czy przystawka 3d do onbecnych tv 100hz jest mozliwa technicznie?

spanker

New member
zastanawiam sie czy taki odtwarzacz sieciowy z wbudowanym tunerem i synchronizacja z okulatrami jest mozliwy do zrobienia? pomyslcie jaka to zylsa zlota bybyla biorac pod uwage ilosc tv hd sprzedanych w ostatnich latach
 

pejotpe

New member
Bez reklam
zastanawiam sie czy taki odtwarzacz sieciowy z wbudowanym tunerem i synchronizacja z okulatrami jest mozliwy do zrobienia? pomyslcie jaka to zylsa zlota bybyla biorac pod uwage ilosc tv hd sprzedanych w ostatnich latach


Hmm. Raczej nie. W zasadzie nie. Prawie na pewno nie. Z jednego prostego powodu - większość tv okrzykniętych jako 100Hz przyjmuje sygnał 50H a dodatkowe ramki interpoluje (ale nie pozwala na przekazanie sygnału 100Hz). Widać to po przejściu na "game" mode, gdzie dodatkowe ramki nie są tworzone i tryb 100Hz jest wyłączany (oczywiście są tv, które były "real 100Hz", tyle, że wbrew pozorom nie było ich tak dużo i raczej były to topowe modele)... Poza tym wystarczyłoby się wpiąć w moduł synchronizacji i po krzyku.
Co do "żyły złota" - trudno będzie, bo wg mnie szału nie ma - należę, niestety, do osób upośledzonych, które po oglądaniu filmu w 3D mają ochotę puścić pawika (podobnie jak po projekcji z DLP). Moja żona ma podobne uczucia - brakuje nam możliwości zmiany głębi ostrości, która jest wymuszona przez twórców filmu (spróbujcie spojrzeć poza ostry obraz, wtedy robi się zabawnie)...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
pytałem - na dziś nie ma takiej technicznej możliwości. A z czasem nie będzie to opłacalne.
 
Do góry