3D bez okularów i to na 70" telewizorze - czy to przełom ?

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na wystawie w Ariake w Tokio zaprezentowano 70-calowy ekran, który pokazuje obrazy 3D bez konieczności stosowania specjalnych okularów.
NewSight_70inch_3D_display_2.jpg


Ogromny panel LCD to 160 cm szerokości i 95 cm wysokości. Opracowany przez NewSign Japonia Ltd., 70 "panel jest oparty na technologii blokady paralaksy - bariery, która pozwala widzowi zobaczyć obraz 3D" naturalnie "w sposób w jaki na co dzień oglądasz telewizję i zwykłą telewizję 2D . Technologia znana i stosowana jest np przez Sharpa w małych 3" urządzeniach:
YouTube - Sharp develops 3D touchscreen LCD : DigInfo -
Blokadą paralaksy jest faktycznie cienki filtr, który jest dołączony do przodu wyświetlacza.

70-calowy model na wystawie w Tokyo Big Sight wystawy (MV70-AD) oferuje kąt widzenia ponad 120 stopni, w pełnej rozdzielczości HD, a jego waga to 150 kg. Zalecana odległość oglądania jest 7m (5 ~ 15m). NewSight Japan Ltd. planuje rozpoczęcie produkcji handlowej dużych ekranów i wprowadzenie do sprzedaży już w czerwcu br.
NewSigh informuje że jej technologia oferuje osiem różnych widoków tego samego obiektu jednocześnie, co można zobaczyć na ekranie rzeczy szerokim kątem.
NewSight Media Player obsługuje szeroką gamę formatów wideo i obrazów. Najczęściej wykorzystywany format jest NewSight osiem płytkach. Standard 2D może również bez problemu być odtwarzany na wyświetlaczu NewSight i mogą być przeplatane treści 3D.

Najpopularniejszym sposobem produkcji 3D jest prawdopodobnie wykorzystanie technologii produkcji treści, takich jak 3dsmax, Maya, czy LightWave. Pozwalają one na przetwarzanie treści 3D z 2D do świata 3D.
cdrinfo
 

jtd

New member
Bez reklam
No prosze.. zaczyna sie wysyp ekranow 3D bez okularow.. skad takie przyspieszenie technologiczne w ostatnich tygodniach? czyzby technologie przekazywali kosmici?
 

RAISER

New member
Noo taki TV to ja rozumiem, szkoda że od razu nie będzie TV z bez-okularowym 3D skoro dzisiejsza technologia na to pozwala. Widocznie producenci chcą wycisnąć z ludzi ile tylko się da (kupno specjalnych i drogich okularów). Jedyne co trochę niepokoi w tym fajowym TV to dosyć słabe kąty widzenia.
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Czekaj, jak zacznie się marudzenie, że tylko 120*, że trzeba siedzieć na wprost aby efekt był najlepszy no i cena mogłaby wynosić ok 3.000 zł oczywiście. Efekt 3d najlepszy jest w kinie.
 

i-goł

New member
heheh no i te boleści głowy :) - no temat musi żyć, "byle by nie przekręcali nazwiska" ciekawe kiedy zgłosi udział w walce następna firma?
 

Bludisk

New member
Właśnie dlatego wciąż siedzimy w okularach, bo technologia auto-stereoskopowa jest jeszcze bardzo niedoskonała (kąty widzenia). Najlepiej widać obraz 3D kiedy siedzimy na wprost takiego telewizora. No i produkcja takich ekranów jest droższa niż tych stereoskopowych, które wymagają okularów. producenci w ten sposób przerzucają część kosztów (zakup okularów) na odbiorcę. Ale to 70" robi wrażenie.
 

pkomp

New member
boże kiki jak już dajesz tłumaczenie to chociaż popraw a nie śmieci z automatu tłumaczącego wklejasz - chyba że masz gdzieś ojczysty język....
 

Integro

Member
No i właśnie tutaj pojawia się moje pytanie. Skoro producenci powoli pokazują możliwości bezokularowego-3d to czy przeciętny Kowalski powinien zainwestować w 3D i okulary, czy poczekać na 3D beż okularów.

Piszę gdyż właśnie mam taki problem. Jestem na kupnie telewizora, i nie wiem co zrobić. Przymierzam się do SAMSUNG LE46C750 do którego jak wiadomo potrzebne są okulary. Ale jeśli poczekam rok czy dwa lata i mogę mieć to samo bez okularów (prawdopodobnie lepszej jakości/ lub gorszej) to chyba kupie sobie zwykły Full HD, przed dwa lata pomęczę się bez 3D a jak wejdzie 3D bez gogli to zainwestuje w nowy TV.

Teraz kwestia ceny. Taki TV bez okularów będzie pewnie cholernie drogi jak każda nowa technologia i trzeba będzie czekać, aż stanieje. Z drugiej strony czekając jak stanieje doczekam się nowej technologii i znów będę chciał czekać na to, aż ów nowa technologia będzie w bardziej przystępnej cenie i takim czekaniem doprowadzę do tego, że nic nigdy nie kupie.

Oglądałem 3D na dosłownie kilku TV i w kinie. W moim odczuciu ta technologia ma jeszcze spore braki bo zwłaszcza przy dynamicznych scenach obraz jest bardzo niewyraźny (być może mam jakiś problem z oczami:p).

Moje pytanie brzmi: Czy kupić teraz pierwszą (chyba pierwszą jeśli nie drugą) generację TV 3D Samsunga LE46C750 i cieszyć się nim, aż mu trybiki nie strzelą:p. Czy może jak już pisałem wcześniej zakupić tańszy LCD FHD i poczekać jak technologia 3D w okularach zostanie udoskonalona?

Ps. CYTAT Z PSX EXTREME: ,,Toshiba planuje obecnie wydanie pierwszego telewizora 3D pozbawionego konieczności nakładania na twarz gogli. Zaporowa okazuje się jednak cena, oscylująca w granicach 3000 dolarów za 20-calowy odbiornik"

Jak widać nie jeden producent zaczyna pokazywać 3D bez okularów.
 
Ostatnia edycja:

Integro

Member
miałem ostatnio okazje obejrzeć pokazówke takiego 3D bez okularów i o tyle o ile widoczna była różnica między pierwszym a innym planem tak w tym innym planie nie bardzo się to wszystko różniło, poza tym musiałem stać odpowiednio blisko i pod odpowiednim kontem, tak wiec puki co to 3D ma przed sobą jeszcze długą droge
 

hursamir

New member
A ja mam Samsunga C680 i jestem zadowolony z jakosci 3D jaki prezentuje ten model. Czy warto czekac 2 lata a moze 5? Nie bylbym taki pewny. Coraz wiecej TV prog. masz w 3D a jak ugruntuje sie (czytac spadnie cena) bez okularowa tech. 3D to bedzie i tak czas na zmiane TV IHMO :)
 
Do góry