View Single Post
DJYendruh
Junior Member

Meldunek: May 2008
21-05-2017, 18:44
Domyślnie jaka moc?

no tak, salon jest spory, stąd pytanie o sugerowaną moc sprzętu.
Wiadomo - apetyt rośnie w miarę jedzenia, jak zawsze..... zastanawia się człowiek nad kupnem sprzętu X, ale po testach/lekturze/odsłuchu okazuje się, że gdy dołożymy 300-500zł (czyli niewiele patrząc na koszt całościowego zakupu) to mamy lepszy sprzęt Y. To samo z kolumnami. Idąc tym tokiem myślenia okaże się, że wydamy na zakup sprzętu 50% więcej niż pierwotnie zakładano.

Powiem tak - nie chcę na sprzęt wydać 15k, zakładam właśnie coś rzędu 3-4k na kolumny i ok 2-2,5 tys na ampka. Choć jak wyjdzie mniej to też się ucieszę, bo innych wydatków zawsze jest sporo.
Wychodzę z założenia, że to co zakupię i tak będzie lepsze niż to co jest obecnie, a technika idzie na tyle do przodu, że lepiej za kilka lat zmienić model na nowszy/wyższy niż zostawać przy dziadku bo żal go sprzedać bo kosztował krocie..... Tak właśnie kupowałem sobie wiatrówkę - zaczynałem od budżetu 500-600zł, skończyło się na modelu za 2000 , z tym że 2 lata później.
Chociaż w elektronice nowsze nie znaczy że zawsze lepsze.
I tak jak w car audio, uważam że lepiej mieć dobre głośniki i słabsze radio, niż odwrotnie.

Ale nie chcę się rozmieniać na drobne i oglądać każdego sprzętu jaki jest dostępny, tylko zawęzić poszukiwania chociażby ze względu na moc. Wiem, że im amplituner cięższy, tym lepszy , pytanie tylko od jakiej mocy sprzęt brać w ogóle pod uwagę żeby toto jakoś grało?

A co do sorroundów - rzevzwyiście nie są po bokach, tylko z tyłu za narożnikiem, choć niedaleko. Mój szkic ma proporcje takie "z grubsza"

Ostatnio edytowane przez DJYendruh ; 21-05-2017 o 18:46 Powód: uzupełnienie
Odpowiedź z Cytatem
DJYendruh jest offline