Nowe TV 3d Sony w Arkadii

Redundantor

New member
Witam,

w tym punkcie Sony koło kina w Arkadii w Wawie wystawili jakieś cudeńko (TV Sony). Leżą 3 pary okularów do tego. Okulary się włącza przyciskiem na nich i mają własne zasilanie.

Jako demo lecą filmy, gry (chyba z PS3), sa i statyczne i bardzo szybkie obrazy itp. Widział to już ktoś? TV mają być w sprzedaży w maju. Całość wygląda bardzo dobrze.

Wie ktoś, czy taki TV będzie wymagał specjalnych dedykowanych filmów, czy np film 3d puszczony przez kablówkę zadziała? Podobno do PS3 ma być jakiś specjalny update.
 

flipflap

New member
W innym poście o TV 3D opisana jest technologia użyta w tym Sony.
Nie jest to najlepsze rozwiązanie. Bardzo męczy wzrok i obraz ma gorszą głębię od pasywnej stereoskopii.
 

mikulas

New member
flipflap możesz przytoczyć, bo nie mogę znaleźć...technologia sony, to właściwie to samo, co zrobiła nvidia do swoich kart graficznych, technologia lepsza w szczególności przy małych przekątnych. Co niektórzy mogą odczuwać dyskomfort, więc lepiej przed zakupem przetestować. Ja osobiście nie jestem "3D ready" i mnie taki obraz męczy, z okularów spolaryzowanych w IMAX-ie też nie wysiedzę dłużej niż 40minut:popcorn:
 

flipflap

New member
flipflap możesz przytoczyć, bo nie mogę znaleźć...technologia sony, to właściwie to samo, co zrobiła nvidia do swoich kart graficznych, technologia lepsza w szczególności przy małych przekątnych. Co niektórzy mogą odczuwać dyskomfort, więc lepiej przed zakupem przetestować. Ja osobiście nie jestem "3D ready" i mnie taki obraz męczy, z okularów spolaryzowanych w IMAX-ie też nie wysiedzę dłużej niż 40minut:popcorn:

http://www.hdtv.com.pl/forum/3d-tv/47811-jaki-lcd-do-gier-i-filmow-w-3d.html

Dyskomfort to lekko powiedziane:)
 

freshq

New member
Ja widziałem te telewizory. Dla mnie wyglądają ok, obraz bardzo ładny. Samo 3d i efekty bardzo dużo zależą od materiału jaki jest pokazywany. Widać efekty. Menu fajnie zrobili.
 

klemens007

New member
Telewizor telewizorem ale jeszcze trzeba mieć odpowiednio nagrany film i okulary . W euro agd jest film BD POTWORY KONTRA OBCY + dwie pary okularów za prawie 1000pln.
 

lessig

New member
Witam. TV wystawiony w Arkadii to prototyp (przynajmniej taką informację przekazują pracownicy), więc trudno powiedzieć czy efekt będzie identyczny. Po paru artykułach na temat początków tej technologii w domowym zaciszu byłem raczej sceptyczny. Po obejrzeniu "prototypu" w realu powiem, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony cena poszczególnych modelii LX wg zapowiedzi powinna wahać się w zależności od rozmiaru od 8-15 tysi (w wersji LX ma być załączona darmowa para okularów). Byłem również w Euro RTV AGD gdzie można przetestować 40 calowy model z serii 7000 (tym razem produkt finalny) efekt - obraz dużo bardziej płaski i nijaki. Zastanawiam się czy to efekt wielkości ekranu (prototyp sony to zdajsie 50 cali), jakość prezentowanych materiałów, czy różnica w zastosowanej technologii. Bardzo proszę aby wypowiedzieli się fachowcy.
 
Ostatnia edycja:

Artur4

New member
Test TV LCD Samsung w wersj 3D model UE40C7000.

Test TV LCD Samsung w wersj 3D - model UE40C7000 - na stronie pcworld..pl

Moim zdaniem:
Tv jeszcze nie widzialem, pewnie poogladam i potestuje w najblizszych dniach.

W kazdym razie zapowiada sie ciekawie, szczegolnie konwertowanie 2d do 3d. Dotychczas sadzilem, ze to bedzie bardziej gadzet, marketingowy belkot, lep na klienta ze sklepow dla idiotow (zreszta tak o tym pisalo wiele pism i serwisow branzowych)... a tu testujacy twierdza, ze dziala to nadwyraz dobrze i niewiele rozni sie od materialow specjalnie przygotowanych dla 3d. Jesli rzeczywiscie doswiadcze takich wrazen o jakich pisze testujacy, wtedy czeka mnie obejrzenie wielu filmow po raz kolejny. Klopot w tym, ze ekran 40 cali to mały bździel, przydałby się minimum 60, ale taki w wersji Samsunga raczej bedzie dostepny w technologii plazmowej, LCd to max 55, ponoc ma kosztowac 12 500 a do sklepow trafi mniej wiecej w czerwcu. Martwi mnie jeszcze jedno... matryca, jestem zwolennikiem matowych, te blyszczace sa tragiczne, praktycznie nie da sie na nich ogladac w miejscu niezaciemnionym.

Wspolczuje tym, ktorzy kupili za duza kase duze telewizory miesiac, pol czy rok temu. Ciekawe co producenci wymysla nowego aby znowu rzesze konsumentow zachecic/zmusic do zakupu nowych odbiornikow? Ja obstawiam 3D bez koniecznosci uzywania okularow.

Tak czy siak, mysle, ze warto poczkac z zakupem kilka m-cy, tak aby miec poglad na oferete tv 3d wszystkich znaczacych prodcentow. Kupowanie super nowosci to zawsze zbedene topienie kasy.
 

lessig

New member
Nie mogę na razie wklejać linków - nie mam 5-ciu wypowiedzi ;) więc wpiszcie w wyszukiwarce you tube

TrueTheater 3D: Converting 2D to 3D - CyberLink PowerDVD 10

3D zbliża się wielkimi krokami ;)
 

lessig

New member
Test TV LCD Samsung w wersj 3D - model UE40C7000 - na stronie pcworld..pl

Klopot w tym, ze ekran 40 cali to mały bździel, przydałby się minimum 60, ale taki w wersji Samsunga raczej bedzie dostepny w technologii plazmowej, LCd to max 55, ponoc ma kosztowac 12 500 a do sklepow trafi mniej wiecej w czerwcu.


Będzie model 60 calowy -
KDL-60LX900

jest już na polskiej stronie SONY
 

sebul

New member
Nie prawda. Zeby ogladac w 3D styknie odtwarzacz BD samsunga za 2k. On sa w locie przetawrza obraz 2d do 3d ;] Do uzyskania efektu potrzeba jeszcze okularkow , cenmu od 500 do 700 zl . A tv najntaszy 3d chyba 42 cale to 7-8 tys.
 

Grzes2

New member
I świetnie - wszyscy się zachwycają jakąś "migoczącą" technologią 3D, a o poprawie jakości obrazu poprzez wdrożenie do masowej produkcji OLED lub technologii laserowej można zapomnieć... :-?
 

lessig

New member
hmm Sebul, przejdź się do euro rtv agd i zobacz demo na Samsungu UE40C7000 3D a potem w Arkadii obejrzyj obraz z prototypu KDL-52LX900 różnica jest kolosalna, a efekty 3 D na 40 calowym Samsungu mizerne. Osobiście uważam, że 42 cale nie wystarczą na uzyskanie zadawalających dla oka efektów. Szczerze mówiąc przyjmując za optymalny stosunek ceny do jakości sugerowałbym min 50 cali w cenie ok 10-12k (oczywiście przez pierwsze 6-12 mcy).
 
Ostatnia edycja:

Hartson

New member
Bez reklam
Efekt 3D jak dla mnie to dopiero można zobaczyć na telewizorach od 52" czy 55". Inaczej to tak jakby patrzeć na pocztówkę trojwymiarową.
Z resztą, dopracowane telewizory 3D to będziemy mieć w przyszłym roku. W tegoroczbnych modelach można się spodziewać z dużym prawdopodobieństwem "chorób wieku dziecęcego".
 
Do góry