Smart TV i buforowanie się filmów

Inarii

New member
Witam. Mam taki problem, mianowicie mam dwuletni telewizor Samsung Smart TV ES6800 i podczas oglądania seriali w aplikacji Ipla dosłownie co 10-20 sekund się serial buforuje. Jest to strasznie denerwujące, bo po prostu nie da się nic oglądać. 2 miesiące temu miałem jeszcze internet od Netii 2.4 mb/s i podczas oglądania Ipli na komputerze, latopie, telefonie, NIC się nie zacinało, tylko na telewizorze. Ale akurat mi się skończyła umowa i przesiadłem się na neostradę 10mb/s. Na speedteście taka prędkość jest (dokładnie 10.24mb/s) i liczyłem na to, że już się nie będzie nic zacinać. Ale niestety jest to samo. Na komputerze, laptopie i telefonie nic się nie tnie, a na telewizorze nie da się nic obejrzeć. Internet jest poprowadzony do telewizora oczywiście przez kabel. Aktualizacja oprogramowania telewizora, oraz ponowna instalacja Ipli nic nie pomogły. Ale zastanawia mnie też jedno. Gdy włączam np. aplikacje VoD Onet i odpalam jakiś film w HD to się nic nie tnie, a aplikacji Ipla, TVN Player lub TVP VoD nie da się oglądać, bo tak sie tnie i to w najsłabszej jakości.

Ktoś może wie, co wq tej sytuacji powinienem zrobić?

Przepraszam za chaotyczne pismo, ale proszę o zrozumienie i pomoc :)



Z góry bardzo dziękuję.
 

tdx

New member
Bez reklam
Zacznij od zmiany DNSa w TV, może też być źle skonfigurowany router...
Możesz też sprawdzić czy po wifi też się tnie..

Oczywiście możliwości jest znacznie więcej
 

Inarii

New member
Przez Wi-Fi działa dużo wolniej.

No zmieniłem tego DNS'a i idę coś obejrzeć. Zaraz powiem, czy coś się zmieniło.
 

Inarii

New member
no no, Powiem Ci, że obejrzałem jakiś tam serial i ani razu się nie zacięło. No póki co, bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)
 

tdx

New member
Bez reklam
W tv przy recznej konfiguracji ip

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 

tdx

New member
Bez reklam
że transfer nie idzie przez domyślne serwery twojego operatora... tylko w tym przypadku przez serwer gogle
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
podczas oglądania seriali w aplikacji Ipla dosłownie co 10-20 sekund się serial buforuje (...) podczas oglądania Ipli na komputerze, latopie, telefonie, NIC się nie zacinało, tylko na telewizorze (...) Gdy włączam np. aplikacje VoD Onet i odpalam jakiś film w HD to się nic nie tnie, a aplikacji Ipla, TVN Player lub TVP VoD nie da się oglądać, bo tak sie tnie i to w najsłabszej jakości.
Trzeba zapytać innych użytkowników danego modelu telewizora jaką mają wersję firmware i programów - czy u nich to samo występuje.
Proponuje kontakt z pomocą techniczną od tych programów i przedstawienie problemu z buforowaniem.
Jakbyś miał problem z internetem, to na wszystkich programach streamujących wideo byłyby przerwy na buforowanie.
 
Do góry