View Single Post
emer
Wspiera forum

Meldunek: Oct 2008

25-09-2014, 12:35
Domyślnie

Nie wiem o jakiej kalibracji mówisz .... Jeżeli chodzi o kalibracje, którą dostałem z TV (podobno nie zapisała się, więc ustawiałem nastawy na podstawie kalibracji z pdf, który dostałem później) - mnie nie pasowała, wg mnie .... a tam, mało ważne. Nie wiem także, jak była wykonywana i w jakich warunkach czy na jakim źródle sygnału.

Zamówiłem inną kalibrację, u pewnego znanego Pana - zrobiona z Jego źródła sygnału (Accupel DVG-5000), software (Spectracal Calman 5.3 Ultimate) itd ... Ogólnie rzecz biorąc - teraz jestem zadowolony.

Co do ustawień tego użytkownika niemieckiego, to ja mam zdecydowanie inne, On ma np kolory ustawione z menu, a nie dokładnie wybrane numerycznie ...
Poza tym własciwie wystarczy zrobić kalibracje w miare ciemnym pomieszczeniu (bez refleksów świetlnych na ekranie) i załączyć "czujnik światła", który dokona korekty w przypadku róznego naświetlenia pokoju. Przy czym należy pierwszy kontrast - który de facto jest ustawieniem backlight - lepiej ustawić na maxa, aby czujnik światła mógł pracować w pełnym zakresie backlight ... przynajmniej ja tak to rozumiem
Ustawione to jest w ISF noc - odblokować i zapisać

Co jeszcze ... załączony "clear LCD", HDMN off lub minimum (maaały teatr, ale IMO do zaakceptowania), wszelkie inne ulepszacze właściwie na off.
W tym modelu na szczęście "clear LCD" i HDMN nie jest uzależnone od siebie i powiązane ...

Na peeewno oprogramowanie ma pełno bugów, ale pewne rzeczy są podstawowe - mimo nowego FW, daalej nie mozna zapisac swoich ustawień dźwieku "osobiste" (zgłosiłem do serwisu Philipsa - maja hyhy przyjechać i napraaawić ), oraz dziwnie i pracujący nie tak jak powinien PiP. Nawet inaczej to nazywane jest (multi view) - czyli działa w pełni tylko z DVB-T i kanałami sat, ale tymi z wewntrznego tunera sat. Nie wiem w czym problem, ze nie działa w pełni z np źródłem z HDMI ...

Ostatnio edytowane przez emer ; 25-09-2014 o 12:39
Odpowiedź z Cytatem
emer jest offline