Słaba jakość 3d na OLED LG Eg910

raf-j

New member
Witam wszystkich serdecznie! To mój pierwszy post na Waszym forum. Jestem od kilku dni posiadaczem Oleda LG Eg910. Pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne. Tv jest jeszcze przed kalibracją, ale filmy na Bluray wyglądają rewelacyjnie. Czerń i kontrast są niesamowite i nieporównywalna do Lcd. Wczoraj zacząłem testować 3d, którym jestem bardzo rozczarowany. Przed Oledem testowałem dwa tygodnie w domu LG 55UF850VAEU 55 4k również z pasywnym 3d. Jakość obrazu Lg 4k rozczarowała mnie pod wieloma względami. Oczekiwałem czegoś więcej, zacząłem czytać opinie i wymieniłem sprzęt na polecany Lg Oled. Odtwarzając na Oledzie te same materiały 3D<filmy bluray i dema 3D z internetu>, które oglądałem na poprzednim telewizorze, efekt "wychodzenia z ekranu" jest dużo gorszy, a właściwie prawie go nie ma w scenach gdzie wcześniej był, a jak już jest to wychodzący z tv obraz się rozmywa/rozdwaja. Efekt głębi jest ok. Ustawienia 3d w telewizorze nic nie poprawiają. Zastanawiam się nad przyczyną, czy jest to wada Oleda, czy mój egzemplarz jest wadliwy, czy może wzrok mi się popsuł w ciągu kilku ostatnich dni :p Ogólnie jestem z zakupu zadowolony i nie chciałbym go zwracać. Filmy oglądam głównie w 2D i pod tym kontem go kupowałem, ale raz na jakiś czas kiedy mam ochote obejżeć coś w 3d, chciałbym żeby to działało jak trzeba. Proszę o opinie. Może ktoś ma też ten model tv i ma podobne odczucia? Pozdrawiam.
 

slavedriver

New member
Też mam LG 55EG910V i 3D jest OK. Być może kupiłeś bubla w warszawskim sklepie z ul. Grochowskiej, gdzie sprzedają telewizory z oderwaną folią polaryzacyjną, oczywiście "nic na ten temat nie wiedząc" (zresztą nie oni jedni)...
 
Ostatnia edycja:
Do góry