Samsung ue46 f7000 Jak wyłączyć audiodeskrypcję

cezary1020

New member
Witam serdecznie.Czy ktoś wie w jaki sposób całkowicie wyłączyć audiodeskrypcję (lektora dla niewidomych) w telewizorach Samsung smart tv? W menu "Nadawanie- opcje dźwięku" mam ustawiony język podstawowy Polski,ale na każdym kanale który oferuje lektora jest on automatycznie uruchamiany i trzeba go wyłączać za każdym razem co jest straszne irytujące.
 

cacumen

Member
Bez reklam
Prosta sprawa :na pilocie w dolnej części , pod żółtym przyciskiem z literą "C" widnieje przycisk decydujący o włączeniu opisu audio . Widocznie jest tam ustawione na włączony , więc go wyłączamy !
 

cezary1020

New member
Wciskam przycisk "c" i nic się nie dzieje,tylko mruga czerwona dioda na tv :)
Wciskając przycisk na pilocie "AD/SUBT." mogę ustawić opis audio na wyłączony,ale nie pomaga.
Na pilocie w "tools" , "język ścieżki audio" muszę zmieniać każdorazowo ręcznie z "V.O" na "Polski".
 
Ostatnia edycja:

cacumen

Member
Bez reklam
Wciskając przycisk na pilocie "AD/SUBT." mogę ustawić opis audio na wyłączony,ale nie pomaga.



U mnie na F7000 wyłączenie opisu audio skutkuje trwale . Czy po wyłączeniu tv ta funkcja jest
nadal ustawiona na stale , czy może opis audio przy kolejnym włączeniu tv wraca do pozycji aktywnego opisu ??
 

Calypso

New member
Ten sam problem ale bez możliwości zmiany

Prosta sprawa :na pilocie w dolnej części , pod żółtym przyciskiem z literą "C" widnieje przycisk decydujący o włączeniu opisu audio . Widocznie jest tam ustawione na włączony , więc go wyłączamy !

Co jeżeli ta opcja " w tej chwili jest niedostepna" wszystko znalazłam i menu i za pomocą wskazanego przez Pana przycisku, ale te opcje są na szaro "niedostępne" i nic nie mogę zmienić?
 

cacumen

Member
Bez reklam
Co jeżeli ta opcja " w tej chwili jest niedostepna" wszystko znalazłam i menu i za pomocą wskazanego przez Pana przycisku, ale te opcje są na szaro "niedostępne" i nic nie mogę zmienić?

Proponuję wejść przyciskiem "Menu" do funkcji "nadawanie" tam do "opcje dźwięku" a w nich do "opis audio" i wówczas sprawdzić , czy da się wyłączyć , bo u mnie jest jest zaznaczone na niebiesko i mogę decydować o jej aktywności :idea:
 
Do góry