3D zamroziło mój zakup tv!!!!

piotr10

New member
Bez reklam
Witam :)

Planowałem zakup jakiegoś wypasionego tv ok 60" , ale..... niestety tego nie zrobię.
Uważam, że 3D w tv to coś niesamowitego, ale nie w okularach:) które są na pewno mało wygodne ( chociażby z tego powodu, że przyciemniają obraz )
Pomyślę sobie, że teraz miałbym wywalić na TV 3d z okularkami jakieś 12- 14 klocków i za 2-3 lata go wymieniać na coś jeszcze lepszego 3d i pewnie 4k2k bez konieczności zakładania okularów i zapłacić następne 15 :) mnie przeraża!!!

Podjąłem decyzje albo wymiany lampy w moim tylnoprojektowcu, albo zakup najtańszej plazmy 50".
Szkoda, ale.... niestety postęp jest dla mnie przybijający !!!!
Według mnie producenci wciskają na rynek niedopracowane technologie w kosmicznych cenach!!!
Pewnie za 5 lat przy scenach rozwałki z telewizora będzie śmierdziało prochem i trupem:)
 

kapsell

New member
Bez reklam
Nie rozumiem czemi 3d "przeszkodzilo" ci kupic dobry tv?
Nie daj sie oglupiajacemu "marketingowi" dzis jest wiele bdb tv ktore wytrzymaja nie krotko dzieki swoje wysokiej jakosci.

3d w okularach jest dla naiwniakow - szczegolnie ze jest technologia 3d bez nich!
Ale po co inwestowac w nowe,lepsze technologie skoro mozna do tv wgrac nowy soft, zalaczyc koszmarne okulary a lud przy pomocy "marketingu" z rozdziawionymi gebami wylozy gruba kase.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na 3 D trochę za wcześnie.
Kto widział i dobrze popatrzył na nowe modele - ten ma jasny obraz jakości.
JVC w Japonii prezentuje nowe modele bez okularów.
Tak czy tak jeszcze kilka lat minie.
Więc zakup na dziś dobrego telewizora który posłuży na lata - uzasadniony.
 

piotr10

New member
Bez reklam
Może i racja.....
Czytałem o telewizorach hdi laserowych i bardzo mnie zainteresowały swoją przekątną 100".
Jak myślicie, będą sprzedawane w Polsce?
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Moim skromnym zdaniem na 3D to jeszcze się nie ma co napalać,telewizor to jedno ale nośnik i okulary to dodatkowe koszta i to wcale nie małe.
Będąc w kinie na pokazach 3D i mając w pamięci obraz jaki widziałem,szare kolory i brak szczegółów ale za to wyraźny obraz trójwymiarowy to zdecydowanie wybieram obraz na mojej daleko wschodniej plazmie i blu-ray
Dziś wybrał bym również taki telewizor lecz z większą przekątną ekranu i myślę że to bardziej rozsądny wybór niż jakiś wydumany przez marketing 3D.
 

piotr10

New member
Bez reklam
Tak, nośniki drogie.
Jednak mogę się założyć, że 3d wejdzie prędzej niż sobie to wyobrażamy:)
Tutaj ważną rolę będzie miała konwersja z 2d na 3d i gry na konsole.
 

razielOne

New member
Poprosiłem wczoraj gościa w eurortvagd o prezentację, byłem po seansie bajki jak wytresować smoka i powiem że materiał przygotowany do prezentacji naprawdę daje radę (zresztą oprócz aliens vs. monsters była baja z kina), jedyne co zauważyłem to bardziej rzucające się w oczy "warstwy", ale ogólnie spoko. Minusy - zmiana 2d na 3d w czasie rzeczywistym jest kiepska (widać różnice, ale słabo to się prezentuje). No i nie wiem czy to wina otoczenia (dużo tv wkoło, oświetlenie, patrzyłem pod dużym kątem - tv "leżał" na glebie) ale zauważyłem pewne migotanie po założeniu okularów, a powinny dawać po 60 klatek na każde oko. tv był w trybie 1080i i 60 klatek na sek. czyli chyba coś nie tak, no ale jak daję się "wykwalifikowanego" sprzedawcę od samsunga (specjalnie go ściągnęli do prezentacji), który wali mi banialuki (udawałem "ciemnego") o super promocji, czyli przecenie z 7,499 na 5,990zł, technologii LED, która przecież jest tylko krawędziowa (nie wspomniał o tym), i super głębi itd. to myślałem że mu zaraz pośle "wiązkę". No i cena okularów - coś około ~550 zł z akumulatorkiem, bo z bateryjkami po ~350 (a trzeba zaznaczyć że w zestawie z tv nie ma ŻADNYCH okularów) czyli doliczyć trzeba jeszcze przynajmnie 2 pary. Spawdzałem na 40' serii 7000.
 

dyzio55

New member
moim skromnym zdaniem jeżeli cię stać na TV 3D to kupuj, fakt jest to nowa technologia i pewnie za kilka lat można będzie kupić TV bez okularów . Ale tak nigdy nic nie kupisz. Za kilka lat wejdą OLEDY potem jeszcze coś nowszego itd... Za każdym razem będzie coś nowszego i myślenie że za 2-3 late będzie taniej i lepiej nie ma sensu , bo zawsze będzie coś nowszego z lepszymi parametrami
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Panowie a czy do 3D oprocz TV 3d i blu ray ktory taki sygnal wysyla (rozumiem ze moj panasonic bd80 sie nie nadaje?) wystarczy HDMI 1,3 czy nastepna wersja i czy ampli denon 1910 bedzie mogl przesylac sygnal 3d?
 

arturos1970

New member
Bez reklam
witam,niektorzy tu pisza,ze bedzie 3d bez okularow,jestem ciekaw jak to sobie wyobrazacie?3d bez okularow?czy to jest mozliwe?ogladajac w okularach widac jak przedmioty i postaci wychodza poza ekran nawet w bok,a bez nich to raczej fizycznie niemozliwe,no chyba,ze ktos wymysli ekran z gumy i bedzie sie rozciagal,hehe
 

pkomp

New member
Kolego jaka nowa technologia?przecież to było na rynku 10 lat temu !!!!!! Problemem było tylko posiadanie monitora zdolnego wyświetlać obraz z odświeżaniem 100Hz no i nie bardzo było co oglądać - za to można było pograć w kilka paskudnych gier.....To żadna nowość - to odgrzany kotlet nVidii zaimplementowany teraz w telewizji - obecne techniki 3D to wszystko starocia - póki stosowane do tego będą okulary to nawet nie ma sobie czym zawracać głowy.Tym bardziej że bardzo dużo sobie życzą za takie dziadostwo - a w większości tv z technologią 100Hz wystarczy aktualizacja oprogramowania - zastanawia mnie jeszcze jakie zmiany zaszły w samym HDMI w wersji 1.4 bo jak się okaże że też tylko firmware załatwi sprawę to mówiąc brzydko nieźle próbują wydymać naiwnych
 

piotr10

New member
Bez reklam
w fotografii też 3d się rozwija!!!!

Fuji wypuściło właśnie drukarkę termosublimacyjną, która pięknie drukuje zdjęcia 3d!!!!

To będzie prawdziwa rewolucja i nie uciekniemy od tego - dodam, że żadnych okularów do oglądania tych wydruków nie potrzeba!!!!!
Także myślę, że tv też wypuszczą niedługo ( czyt. jak się sprzeda jakaś określona ilość 3d okularnickich tv ) 3d bez okularów!!!!
 

piotr10

New member
Bez reklam
normalnie tak jak widzisz:) albo jeszcze lepiej :)

Wyobraź sobie, że najlepsze efekty jeśli chodzi o 3d w fotografii daje fotografowanie aparatem/ aparatami z obiektywami w odległości ok 1 metra od siebie ( człowiek ma ok 10 cm rozstaw oczu )
 
Do góry