View Single Post
Karol1976
Wspiera forum

Avatar Karol1976

Meldunek: Sep 2016
Postów: 1,055
Cytuj  
#23
20-08-2019, 09:03
Domyślnie

Cytat:
Napisał Piotrek W Zobacz post
Cześć!
Niestety problemów ciąg dalszy
Znalazłem na necie gdzieś na aukcji w Stanach paski ledowe do mojego TV. Wczoraj postanowiłem go rozebrać żeby upewnić się, że to te paski, sprawdzić przy okazji jak wygląda laminat itd.
Użyłem styropianów z pudła po telewizorze- ułożyłem go tak, że dużą powierzchnią lezał sobie na wyprofilowanym w kształcie ekranu styropianie.
Było z tym trochę zabawy, robiłem to 1-szy raz więc starałem się być bardzo delikatny, robić zdjęcia i filmy co skąd zdejmuję itd.
W końcu TV rozebrałem. Led po lewej stronie wygląda trochę tak jakby poszło jakieś zwarcie- jakieś 60% ledów po lewej stronie jest ciągiem spalona- tylko trochę od góry i od dołu jest OK. Na drugiej stronie tylko jeden led wygląda na spalony, reszta ok.
Po sprawdzeniu złożyłem wszystko starannie i pojawił sie kolejny problem- po włączeniu TV nie ma obrazu Dźwięk jest, podświetlenie po bokach widać, a TV nie pokazuje obrazu.
Matrycy raczej nie uszkodziłem- nie widać żeby była gdziekolwiek pęknięta czy coś. Leżała sobie cały czas na styropianie.
Jestem załamany. Wczoraj było już za późno, ale dziś po pracy pewnie jeszcze raz rozbiorę TV z nadzieją, że może coś nie łączy i obraz wróci, ale wątła ta moja nadzieja
Tam idzie od płyty głównej do tcona i do matrycy czy idzie od płyty głównej od razu do matrycy połączenie ? taśmami ?
Odpowiedź z Cytatem
Karol1976 jest offline