View Single Post
jrs82
Junior Member

Meldunek: Dec 2014
14-12-2014, 23:19
Domyślnie

Dzień dobry,

ostatnio zostałem "szczęśliwym" nabywcą telewizora 47l7453. Zanim przeczytałem ten wątek Postanowiłem podzielić się swoimi spostrzeżeniami i wątpliwościami, gdyż nie jestem za bardzo obeznany w tym temacie. Bardzo będę wdzięczny za odpowiedź.

Ze sklepu wyszedłem z toshibą, oczywiście miałem kupić coś innego, ale sprzedawca w saturnie zapewniał mnie, że do gier toshiba będzie lepsza niż samsung (48h6400) ze względu na niższy input lag i bez kitu śmiga to bardzo szybko. Dwa tygodnie zajęło mi przyzwyczajenie się do 8cali większego ekranu, obraz hd i ten gorszej jakości w tv wygląda super, ale martwi mnie kilka rzeczy w innych trybach...

Ma służyć do grania, a przy dużej różnicy jasności obiektów w grach występują w nim prawie takie smugi jak w moim starym samsungu, który kupiłem w 2008 i już był mocno średni. Myślałem, że obecne ekrany mają już to za sobą. Czy ktoś się może wypowiedzieć czy to normalne w dzisiejszych matrycach, czy tylko w tej? Poniżej link.
youtube. com / watch?v = LAKxMAnQVHQ (nie moge wklejać linków, proszę usunąć spacje)

Ogólnie w trybie gry obraz jest bardzo ok, pomijając takie szczególne sytuacje jak ta z filmiku (rzadko widoczna) i opisana poniżej (widoczna częściej)...

W moim egzemplarzu grając w piłkę nożną(PES2015) na PS4 przy szybszych piłkach i szybkich długich ruchach kamery zawodnicy się na chwilę rozmazują (rozdwajają), co mnie bardzo irytuje i męczy oko. Na starym 40calowym samsungu tego nie było. Jaki parametr telewizora za to odpowiada i czego brakuje wobec tego tej toshibie?

Zastanawiam się też po co te ulepszacze obrazu typu clear scan, których nie można używać do lepszej płynności obrazu, czy to w grach czy w sporcie, gdyż totalnie rozmazują obraz przy szybkich akcjach.
Ostatnia sprawa. Przy oglądaniu filmów na usb, nie za bardzo jest jak ingerować w ustawienia obrazu, bo trzeba wyjść z trybu usb, a widzę, że pomimo powyłączanych kontroli podświetleń pojawiające się napisy w filmie potrafią rozjaśnić czerń na ekranie dosyć znacząco. Jak gdyby w trybie ogladania z dysku coś nie do końca działa. Rozkminiam, czy to może wina jakości filmów, czy softu w tv... Czy ktoś zaobserwował podobne zjawisko?

Dużo postów było o smart tv. U mnie sporadycznie tylko nie działa Zwalam to jednak na router, który często muszę restartować żeby net działał w domu.

PS. bardzo spodobały mi się ustawienia użytkownika toshiba7543 (o ile dobrze pamiętam), które lekko stuningowałem pod swoje oko i pokój i natchnęły mnie nową wiarą w ten telewizor. Dzięki wielkie.

Pozdrawiam forumowiczów
Odpowiedź z Cytatem
jrs82 jest offline