View Single Post
andrju75
Senior Member

Meldunek: Oct 2008
06-06-2017, 13:59
Domyślnie

Witam serdecznie. W ostatnim czasie gorąco zrobiło się tutaj na forum w temacie zeszłorocznej serii Samsunga KS o wbudowanych wątpliwej jakości tunerach w powyższych telewizorach.Czy możecie napisać jak sprawa wygląda z wbudowanym tunerem w serii Q7F ? Pozdrawiam. PS.Zacytuję jeden z postów : ,,O problemie słabego sygnału z modułu pisałem jakiś czas temu pytając się o wrażenia innych użytkowników. Cieszy mnie, że temat odżył, jednak z drugiej strony martwi, że nie ma na to lekarstwa. Ja korzystam z modułu NC+ od kilku dobrych lat, miałem w serii D, potem w serii F i chodził jak burza - po 98-100% siły i jakości sygnału. W KS niestety jest jakiś dramat. Max siła i jakość na tym samym module i tej samej antenie to odpowiednio max. 50/33. Porażka- pikselowanie i rwanie obrazu, przycinki, szarpanie a czasami gubienie obrazu. Zastanawiałem się czy tego nie zgłaszać ale widzę niestety że nie jestem sam. Tak jak wspominaliście- TV za 5k a jakość sygnału marna. Może się mylę ale wspomniane artefakty i przycinki, szarpania wiążę właśnie ze słabym wbudowanym, pozbawionym wzmacniacza tunerem. Dziś z pewnością nie wybrałbym tego modelu po raz drugi. Ramka wprawdzie się trzyma od nowości idealnie, ale szarych pikseli już nie liczę (kiedyś było chyba 12 ale są niewidoczne z dalszej odległości), beznadziejne kąty boczne ( na wprost obraz b. ładny, ale tylko na wprost). Rozważałem jakąś wymianę na inny egzemplarz, ale to loteria i może być tylko gorzej, a reklamacja do skutku i wymiana na nowy model nie jest dobrym rozwiązaniem bo nie ma na co wymienić. Stary poczciwy Samsung jako marka niestety już nie istnieje....."
Odpowiedź z Cytatem
andrju75 jest offline