View Single Post
kiki
Sklep audiovideo.com.pl

Avatar kiki

Meldunek: Mar 2005
Postów: 102,638
Cytuj  
#1
11-09-2014, 08:58
Domyślnie IFA 2014 - Panasonic sięga po mistrzowską jakość obrazu - cz I

IFA 2014 - Panasonic sięga po mistrzowską jakość obrazu - cz I
TV AX900 - best of the best tv?
To będzie walka nie na żarty.


Już na wejściu na stoisko Panasonica na targach IFA w Berlinie widać co będzie najważniejsze w nadchodzącym sezonie.

Tym bardziej, że i przedstawicieli wielu co do przekąnych i że jakość jest preferencyjna.
Nowe modele serii AX 900 o których już pisaliśmy wiosną, będą wchodziły na półki sklepowe.


Panasonic jak już wszyscy wiedzą zrezygnował z produkcji telewizorów plazmowych.
Teraz cały wysiłek, wiedzę i umiejętności inżynierów ( tych z plazm również) skierował do polepszenia jakości telewizorów LCD LED.


Michikazu Matsushita, zastępca dyrektora zarządzającego, Panasonic Consumer Marketing Europe, powiedział na konferencji w Amsterdamie: „W firmie Panasonic naszym celem jest oferowanie klientom filmów, zdjęć i domowej rozrywki, które dostarczają jak najwięcej emocji. Po latach badań z radością wprowadzamy na rynek rodzinę urządzeń, które dzięki niedoścignionej jakości 4K UHD dostarczają właśnie takich wrażeń.


Doceniamy również znaczenie rejestrowania własnej treści w najwyższej rozdzielczości, a także bezproblemowego oglądania stworzonych dzieł. Aparaty i kamery Panasonic obsługujące standard 4K pozwalają nagrywać oraz pokazywać zdumiewające filmy i obrazy”.

Telewizor otrzymał certyfikat firmy THX, czyli plazma oddaje władanie w godne ręce.
Zapewnia wyjątkową ostrość obrazu z wyjątkową szczegółowość dzięki QuadaCore i procesorowi Hexa Processing Engine PRO . Całość w połączeniu z zaawansowanym przetwarzaniem obrazu i innowacyjnym renderingiem maksymalizuje jakość zarówno natywnej treści 4K, jak i materiałów stworzonych w niższej rozdzielczości. Technologia Back Light Scanning (BLS) i mechanizm 4K Intelligent Frame Creation odpowiadają natomiast za ostrość obrazu i płynność ruchu.


Firma THX przetestowała ponad 30 różnych obszarów, aby sprawdzić, czy telewizor oferuje prawdziwie kinowe wrażenia 4K.
Telewizory AX900 mają certyfikat ISF, który potwierdza, że można je profesjonalnie kalibrować.

Najlepsza łączność 4K
Zarówno odtwarzacz Blu-Ray BDT700, jak i telewizory UHD firmy Panasonic są wyposażone w port HDMI 2.0, który umożliwia transmisję 60 klatek obrazu 4K na sekundę. W rezultacie seria AX900 to najlepszy wybór dla konsumentów, którzy chcą poznać nowy standard domowej rozrywki, a także dla profesjonalistów, dla których jakość obrazu ma kluczowe znaczenie.


Oprócz portu HDMI 2.0 telewizory z serii AX900 zawierają terminal DisplayPort. Transmisja sygnału 4K z częstotliwością 50/60 Hz bez wpływu na jakość barw i częstotliwość wyświetlania klatek sprawia, że gracze, którzy podłączą swoje komputery PC do złącza DisplayPort, będą cieszyć się dokładnością obrazu i płynnością ruchu w najnowszych grach.


Panasonic ogłosił wprowadzenie na rynek nowej serii telewizorów LCD LED.
Aby udowodnić ich jakość, skonfrontował najwyższy model plazmy ZT i modelem LCD Serii AX900.
Faktycznie Panasonic wkroczył na inny poziom jakości modeli LCD Led.


Jakość zdumiewająca.
Nowe modele serii ax 900 będą chyba nr 1 jakości obrazu na rynku 2014 roku.
Nikt nie mógł rozpoznać który to LCD AX900 a która to plazma ZT60.


Aby zapewnić kolory wierne materiałowi źródłowemu, AX900
używa panelu LCD z nowo opracowanym podświetleniem LED o szerokiej przestrzeni barw. W szczególności rozwiązanie Studio Master Colour pozwala telewizorom 4K LED firmy Panasonic precyzyjnie odtwarzać kolory nawet przy niskim nasyceniu i jasności, co znacznie zwiększa jakość obrazu w ciemnych scenach.Pamiętamy, że sam szef ISF Joel SILVER


Zachwycał się niezwykłą jakością nowej serii telewizorów Panasonica .

Konfrontacja Plazmy ZT i Serii AX900:

Nowy system Local Dimming Pro powoduje, że efekt haloo po raz pierwszy mimo nie dużej ilości stref - jest prawie niezauważalny. Napisałem prawie - ponieważ na 95% ujęciach prezentowanych efekt był nie widoczny. Jedynie w przypadku jedno zdjęcia pojawił się minimalnie.
Telewizor serii AX900 posiada matrycę natywną 200 Hz.

Panasonic TX-L65AX900: Smart TV

L65AX900 ma imponujące wyglądających innowacje do swojej nazwy poza jego jakość obrazu, zbyt. Szczególnie genialny jest telewizja Anywhere, który pozwala na strumieniowe przesyłanie zawartości USB na żywo lub nagranych przez chmury z telewizora w domu do inteligentnego telefonu lub komputera typu tablet w dowolnym miejscu na świecie. System działa nawet, jeśli nie ma sieci Wi-Fi, gdzie jesteś, co potrzebne jest dobre połączenie 3G lub przyzwoity danych 4G.
Read more at Panasonic TX-L65AX900 Review | First Impressions


Nowy model posiada piloty:Technologia ekranu wewnątrz L65AX900 naprawdę wyglądają ekscytująco. Każdy zestaw, który wykorzystuje bezpośrednie oświetlenie LED z Local Dimming, zwłaszcza gdy Local Dimming zatrudnia 128 oddzielnych stref ściemniania, powoduje długotrwałą radość na twarzy kupujących.Kluczową rolę w przełomowej jakości obrazu w AX900 gra procesor Quad-Core, który pozwoli zagonić telewizor do obsługi większej ilości obliczeń przetwarzania obrazu - w tym kontroli lokalnego systemu ściemniania - w czasie rzeczywistym.
Seria AX 900 posiada Local Dimming PRo i 128 stref zarządzania.

Telewizor posiada wszystkie zaawansowane funkcje firmy Panasonic.
my Stream,
Funkcja my Stream, dostępna w AX900 całkowicie zmienia sposób oglądania telewizji. Usługa ta dostarcza członkom rodziny personalizowaną treść z różnorodnych źródeł. W zależności od osobistych preferencji użytkownicy mają dostęp do filmów i programów z sieci kablowych, telewizji naziemnej oraz serwisów wideo na żądanie (VOD), więc nie muszą tracić czasu na szukanie interesujących treści. Interfejs my Stream obejmuje nagrane programy, domowe filmy, rodzinne zdjęcia, strony internetowe i wideo online.
Za pomocą aplikacji Panasonic TV Remote 2 oraz nowego przycisku „My Button” na pilocie do telewizora można zbudować osobisty profil ulubionej treści. Naciśnięcie tego przycisku informuje telewizor, że użytkownikowi podoba się rodzaj programu, który obecnie ogląda. Na podstawie metadanych programu oraz zaawansowanych algorytmów usługa ta prezentuje dalsze rekomendacje.

Technologia rozpoznawania głosu Voice Print, dostępna za pośrednictwem dotykowego pilota i w aplikacji Panasonic TV Remote 2, pozwala stwierdzić, który członek rodziny używa telewizora i automatycznie przywołać jego profil my Stream. Ponadto innowacyjny system instrukcji głosowych rozumie nie tylko pojedyncze słowa, ale również całe zdania. Co więcej, dodatkowe zintegrowane polecenia głosowe umożliwiają łatwe znalezienie żądanej treści.

Modele VIERA AX zaprojektowano i skonstruowano pod kątem łatwej obsługi, nawet przez użytkowników całkowicie pozbawionych zacięcia technicznego. Jedną z nowości jest My Home Screen.
http://www.youtube.com/watch?v=8GTu6Dvxmw8

Zoptymalizowany ekran początkowy VIERA, który można dopasować do preferencji każdego członka rodziny. Teraz dostępne są dodatkowe ekrany początkowe do pobrania, m.in. związane ze sportem (piłka nożna), grami, Twitterem, Facebookiem i YouTube’em.


Info Bar,
Innowacyjny pasek Info Bar automatycznie wyświetla przydatne informacje dla całej rodziny. Czujnik zbliżeniowy w połączeniu z rozpoznawaniem twarzy przez wbudowaną kamerę pozwala stwierdzić obecność użytkownika i automatycznie wyświetlić odpowiednie informacje, takie jak prognoza pogody, wiadomości, godzina i powiadomienia. Wszystko to dzieje się nawet bez włączania telewizora! Przebywając poza domem, można również wysyłać członkom rodziny wiadomości tekstowe, wideo lub zdjęcia za pośrednictwem usługi Panasonic Cloud i aplikacji TV Remote 2; będą one dostępne na pasku Info Bar telewizora.

TV Anywhere
http://www.youtube.com/watch?v=v_LryV4_S7c

Telewizja wszędzie tam, gdzie Ty Użytkownicy telewizorów VIERA AX800, AS800 i AX900 nie muszą przebywać w domu, aby mieć dostęp do ciekawej treści. Za pomocą aplikacji Panasonic TV Remote 2 App i usługi Panasonic Cloud można oglądać na tablecie lub smartfonie, w dowolnym miejscu na świecie, programy telewizyjne i filmy z dysku USB podłączonego do telewizora.
http://www.youtube.com/watch?v=MF2V4ZW62Eo
Funkcja TV Anywhere pozwala obejrzeć część filmu w domu, włączyć nagrywanie przed wyjazdem w podróż, a następnie kontynuować oglądanie filmu od tego samego miejsca w hotelowym pokoju. Jeśli użytkownik zapomni uruchomić nagrywanie, może to nadal zrobić spoza domu za pomocą aplikacji Panasonic TV Remote 2.

Remote Sharing,


Natychmiastowe dzielenie się ważnymi momentami z rodziną lub przyjaciółmi
— z dowolnego miejsca na świecie — jeszcze nigdy nie było tak łatwe, jak za sprawą funkcji Remote Sharing.
[youtube]xwtr-aNssHA[youtube]

Wystarczy wykorzystać aplikację Panasonic TV Remote 2 na smartfonie lub tablecie, aby udostępniać wiadomości, filmy i zdjęcia za pośrednictwem usługi Panasonic Cloud na domowym telewizorze, nawet zdalnie, podczas podróży.Technologia Local Dimming PRO w telewizorze oferuje lokalne przyciemnianie obrazu w celu podbicia kontrastu, zwiększając dynamikę obrazu poprzez pogłębianie czerni i rozjaśnianie bieli. System ten pozwala dojrzeć dodatkowe szczegóły w obszarach ciemnych i jasnych, analizując i optymalizując poszczególne części obrazu w czasie rzeczywistym. Przekłada się to na wyjątkowy poziom kontrastu, który podkreśla znakomitą jakość obrazu.


Telewizor posiadać będzie również funkcję My Stream.


Telewizor wyposażony w kamerę z szerokim kątem widzenia. Teraz kamera chowa się poprzez pochylenie w lewą stronę.


AX900 obsługuje szeroką gamę sygnałów wejściowych, umożliwiając dostęp do treści z praktycznie dowolnego źródła. Podwójny tuner HD może jednocześnie odbierać dwa różne programy HD z telewizji kablowej, satelitarnej lub DVB-T i nagrywać jeden z nich na zewnętrznym dysku USB. Można rozpocząć oglądanie poprzednio nagranego programu, podczas gdy nagrywa się kolejny albo oglądać transmisję na żywo, a jednocześnie nagrywać inny program, lub też przesyłać go przez internet lub sieć prywatną do tabletu lub smartfona. Ponadto wszystkie trzy serie Viera są wyposażone w dwa gniazda Common Interface Plus, co umożliwia dekodowanie i oglądanie dwóch różnych kanałów płatnych.


O to dlaczego tak ważna jest jakość 4K w telewizorach, ponieważ wkrótce ich sprzedaż zdemoluje wartości modeli HD.
To jest właśnie Panasonic AX900 - zbierajcie kasę na niego już....


Oczywiście nie zabrakło na wystawie modeli które są już w sprzedaży na rynku od kilku miesięcy.Znajduje się tu również hit ostatnich tygodni sprzedaży czyli Panasonic AS650.

Panasonic 4K w Ataku Panasonic zaprezentował rewelacyjnej jakości kamerę 4K pod nazwą X1000 . Model wyposażony jest w obiektyw LEICA Dicomar z najnowszym sensorem BSI i procesorem obrazu Crystal Engine Pro 4K. Procesor powoduje że bardzo realistycznie wykonywane są ujęcia w jakości Ultra HD 4K. Kamera X1000 może nagrywać obraz w formatach 4 K czyli 4096x2160 lub w rozdzielczości QFHD (3840 x 2160). Nagrania dają płynne obrazy 60 albo 50 klatkowe.

To właśnie kamerę można było potestować z specjalnym pokazie.

Obraz po prostu jak bajka....

To właśnie prezentacja najważniejszych elementów wyposażenia telewizora Panasonica.


Oled Panasonic
Nie mogło zabraknąć akcentów Oled TV

No i nie zabrakło
Są tu modele wklęsłe

Płaskie

I wypukłe.

Ostatnio edytowane przez kiki ; 11-09-2014 o 18:46
Odpowiedź z Cytatem
kiki jest offline