Prośba o pomoc - TV 75 cali, 3D, poszukiwany.

zydok0kr

Member
Witam Szanownych Kolegów.

Po bardzo długiej nieobecności na forum, pojawiam się znów z prośbą o pomoc:blagam:.

Szanowni Koledzy poszukuję TV o przekątnej 75 cali z wyświetlaniem obrazu 3D.
Jako że posiadam sporą ilość filmów w 3D, niestety tv musi być odpowiedni do tego formatu.
Na zakup nowego takiego TV mogę przeznaczyć około +/- 10K -12K (plus oczywiście kalibracja) (nie ukrywam iż jak by się dało to dobrze by było - dobry tv za nie duże pieniądze;-))

Czy jesteście w stanie coś mi polecić?
Dobrze by było aby TV posiadał aktywne 3D.

Z góry dziękuję za Waszą pomoc oraz propozycje.
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Witam Szanownych Kolegów.

Po bardzo długiej nieobecności na forum, pojawiam się znów z prośbą o pomoc:blagam:.

Szanowni Koledzy poszukuję TV o przekątnej 75 cali z wyświetlaniem obrazu 3D.
Jako że posiadam sporą ilość filmów w 3D, niestety tv musi być odpowiedni do tego formatu.
Na zakup nowego takiego TV mogę przeznaczyć około +/- 10K -12K (plus oczywiście kalibracja) (nie ukrywam iż jak by się dało to dobrze by było - dobry tv za nie duże pieniądze;-))

Czy jesteście w stanie coś mi polecić?
Dobrze by było aby TV posiadał aktywne 3D.

Z góry dziękuję za Waszą pomoc oraz propozycje.

W tych kryteriach nie wiem czy będzie coś lepszego niż Panasonic TX-75EX780E.
 

Duch87

New member
Bez reklam
PHILIPS 75PUS7101 - widziałem go na targach ;). Zrobił na mnie wielkie wrażenie. Sprawdź go koniecznie.
 

zydok0kr

Member
Te tv są jednak już na tyle stare, że niedostępne, a zakładając, że efekt 3d w nich by był lepszy od tego Panasonica (bo nie wiem), to czy w innych kwestiach nie byłby gorszy.

Myślę że jednak chyba Panasonic będzie najlepszym wyborem.
Patrzyłem jeszcze na all...... i tam znalazłem SAMSUNG 75'' UE75H6400 SMART TV.
Ale to już inna bajka.
Ogromna szkoda iż producenci odeszli od technologi 3d.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Moi rodzice mają 65JS9000 i zarówno w 4k jak i 3D jest świetnie.
W momencie gdy ojciec kupował ten tv, jako kryterium ustalił sobie najlepszy efekt i jakość obrazu 3D. Oglądaliśmy kilka tv z podobnego pułapu cenowego i żaden pod względem 3D nie równał się z Samsungiem. LG i inne pasywne 3D robią wrażenie lepszego wystawania treści z ekranu, ale sama jakość materiału jest kiepska, poza tym pasywne nie ma 1080p:)

Mam u siebie w sypialni 48H6400 ale efekt 3D o wiele słabszy od JS9000 i H6400 to jest tv 1080p.
Przy Samsungach z serii JS8500/9000 trzeba dokładnie sprawdzić matrycę aby nie wziąć modelu z cloudingiem.
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Moi rodzice mają 65JS9000 i zarówno w 4k jak i 3D jest świetnie.
W momencie gdy ojciec kupował ten tv, jako kryterium ustalił sobie najlepszy efekt i jakość obrazu 3D. Oglądaliśmy kilka tv z podobnego pułapu cenowego i żaden pod względem 3D nie równał się z Samsungiem. LG i inne pasywne 3D robią wrażenie lepszego wystawania treści z ekranu, ale sama jakość materiału jest kiepska, poza tym pasywne nie ma 1080p:)

Mam u siebie w sypialni 48H6400 ale efekt 3D o wiele słabszy od JS9000 i H6400 to jest tv 1080p.
Przy Samsungach z serii JS8500/9000 trzeba dokładnie sprawdzić matrycę aby nie wziąć modelu z cloudingiem.

Panasonic ma aktywne 3d (ciekawe jak wypada w porównaniu do tego JS9000). H6400 to nie ta klasa, a JS8500/9000 jak pisałem, ze względu na "starość" już nie do dostania. Tym bardziej, że rozmawiamy o 75 calach.
 

RAF1977

Banned
Moi rodzice mają 65JS9000 i zarówno w 4k jak i 3D jest świetnie.
W momencie gdy ojciec kupował ten tv, jako kryterium ustalił sobie najlepszy efekt i jakość obrazu 3D. Oglądaliśmy kilka tv z podobnego pułapu cenowego i żaden pod względem 3D nie równał się z Samsungiem. LG i inne pasywne 3D robią wrażenie lepszego wystawania treści z ekranu, ale sama jakość materiału jest kiepska, poza tym pasywne nie ma 1080p:)

Mam u siebie w sypialni 48H6400 ale efekt 3D o wiele słabszy od JS9000 i H6400 to jest tv 1080p.
Przy Samsungach z serii JS8500/9000 trzeba dokładnie sprawdzić matrycę aby nie wziąć modelu z cloudingiem.
Pasywne ma 1080p, jak kupisz tv 4k z pasywnym 3d.

Lg 4k oled z 2016 to były najlepsze tv do 3d.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Raf
Racja, nie wiedziałem, że w modelach LG z 4k jest fullHD.
Teraz kolega ma więcej modeli do wyboru. Ja osobiście zrezygnowałem z 3D na rzecz 4K, a byłem wielkim fanem 3D. Po kilku seansach 4k mogę się zgodzić ze słowami bodajże Kikiego, że 4k to 3d bez okularów. Kanapa blisko tv!
 

Duch87

New member
Bez reklam
Faktycznie, nie ma 3D. Myślałem, że już dawno ta technologia przeszła do lamusa. Philips 8303 - za chwilę będzie miał premierę.
 

zydok0kr

Member
Faktycznie, nie ma 3D. Myślałem, że już dawno ta technologia przeszła do lamusa. Philips 8303 - za wilę będzie miał premierę.

No faktycznie 3D to już staroć i przeżytek..........
Echhh szkoda się rozpisywać.
A Philips 8303 nie podoba mi się.
I proszę nie doczytywać się w moich wypowiedziach jakichkolwiek złośliwości lub agresji.
Jestem bardzo daleki od takowych.
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
3D nie jest przeżytkiem o czym świadczy wypuszczanie filmów nadal na BD oraz Imaxy mają się dobrze. Poza tym Samsung wdraża właśnie do kin nowe ekrany 3D o czym pisał ostatnio tutaj Kiki.
 

zydok0kr

Member
3D nie jest przeżytkiem o czym świadczy wypuszczanie filmów nadal na BD oraz Imaxy mają się dobrze. Poza tym Samsung wdraża właśnie do kin nowe ekrany 3D o czym pisał ostatnio tutaj Kiki.

Kurcze tylko na rynku widać coraz mniej TV z tym systemem.
Hmm ........ a może poczekać jeszcze z miesiąc lub dwa z zakupami ??
Może coś w tym czasie, pojawi się nowego z 3D z telewizorów.
 
Do góry