tam pełen strumień a nie tylko format 2.0
 
Do góry