10 powodów dla których nie warto kupować telewizorów 3D do domu .

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przewidywania specjalistów mówią że telewizja 3D może stać się przyszłością technologii lub pójdzie w odstawkę pozostając produktem niszowym przeznaczony dla filmów science-fiction, gry wideo, lub specjalnych wydarzeń sportowych.
Prezentacja filmu "Avatar" wzbudziła apetyty na domowe kino 3D. "Alicja w krainie czarów" prezentowana również w kinach jest kontynuacją podtrzymania trendu.
Wsparcie zapowiadają platformy cyfrowe zapowiadając transmisję 3D z :
- Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej -
Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej FIFA we współpracy z Sony zorganizuje transmisje 3D z rozgrywek podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej
FIFA-Press-Conference-1.jpg


- Turniej French Open - Panasonic
Centrum prasowe
587.jpg


- CANAL+ przeprowadzi 15 maja br. pierwszą w Polsce transmisję z meczu piłki nożnej w technologii stereoskopowej i standardzie HD.

- Również w kwietniu swoją akcję promocji telewizji 3D rozpoczyna LG - ma ona potrwać trzy miesiące i wsparta być wielomilionowymi nakładami.

- Al Jazeera będzie nadawać sport w 3D

- 3D HDTV testowana przez BBC
3D HDTV testowana przez BBC - Wikinews, wolne źródło informacji

- akcja Samsunga 3D
http://www.hdtv.com.pl/forum/relacj...ta-samsunga-na-2010-konferencja-warszawa.html

DisplaySearch szacuje, że w tym roku do sklepów trafi ponad milion telewizorów wykorzystujących technologię 3D. Przez następne 8 lat ich liczba zwiększy się do 64 mln. DisplaySearch prognozuje również, że do 2018 na rynku znajdować się będzie nawet do 10 mln monitorów 3D.

Oto 10 powodów dlaczego telewizja 3 D może się nie rozwinąć ? :

1.Okulary - wiele osób męczy się siedząc kilka godzin w okularach przed telewizorem.
2.Zdrowie - osoby które już podczas seansu miały mdłości z uwagi na oszukiwanie błędnika
z trudnością akceptują nową formę telewizji czy kina.Prezentacje 3 D mogą powodować bóle
głowy, dezorientacje, nudności lub problemy z oczami .
Nikt też nie wie jeszcze, ponieważ nie ma
żadnych poważnych badań, czy ewentualne długoterminowe oglądanie 3 D w okularach może
spowodować problemy zdrowotne.
3.Koszty - dla rodziny wieloosobowej sam koszt okularów to dobrych kilka tysięcy złotych.
Specjalny telewizor kosztowny, specjalny BD 3 D, specjalny tuner telewizyjny , specjalne(drogie)
programy via satelita w 3D.
4.Filmy 3D - bardzo mała dostępność filmów w 3D szczególnie w języku polskim.
Na dziś brak takich filmów na BD.
5.Gry w 3D - jak na lekarstwo.
6.Programy satelitarne z językiem polskimi 3D - kiedyś ...............
7.Kompatybilność - aby oglądać programy 3D należy uaktualnić wymianę telewizora i nawet kabli.
8.Brak możliwości nagrywania materiałów w 3D z obecnych urządzeń nagrywających.
9.Brak możliwości magazynowania materiałów 3D.
10. Czas - wprowadzenie HDTV we właściwej proporcji zajęło rynkowi 20 lat.
 

michalmichalmic

New member
Jest tak malo informacji o 3d ze sporo moze tych watpliwosci sie nie potwierdzic a oto jeden przyklad;

W programie gadget na tvn turbo pokazali samsunga 3d z BD3d i z filmem monsters vs aliens 3d i prowadzacy powiedzial: ZROBILISMY MALY EKSPERYMENT, ZALACZYLISMY TEN FILM 3D NA ZWYKLYM(NIE 3D) ODTWARZACZU BLUERAY I FILM ZOSTAL ODTWORZONY I TO W 3D BEZ ZADNEJ ROZNICY ALE BD 3D BEDA POTRZEBNE POZNIEJ JAK POJAWIA SIE FILMY 3D KTORE BEDA TEGO WYMAGAC. Wiec jak widac ekperymentowac trzeba np. konvertujac film 3d do mkv kontenera i probowac przez usb odtworzyc itp. eksperymenty. 3d to nowosc i po pewnym czasie bedzie dopiero wiadomo co i jak mozna.

na vodonet.pl jest program gadget albo powtorka w tvn turbo jak ktos nie wierzy.
 

RAISER

New member
A ja stawiam że już za 3 lata większość z nas będzie oglądać filmy i grać na telewizorach 3D.
Nie mam co do tego żadnych wątpliwości :grin:
 

arturos1970

New member
Bez reklam
jak dla mnie malo przekonywujace,a itak chce w tym roku wymienic tv wiec napewno bedzie to 2d oraz 3d,tymbardziej,ze cena plazmy 3d samsunga wyglada objecujaco:grin:
 

acton777

New member
Bez reklam
Mnie to nie bawi i nie chcę oglądać telewizji w okularach, bo co będzie później???

Przypomina mi się film "Człowieka demolka"- wolę się bzykać normalnie...:-D
 
Ostatnia edycja:

RAISER

New member
@acton777 Teraz nie chcesz ale jestem przekonany że gdy zobaczysz kiedyś na własne oczy film w 3D na DOBRYM telewizorze 3D to od razu zmienisz zdanie i polecisz do sklepu po własny egzemplarz :)
 

mataman

New member
Bez reklam
A ja stawiam że już za 3 lata większość z nas będzie oglądać filmy i grać na telewizorach 3D.
Nie mam co do tego żadnych wątpliwości :grin:

bezedura. Nie widze tego kompletnie. Po 2 latach uzytkowania tv mam teraz wywalic 7 lub więcej tysi na tv 3D? Zeby obejzeć dwa filmy? 3D tylko w kinie a nie na 40" tv w domu
 

KeyJey

New member
3D to tylko marketingowe czary mary :)

O ile nagrywanie materialu 3D musi odbywac sie na specjalnych kamerach "dwu obiektywowych" to odtwarzanie nie.
Roznica w odtwarzaniu materialow 3D na sprzecie 2D vs 3D polega na zmniejszonym marginesie osi zestawienia dwoch obrazow 2D w jeden 3D (osobno nagranych dla kazdego oka). W praktyce rozni sie to tym, ze w urzadzeniach 2D nalezy ogladac ekran w nieduzej odleglosci od osi przesuniecia obu obrazow a okulary (niebiesko-czerwone) skladaja to w calosc. IMAX wyswietla kazdy kolor z osobnego projektora tak aby zmaksymalizowac pole, w ktorym okulary (nadal tylko z dwoma szklami) prawidlowo skladaja obraz.

W domowych warunkach potrzeba tak wyrafinowanego sprzetu jest w zaden sposob nie poparta a do poki material wymaga zalozenia okularow to nie ma znaczenia na czym go wyswietlamy. Oczywiscie telewizory/projektory 3D maja wsparcie i lepiej radza sobie z poszerzeniem zakresu "ogladalnosci" dla okularow ale przy domowym uzytkowaniu jest to w ogole nie potrzebne.

Mam film w 3D (Wyprawa na ksiezyc - czyli muchy w kosmosie) i ogladalem je na zwyklym TV - efekt taki sam jak w kinie - jedyna roznice jaka zauwazylem to oczywiscie (niestety) bledsze kolory (ale to sie dalo podciagnac ustawieniami TV) oraz to, ze jakosc okularow miala wplyw na jakosc ogladanego materialu. Papierowe okulary wziete z kina "dzialaly" duzo gozej od tych plastikowych (rowniez z kina).

IMHO 3D w domu to sciema i wydawanie kasy na prozno tylko dla zaspokojenia swojego ego. Cala ta nagonka na 3D ma na celu zwrot kosztow tworzenia takiego filmu.
Dzisiaj bylem na "Jak wytresowac smoka 3D" i byl puszczony na normalnym projektorze (wiem to bo kino, w ktorym bylem na filmie znam od zaplecza technicznego). Tak wiec zwykly sprzet 2D wystarczy aby obejzec film zrobiony w 3D. Warto zainwestowac w porzadne okulary ale poki co TV/projektor 3D to poprostu marketing :)
 
Ostatnia edycja:

Alen69

New member
Zamierzam w niedługim czasie kupić Tv 3D i na 100% to nie jest technologia anaglifowa, którą można oglądać na zwykłych TV 2D. Zaś technologia stereoskopowa technologia 3D, to inna bajka inne kolory inna głębia. Ja w ten marketing na pewno wejdę ;-)
 

michalmichalmic

New member
Po prezentacji 3d na samsungu 46C7000 w MM potwierdzam ze warto kupic tv 3d. Wychodzi wszystko z ekranu jak trzeba a i z usb jak sciagnie sie jakies nawet krotkie filmy 3d hd z neta to efekt taki jak z BD. Najpierw ogladalem fragmenty monsters vs aliens a pozniej inne np. shrek i efekty 3d godne szacunku. Sztuczne ognie wylatywaly prosto na mnie i wkolo mnie wiec nie naleze do tego 5 pocentowego grona ludzi ktorzy nie sa wstanie zobaczyc efektu 3d tzw. 3d stereo blindness. Zakupie wkrotce sama 3d choc jeszcze rozwazam ktorego i wielkosc.

To co dzis sie dowiedzialem co bardzo wazne dla mnie to ze mozna ogladac filmy 3d przez usb w Samsungu.
 

pkomp

New member
Keyjay to nie to 3D o którym piszesz......to obecnie zachwalanie to okularki stereoskopowe od nvidii - technologia sprzed 10 lat ale znacznie lepsza niż anaglify czy polaryzacyjne
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
3D na pewno jest fajne Blu ray Jest Super niestety u nas w Polsce będzie o kilka lat za puźno kto kupuje płytki blu? za 110 zeta ?Płytki 3D u nas 300 ,400?????
 

buqers

New member
Ale wy się czepiacie. Trzeba się cieszyć, że technika idzie do przodu, a nie non stop marudzić jak typowi Polacy ;( Byłem ostatnio w saturnie i akurat był tv 3d z okularami. Leciał film "potwory vs. obcy" na którym byłem w kinie i wygląda to całkiem fajnie. Mówicie, że filmy drogie hmm. może nie od razu ale wypożyczalnie też pójdą do przodu na pewno i będą miały w swojej ofercie filmy 3d. Poza tym cyfra już uruchomiła kanał testowy 3d. Trzeba się cieszyć, że coś się dzieję, a nie marudzić. W minusach piszecie, że oglądanie w 3d jest uczążliwe ... a czy ktoś wam każe siedzieć non stop i aglądać 3d? Przecież normalne kanały też można oglądać na tych tv. A od czasu do czasu fajnie jest sobie tak obejżeć fajny film ;) Telewizory drogie ale ceny szybko spadną, bo konkurencja jest ogromna.

btw. Oglądał ktoś dziś transmisję meczu na c+ ?
 
Do góry