View Single Post
kiki
Sklep audiovideo.com.pl

Avatar kiki

Meldunek: Mar 2005
Postów: 99,648
Cytuj  
#1
14-11-2018, 03:48
Domyślnie Nintendo sprzedało ponad 10 milionów konsol do gier retro.

Nintendo sprzedało ponad 10 milionów konsol do gier retro.


Nintendo ogłosiło, że sprzedaż dwóch retro konsol, NES i Super NES przekroczyła 10 milionów sztuk. Gracze mają wyraźnie obsesję na punkcie nostalgii.

Nintendo spodziewa się, że popyt jeszcze wzrośnie
NES Classic i Super NES Classic to konsole do gier retro i celebracje oryginalnych konsol sprzedanych w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Konsole retro wyposażone są w kilka fabrycznie zainstalowanych gier z dwóch epok.

Po premierze pod koniec 2016 roku Nintendo walczyło, by nadążyć za popytem. Firma twierdzi, że sprzedaż na całym świecie przekroczyła granicę 10 milionów.

- "Łączna globalna sprzedaż NES Classic Edition i Super NES Classic Edition przekroczyła już 10 milionów sztuk" - powiedział Shuntaro Furukawa, prezes Nintendo.
NES Classic Edition

Gracze wyraźnie uwielbiają tęsknotę i okazuje się, że są gotowi zapłacić za retro kontrole, aby przeżyć ich wspomnienia z dzieciństwa i takie gry, jak Super Mario, Donkey Kong i The Legend of Zelda. Inne firmy również skoczyły na modę. Sony wkrótce wyda PlayStation Classic.

Nintendo spodziewa się jeszcze większego popytu, ponieważ zbliżamy się do sezonu w wielu regionach.

- "The Super NES Classic Edition, wydana zeszłej jesieni, oraz NES Classic Edition, ponownie wydana w czerwcu tego roku, obie nadal będą sprzedawać jako niezbędne produkty, a fakt, że są one tak przystępne, sugeruje, że będą one dostępne. w jeszcze większym popycie w okresie świątecznym ", powiedział Furukawa.

flatpanelshd
Odpowiedź z Cytatem
kiki jest offline