Nvision 3d

dwrona

New member
WItam. Posiadam Samsunga UE46c7000 i okulary migawkowe Samusnga SSG-2200AR . Na oficjalnej stronie Samsunga znalazłem informację, że te okulary są takie same jak te zastosowane w zestawie NVIDII. Jednak gdzie indziej znalazłem, że te od NVIDII są stereoskopowe. Postanowiłem to sprawdzić. Mam wszystko zgodne z instrukcją. TV 200 HZ połączony przez HDMI 1.3b z kompem, system windows vista, sterowniki 3D, karta GEFORCE 250GTS . Po włączeniu trybu 3D w ustawieniach NVIDII obraz jest z poświatą zieloną i czerwoną, a więc wychodzi na to, że jest to obraz stereoskopowy -> okulary Samsunga nie działają. Okulary Samsunga działają inaczej -> po włączeniu tryby 3D w TV obraz się rozmywa i po założeniu okularów dopiero nabiera głębie. Chyba, że ja coś nie tak robię ? proszę o jakieś informacje jak ktoś posiada. Z góry dzięki:???:
 

pkomp

New member
byc może cos źle robisz...to stara technologia wprowadzona przez nvidie z dobre 10 lat temu....żadna to nowinka a jak działa sam widzisz
 

SuchyTM

New member
Mała podpowiedź.
To że telewizor/monitor wyświetla 200Hz (czy nawet 600 czy ile tam napiszą), niestety nie oznacza, że nadaje się on do 3D. Newralgicznym miejscem jest odbiór sygnału. A mianowicie często jest tak, żę odbiornik przyjmuje sygnał max 60Hz, a owe 200Hz (czy tam 100, czy 400 lub 600) uzyskuje podbijając nasz 60 za pomocą różnych algorytmów. Natomiast technologia nVidii wymaga, aby odbiornik przyjmował 120 Hz i w niezmienionej formie (chodzi o kolejność i częstość) je wyświetlał.
 
Do góry