Opinie - pierwsza transmisja sportowa 3d w Polsce

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Prosimy o komentarze co do jakości transmisji i wrażenia
po pierwszej transmisji sportowej piłki nożnej.

Nasza opowieść powinna zaczynać się od zdania :
Proszę państwa odbyła się pierwsza w Polsce transmisja satelitarna w 3D .
Transmisja przeprowadzona w Canal +
Mecz zakończył się wynikiem 1:1
Jeśli miałeś możliwość obejrzenia transmisji to zalicz do swoich statystyk że jako jeden z pierwszych w Polsce miałeś taką możliwość.
Koniec relacji.

A jakie były nasze odczucia ?
Pierwszą naszą Polską transmisję 3D na żywo meczu extraklasy piłki nożnej pomiędzy Wisłą Kraków a Odrą Wodzisław Śląski obejrzeliśmy na LCD Samsunga 46C7000.
001_P1120957.JPG


Dodamy jeszcze przy okazji że przy okazji mecz nagraliśmy na hdd , więc inni też będą mogli go obejrzeć u nas w dowolnej chwili - zapraszamy.
002_P1120959.JPG


Nie będziemy się rozwodzić na temat meczu .
Jeśli jednak ktoś chciałby uzyskać informacje o meczu odsyłamy go do relacji tu :
Ekstraklasa: Wisła "spuściła" Odrę do I ligi - Sport w Onet.pl
003_P1120960.JPG


Teraz nasze wrażenia.
Możemy ocenić to w sposób bardziej szczegółowy bo przez kilka dni testowaliśmy różne sygnały 3D na różnych telewizorach :
= 3D na plazmie Panasonica 50VT20 i z równie super jakością obraz 3 D na obok stojącym, włączonym telewizorze Samsunga 46 C7000.
http://www.hdtv.com.pl/forum/3d-tv/52766-3d-prawda-i-mity-sensacyjne-odkrycia-czy-totalna-lipa-czy-okulary-sa-kompatybilne.html
014_P1120752.JPG


Jeśli idzie o transmisję to nie będziemy oceniać merytorycznej strony - bo to nie nasz cel.
004_P1120973.JPG


Jak wyglądała długo oczekiwana jakość 3d ?
006_P1120996.JPG


Wg nas słabo.
Oczywiście podziękowania za pierwsze wysiłki bez wątpienia należą się Cyfrze + za chęć i za odwagę.
007_P1120997.JPG


Jeśli przypomnimy sobie z historii np . Pioneerów lotnictwa braci Wright to też nie wyglądało to tak jak dziś . Ale włożyli kamień milowy do rozwoju.
w05.jpg

Ale mając na uwadze zachwycającą jakość obrazu 3D na monitorze LCD JVC 46 - prezentowaliśmy na Audio Show w Warszawie :
http://www.hdtv.com.pl/forum/audios...jne/45645-dziekujemy-za-liczne-przybycie.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/audios...z-hdtv-3d-tylko-w-strefie-3d-hdtv-com-pl.html


Oraz znakomitą jakość obrazu z odtwarzacza blu raya 3D Samsunga 9600:
Do testów posłużył nam Blu ray 3D Samsunga, rozdzielacz sygnału , telewizory 3D i okulary.
025_P1120764.JPG


z płyt Blu raya i na plazmie Panasonica
006_P1120771.JPG

i na lcd Samsunga
010_P1120775.JPG


To mimo wszystko oczekiwaliśmy znacznie lepszej jakości transmisji.
008_P1120999.JPG


mecz był na tyle męczący w 3D że inni którzy ogladali razem ze mną przełączyli się na 2 D.
001_P1130041.JPG


Twierdząc że czerpią znacznie więcej radości.
002_P1130045.JPG


A 3D w transmisji nie miało to nic wspólnego z jakością odtwarzanych filmów z bly raya 3D.
003_P1130053.JPG


Nie ukrywam że to nas zmartwiło.
Bo taka jakość programów satelitarnych w 3D nie przyciągnie z całą pewnością żądnych chwili radości zwolenników 3D.
004_P1130064.JPG


Obraz dodatkowo podobnie jak na widocznych literach CANAL + 3D - cały czas miał dodatkową obwolutę która przy pomiarach sięgała 0,5 cm . Sprawiało to że obraz nie był klarowny .
005_P1130071.JPG


Zmęczyło to nas do takiego stopnia ze lepiej było oglądać mecz na połowie ekranu innego telewizora. Nie przełączaliśmy się na inny kanał - bo nagrywaliśmy transmisję na HDD.
008_P1130079.JPG


Nie wiem jakie będą opinie użytkowników którzy pierwszy raz mieli możliwość udziału w oglądaniu takiej transmisji :
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...3d-z-meczu-wisla-krakow-z-odra-wodzislaw.html
Ale nasza ocena nie będzie entuzjastyczna.
A naszą przygodę z pierwszą transmisją 3D w Polsce podsumujemy w ten sposób.
Zobaczyliśmy i więcej takiej transmisji nie chcemy żeby nie zrazić innych do słusznej koncepcji dobrej jakości 3D

Zapraszamy ma rewelacyjną prezentację w 3 D z płyt Panasonica i Samsunga.
Tu jest czym się zachwycać :
003_P1120926.JPG


012_P1120936.JPG


002_P1120921.JPG


A jeśli jeszcze będziecie mieli możliwość obejrzenia koncertu BONO - to jest extaza w pełni:
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/45...ego-na-swiecie-telewizora-technologii-3d.html
016_P1050859.JPG


pozostajemy z życzeniami takiej jakości w Waszych nowo nabytych telewizorach 3 D.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
widocznie oglądaliśmy dwa różne mecze .Poczytałem opinie tych którzy oglądali relację w kinie.
Ich opinia - nigdy więcej 3D.
Ja mając na uwadze znakomite materiały 3D Panasonica i ocenę różnych telewizorów 3 D - 3D tak ale z dobrego materiału.
Ale , ale - wkrótce kolejna transmisja
Centrum prasowe
Porównamy jakość transmisji.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
widocznie oglądaliśmy dwa różne mecze .Poczytałem opinie tych którzy oglądali relację w kinie.
Ich opinia - nigdy więcej 3D.
Ja mając na uwadze znakomite materiały 3D Panasonica i ocenę różnych telewizorów 3 D - 3D tak ale z dobrego materiału.
Ale , ale - wkrótce kolejna transmisja
Centrum prasowe
Porównamy jakość transmisji.

Pamiętam czasy, kiedy NIE BYŁO muzyki stereo na płytach. Trafiła mi sie jedna z pierwszych i odpowiedni "patefon" ni i gitara była z lewej a bębny z prawej.

To było to co teraz 3D. Po kilku latach piosenka Lucy in The Sky with a diamonds, beatlesów wyglądała, własciwie brzmiała juz inaczej. Dzisiaj mam koncert Erica Claptona w NEO:6. To zupełnie co innego.

Myślę, że podobnie będzie z 3D. Mój "patefon" stereo w latach 60tych nie wzbudzałó entuzjazmu. Był koszmarnie drogi, wymagał odpowiedniego wzmacniacza, no i nie było płyt stereo. Było kilka ale to było nic.

Ja miałem to stereo, bo nie um,iem żyć bez nowych gadżetów. Zostało mi to do dzisiaj.
Nie będę pokazywał filmów 3D znajomym juz dziś. Sam z synem poogladamy. Za 10 lat, to bedzie norma, a za 5 tak jak płyty CD nie od razu się zadomowiły, tak 3D czeka taka sama droga.
Mono, Stereo, CD, DVD 5.1 Blu-Ray Master HD. Moze szybciej każdy etap niż co 5-8 lat, ale w przeciętnym domu to jeszcze poczekamy.

Muszą być płyty 3d, transmisje sportowe io filmy. U nas dopiero niesmiało wchodzi format 16Ł9 i telewiyja HD.


Ja prawdopodobnie kupie odtwaryacy Sonz Blu+Raz 3D w pryzsyzm roku. Nie chc kupowa teray i dowiedyie si w marcu pryzsyego roku e nalez go wzmieni.

Miaem BD+Plazer Samsung BDP+1000, wzmieniem po roku na Sonz S300, a po nastepnzm na sonz S+550.

ten pierwsyz rok sobie odpuszczę, ale na następne urodziny w 2011 we wrześniu ... ... ...:-o
 

klebus

New member
transmisja meczu 3D

Witam
Tak, byłem na tej transmisji w restauracji Champion w Wawie. Mecz nie stał na żadnym poziomie natomiast sama transmisja w 3D już całkiem całkiem. Nie wiem czy to wina telewizorów na których testowaliście tą transmisję ale ja nie zauważyłem żadnych problemów czy podwójnych napisów(logo C+). Dostawcą telewizorów było LG (nie znam modelu) i wszystko było ok żadnych problemów.Wy testowaliście sygnał 3D przez blueray i to jeszcze podzielony na inne odbiorniki, może tu leży problem zakłóceń? Tego nie wiem ale żeby wydać opinię należałoby chyba zobaczyć to samo w takiej samej konfiguracji jak zaprezentował to C+ I LG. Generalnie było OK.
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie ma problemu z podziałem sygnału . Bo z dobrego sygnału bly raya 3D sygnał podzielony jest rewelacyjny. Pokazałem ten mecz z dysku przedstawicielom Cyfry + i byli też mocno zdegustowani.
 

adamo_

New member
Bez reklam
nie ma problemu z podziałem sygnału . Bo z dobrego sygnału bly raya 3D sygnał podzielony jest rewelacyjny. Pokazałem ten mecz z dysku przedstawicielom Cyfry + i byli też mocno zdegustowani.


3D tak..ale bez okularów, trzeba poczekać kilka lat :) teraz to raczej falstart, oczywiście mam mysli gospodarstwa domowe, bo kino to inna bajka
 

dredsons

New member
Bez reklam
Nie wiem jak wyglądał maecz Wisła vs Odra na Cyfrze, ani jak wyglądały mecze MŚ w Multikinach,natomiast odglądałem dziś skróty meczu Manchester United – Wigan Athletic Sky 3d . Nie zauważyłem żadnych rozmyć , najładniej wyglądały ujęcia za bramki i zbliżenia w polu karnym ,natomiast najmniej "efekciarsko" wyglądała gra na środku boiska.Dla mnie rewelacja choć był to tylko skrót
 
Do góry