View Single Post
kiki
Sklep audiovideo.com.pl

Avatar kiki

Meldunek: Mar 2005
Postów: 95,633
Cytuj  
#1
27-11-2017, 16:47
Domyślnie Telewizja na świecie. 21 faktów, które warto znać.

Telewizja na świecie. 21 faktów, które warto znać.Czy współcześni widzowie spędzają przed telewizorem więcej czasu niż jeszcze pięć lat temu? Jakie seriale przyciągają widownię na całym świecie? Czy walka o pilota wciąż trwa? Oto odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących telewizji na świecie.

1. Ankieta przeprowadzona niedawno przez firmę Samsung w Wielkiej Brytanii wykazała, że ulubionym gatunkiem telewizyjnym na Wyspach wcale nie są programy typu reality show ani seriale telewizyjne… ale filmy dokumentalne – 41% badanych stwierdziło, że preferuje tego typu produkcje.

2. Biorąc pod uwagę powyższe, prawdopodobnie nie będzie żadnym zaskoczeniem, że programem, który w 2017 r. cieszy się największą oglądalnością – z widownią sięgającą 14,1 miliona widzów2 – jest "Błękitna Planeta 2" (Blue Planet II).


3. W tym roku w Australii najwięcej widzów – 4,1 miliona3 – przyciągnął mecz rugby pomiędzy reprezentacjami Queensland i Nowej Południowej Walii w kultowym turnieju State of Origin.


4. W Chinach popularnością wśród widzów cieszy się internetowy program typu „rap reality”. Uczestnikami "The Rap of China" są niepokorni młodzi ludzie, którzy mają nadzieję na dokonanie rewolucji w świecie hip-hopu. Do chwili obecnej program miał więcej niż 2,5 miliarda odsłon4.

5. Ankieta przeprowadzona przez firmę Samsung w Wielkiej Brytanii wskazała, że najbardziej popularnym serialem komediowym w historii jest produkcja "Only Fools & Horses".


6. Krajem, który oferuje najwyższe gwiazdorskie gaże są Stany Zjednoczone. Według Forbes’a najlepiej opłacanym prezenterem na świecie jest obecnie Dr. Phil – zgodnie z doniesieniami jego przychody wynoszą 79 milionów USD.

7. Najlepiej opłaconą aktorką telewizyjną w 2017 r. jest Sofia Vergara – jej gaża sięga 41,5 miliona USD. Gwiazda utrzymuje pozycję liderki szósty rok z rzędu!


8. Życie na sprzedaż? Imperium biznesowe Kim Kardashian potwierdza, że jest ona najlepiej opłacaną gwiazdą programów typu reality show – jej fortuna wynosi podobno 51 milionów USD.


9. Przechodząc za kamerę: koszt produkcji cieszącego się ogromną popularnością serialu "The Crown", stworzonego przez Netflix, wyniósł 130 milionów USD5.


10. Amerykański serial telewizyjny "M*A*S*H" pobił rekord oglądalności – ostatni odcinek serii obejrzało 103 miliony widzów6.

11. Ankieta przeprowadzona przez firmę Samsung wykazała, że oglądanie telewizji cieszy się większą popularnością niż kiedykolwiek wcześniej – co piąty Brytyjczyk deklaruje, że przed ekranem zasiada częściej niż pięć lat temu, co wynika z technologii dostępu na żądanie…


12. W Polsce już 74% nowych telewizorów Smart TV jest podłączanych do Internetu. Wśród 10 najbardziej popularnych aplikacji aż 9 dotyczy materiałów wideo. Są to m.in. YouTube oraz serwisy VOD, takie jak HBO GO, Netflix czy Amazon.


13. Widzowie pokochali maratony serialowe, czyli tzw. binge-watching. "Gra o Tron" została wskazana w ankiecie jako najbardziej popularny serial pod tym względem.


14. "Gra o Tron" znajduje się również w czołówce pod względem najbardziej wyczekiwanych kontynuacji seriali telewizyjnych.


15. "Kevin sam w domu" to film-klasyk na święta. W zeszłym roku obejrzało go ponad 4,33 mln Polaków. Ponowną emisję zaplanowano w wigilijny wieczór.

16. Wygląda na to, że domowe kłótnie o to, co będziemy oglądać w telewizji, przeszły do historii – 15,8 miliona domów w Wielkiej Brytanii ma dzisiaj więcej niż dwa odbiorniki telewizyjne7.


17. Widzowie oglądają telewizję przy włączonym świetle (86% w dzień powszedni, 85% w weekendy). Warto o tym pamiętać kupując nowy odbiornik, który powinien zapewniać najlepszą jakość obrazu także w sytuacji, gdy natężenie światła jest wysokie, np. w ciągu dnia. Taki jest QLED.


18. Liczy się również rozmiar – badania przeprowadzone przez Samsung wykazały, że w 2016 r. przeciętny telewizor miał ekran o przekątnej 40 cali.

19. Z kolei 25% telewizorów sprzedanych w 2016 r. miało ekran o przekątnej 50 cali.


20. Do chwili obecnej firma Samsung sprzedała 427 milionów telewizorów na całym świecie.


21. Wszystko to oznacza dużo oglądania telewizji! Przeciętnie – osiem lat w okresie naszego życia8!

Źródła:
1 Ankieta przeprowadzona przez firmę Samsung wśród 2000 dorosłych w Wielkiej Brytanii za pośrednictwem OnePoll, listopad 2017 r.
2 Blue Planet 2 is the most-watched TV show of 2017 so far | The Independent
3 State of Origin game three most watched show of 2017
4 Hip-hop takes centre stage in China for the first time - BBC News
5 The Crown: The Netflix show is the most expensive TV series ever | The Independent
6 http://uk.businessinsider.com/most-w...pisodes-2016-9
7 Według BARB (BARB | Broadcasters Audience Research Board)
8 How much time do you spend on activities in a lifetime | Daily Mail Online
Odpowiedź z Cytatem
kiki jest offline