View Single Post
armanig
Klub HDTV.com.pl

Avatar armanig

Meldunek: Oct 2007
Postów: 17,071
Cytuj  
#352
07-08-2015, 16:04
Domyślnie

Cytat:
Napisał sihborx Zobacz post
@armanig :
Dlaczego zwroki powinny być z tego samego kabla? Mógłbyś to jakoś rozwinąć?
To znaczy że jak w przyszłości będę wymieniał kable to zworki też mam wymieniać? Pytam z ciekawości bo nawet na tym forum wielu wyrzucało fotki ze swoim sprzętem gdzie zworki były inne niż kable.
Logika podpowiada takie rozwiązanie, ponieważ wszystko leci na jednym kablu z tej samej stajni, a skoro uznajemy, że kabel zmienia brzmienie, to po co wprowadzać dodatkowy element (tyczy się to Twojego przypadku, gdzie ciągniesz wszystko na jednym kablu). Oczywiście można, ale dla mnie sam temat zworki jest dyskusyjny i osobiście zastosowałbym ten sam kabel.
Na forach znajdziesz podobne sugestie, a zdania i tak będą podzielony, aczkolwiek ja osobiście nie usłyszałem różnicy pomiędzy zworkami firmowymi, a tymi z przyciętego kabla. Chyba, że jakość firmowej zworki jest fatalna. Temat jest obszerny, bo również można zastosować inne kable na niskie, a inne na wysokie (z pominięciem zworki).
Takie rozwiązanie można wykorzystać do bi-wire, jak i do bi-amp, z tym, że w pierwszym przykładzie (również nie stosujemy zworki), a dwie pary kabli które łączą się dopiero w terminalach w ampli/wzmacniaczu. W drugiej opcji (bi-amp), już nic z niczym nie skręcamy, niezależnie lecą z gniazd kolumny, do osobnych końcówek w ampli.

Ja osobiście wolę jeden porządny kabel, jak dwa osobne słabszej jakości (które teoretycznie mają lepszą separację). To tyle w temacie bi-wire. W bi-ampie już nie ma wyjścia, tutaj z natury muszą być dwie pary kabli.

Cytat:
Niemniej z tych komentarzy jakie dotąd przeczytałem to większość preferowało bi amp zamiast bi wire ale jak wiecie do tego trzeba by dokupić drugi kabel.
Oczywiście że bi-amp jest lepszy, osobne końcówki zasilają każdą ze stref w kolumnie (niska i wysoka). U mnie np. w kolumnach jest tri-amp i najlepszym rozwiązanie byłoby zasilić je trzema końcówkami, po jednej na stref (niskie/średnie/wysokie). Tylko kto się w to bawi.
Sam temat dot. połączeń typu bi-amp, jest bardzo obszerny, ale do naszych zastosowań wystarczy podstawowa wiedza.
Mamy gdzieś obszerną dyskusję (z fotkami) na ten temat.
Cytat:
Dodatkowo zablokowane mamy surround w Ampli.
A to niby dlaczego? Spokojnie wykorzystasz u siebie połączenie typu bi-amp, a surroundy dalej będą spełniały swoją rolę.

__________________
TV: Samsung UHD 4K 82" Ekran 120" Multiformat,LG 21:9 34" UM95 QHD
Ampli:MARANTZ SR7009+MM7055+MM7025+MM7025 BR:MARANTZ UD7007,PM7004,CD6004,NA7004
DOLBY ATMOS 7.1.4 KOLUMNY Opus 2.2: http://bit.do/OPUS-2-2, Harman GLA55!.PS4,.HTPC LUXA2 LM300, i7 4790K,Z97i,10TB,GTX 980Ti

Moja galeria: 1 2

Ostatnio edytowane przez armanig ; 07-08-2015 o 16:21
Odpowiedź z Cytatem
armanig jest offline