oszukać przeznaczenie 4 (3d) na samsungu 46b750

GracX

New member
Bez reklam
Witam. a więc tak jak w temacie ostatniej nocy oglądałem ten film na moim samsungu i delikatnie mówiąc to porażka.. pomijając fakt iż sam film nie dorasta (moim zdaniem) do pięt poprzednim częścią to efekt 3d praktycznie był nie zauważalny może ze 2 momenty były W MIARĘ ok.. teraz pytanie dlaczego?czy film jest po prostu kiepsko zrobiony? czy może na LCD nie można uzyskać dobrego efektu? zaczynam się interesować tą technologią dlatego mnie to ciekawi z góry dzięki za odpowiedzi.

pozdrawiam.
 

flipflap

New member
Witam. a więc tak jak w temacie ostatniej nocy oglądałem ten film na moim samsungu i delikatnie mówiąc to porażka.. pomijając fakt iż sam film nie dorasta (moim zdaniem) do pięt poprzednim częścią to efekt 3d praktycznie był nie zauważalny może ze 2 momenty były W MIARĘ ok.. teraz pytanie dlaczego?czy film jest po prostu kiepsko zrobiony? czy może na LCD nie można uzyskać dobrego efektu? zaczynam się interesować tą technologią dlatego mnie to ciekawi z góry dzięki za odpowiedzi.

pozdrawiam.

w jaki sposób ma być rozwiązane obrazu 3D na zwykłym LCD-eku ?
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Abo oglądać film 3D musisz mieć Bluraya z wyjściem HDMI 1.4, płyte nagrana w tym standardzie i odpowiedni telewizor z przystawka i okularami (Pojawią się na naszym rynku w ciągu kilku tygodni). Zatem to co oglądałeś nie było 3D.
 

fejk

New member
Panowie nie wyśmiewajcie użytkownika GracX. Oglądał on zapewne w '3D' ale wiecie jakim, na okularach z kolorowymi filtrami czerwono niebieskimi. Sam widziałem tą edycje filmu na allegro za 149zł. W zestawie był film na blu-ray i 4 pary okularów. Niestety takie 3D ma mało wspólnego z tym IMAXowym :)
 

axel-san

New member
W brew pozorm to kazde 3d ma z soba sporo wspolnego, tworzy je mozg ;p w IMAXIE roznica polega na tym ,ze szkielka okolarow przpuszczaja roznie spolaryzowane swiatlo. Trzeba poprostu dostarczyc do kazdego oka inny obraz tyle. Zastanawia mnie dlaczego dopiero nowe tv moga sobie radzic z 3d ? Nie wystarczy urzadzenie ktore wypusci obraz 50/60 klaktowy i tv conajmniej 100/120 hz ? Plus oczysiwiec ustrojsto do synchronizacji i okulary.
 
Do góry